Zanesljivost novih in rabljenih avtomobilov - ZPS

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Pa saj si lepo napisal.
Trst Sežana Koper.
A ni bližje če sežano izpustiš iz te route in greš čez škofije v kP?
😉

Verjetno mora tudi v Sežano, kaj praviš.
grims-1.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.993
9.116
113
39
MB
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik HEPAN pravi:
Citat:
Uporabnik stankozaspanko pravi:
Citat:
Uporabnik mdragan pravi:
Zelo odvisno od budgeta za avto....do 15.000 je kar je....sam npr rajsi novega (ali leto starega) forda ali kaj podobnega kot 5/6 let starega premium vozila z 100.000 ali vec km in po moznosti se uvoza....staro gledam max 1-2 leti,slovensko poreklo je pogoj,ko avto zgubi zacetno ceno in max 30.000 km....

Nadpovprečno vzdrževanemu staremu premium avtu, se prevoženi km-ji ne poznajo toliko, recimo moj 10 let star BMW (ki je že osem let pri hiši) se po menjavi amortizerjev pelje skoraj kot nov, pa ima že skoraj 250k km za sabo. Seveda je primerno vzdrževan.

Je pa tako, da za 15k raje vzamem par let starega BMW-ja od prvega lastnika z do 100k km, kot nov jajček ali avto nižjega ranga.
Če pa budget dvignemo na 20k+, pa recimo do dve leti starega z do 40k km, ki je ravno dobro ulaufan.
cool-1.gif


Seveda v primeru da bi delal letno 40-50k, bi, kot sem že napisal, verjetno raje vzel novo vozilo z garancijo, ker jih pa trenutno z vsemi tremi avti letno ne naredimo več kot 20-25k o tem ne razmišljam.
wink-1.gif

kaj pa misliš da se zgodi z renojem pri teh kilometrih? je za odpad ne?...sem se ravno vozil z enimi takimi jajci, clioti (ki služijo kot službena vozila z vsakojakimi vozniki) z več kot 200 k prevozenih, čisto lepo še letijo, nimajo čričkov, volan ni oglodan do ogrodja, na menjalni ročki se vidijo še brzine...

nimam pojma kje živite..očitno tam kot hanzi...leta 70 med golfi 1-2 in yugoti

In kaj je tvoj point?

da ce hoces da ti avto dobro dela tudi po 250k km ne rabi bit BMW...to so sedaj zmozni vsi avti

čak čak ... če pa ravno zagovorniki nizkocenovnikov, pravite da rabljeni avti z 150k prevoženimi so za na odpad, kak zaj ?