Zakaj je tako narobe bivati pri starših?!

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
A zato ti še nimaš žene in otrok, ker patriarhinja ne da blagoslova?
cool-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
a ti si se pa zmenil s šefom tam v vašem džematu kranj?
confused-1.gif


bte, a eazya so spet skenslal dol s fatvo al kaj?
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.367
5.874
113
pri taščici
Ksz
Zanimivo branje
Nimam nobenih predsodkov da bi zivel pri starsih ali tašči.
Samo včasih prevec razlicno gledamo na ta svet in sem se raje odselil kot pa doma povzročal kreg in sovraštvo s starsi. In vsaj meni zaenkrat ne manja nic.
Koliko je poloznica za rtv in komunalo? Prevec!
Pravzaorav ne vem, ze dolgo je nisem videl (rtv ne pošilja vec poloznic, komunala e racun, oboje olacano preko trajnika) , niti plačal. Samo dobro desetletje sta ti dve postavki na bancnem izpisku vsak mesec (poleg ostalih)
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Sem mislil, da bo na avto višjega cenovnega razreda padla kakšna, ki ima svojo nepremičnino.

Pa ti ni uspelo?
confused-1.gif

Verjetno težko najdeš alteraša, ki ne ve za tvoje prigode z avtom višjega cenovnega razreda.

Meni ni treba živeti v mama hotelu niti imeti partnerke, ki bi me vselila k sebi.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Dejstva so, da če je smrtnost večja kot rodnost, na dolgi rok popušiš. In to se dogaja pri tistih, ki so opustili tradiconalne vrednote, kamor sodi tudi življenje v skupnih hišah, celo gospodinjstvih.

Opustili tradicijonalne vrednote ali se samo obnašajo racionalno? Saj poznaš problem trave, zajcev, lisic in njihovega števila.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ok, živiš po slovanskem vzoru, v čem je sedaj problem?

Verjetno v partnerkah, ki pritiskajo na odselitev iz taščinega gnezda v zameno za doživljenjski puf.

Morda boš sam to spoznal
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Sem mislil, da bo na avto višjega cenovnega razreda padla kakšna, ki ima svojo nepremičnino.

Pa ti ni uspelo?
confused-1.gif

Verjetno težko najdeš alteraša, ki ne ve za tvoje prigode z avtom višjega cenovnega razreda.

Meni ni treba živeti v mama hotelu niti imeti partnerke, ki bi me vselila k sebi.

Jaz sem samo, da je 90% foruma funkcionalno nepismenega. Jaz sem tedaj napisal 'dokaj drago vozilo višjega razreda' in bil 100%, da bo večina vsled dirigiranega programiranja v njih bornih možganih iz tega skovala sintagmo 'avto višjega cenovnega razreda'. Nič drugega mi ni bilo treba kot upoštevati dve postavki...slovensko obsedenost s plehom in pa pregovorno zavist.
grin1.gif


Nisem se zmotil.
smile-1.gif
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ne živim po slovanskem vzoru. Hecno je pa, da se najbolj napihuješ ravno ti, ki si dobil tako rekoč vse na pladnju z minimalnim lastnim vložkom, vse, kar je bilo treba je, da narediš mb faks (res velik napor), edin resen izziv je bil državni izpit, ampak hej, tisto raje pustimo stat.
evil.gif
 

yamahafazer

Fizikalc
15. mar 2010
1.597
68
48
Ne bo mi nobeden govoril, da je normalno, da 40 let staremu moskemu pere perilo, kuha zupco in mu preoblaci posteljo mamica.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Po treh straneh si že dobil feedback, kaj si alter javnost misli o bivanju pri starših. Vsakemu svoje, ti živi tako, mi bomo drugače. Še vedno pa mi ni čisto jasno, čemu si sploh odprl to temo, če nisi bil pripravljen na mnenja drugače mislečih.

P.S.: Poudarjanje dejstva, da čisto, čisto sami plačujete položnice, meni zveni podobno kot: mi kdo kupi novega A8? Saj vzdrževal ga bom že sam.

Edit: tipkarska napaka
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ravno bistvo je v tem, da se krešejo mnenja. Položnice plačujem sam, ker pač nea živim v objketu, kjer bi mi jih kdo drug...res pa da imamo precej premožnega slovenca v štuk nižje, ampak nekako se mi ne zdi na mestu, da mu rečem,da naj časti za cel blok, blok, blok.

So ti nabavil A8, a to je višji cenovni razred?
confused-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.132
941
113
Emona / Carnium
Za avtonomnega in integriranega odraslega je dobro, da živi samostojno (čustveno, finančno, nazorsko,...). Življenje odraslega z lastnimi starši je opisano v številnih knjigah, ki se ukvarjajo s patologijo posameznika, kot tudi naroda. Morda ni tako (kako?) narobe, so pa zelo jasni razlogi in posledice za takšno (navidezno) simbiozo oz. soodvisnost.

Uči knjigu meækan.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Morda res, ampak hej, večje degeneracije vrednot, kot jo imamo danes, je še ni bilo nikdar. Še ko je šel recimo rim v penis ali pa beneška republika, ni bilo tako slabo stanje.

Tam, kjer so ljudje 'finančno, čustvweno in nazorsko osamosvojeni', vse propada, kjer so 'patološko' skupaj s predniki, pa te družbe prosperirajo in izrivajo družbe 'osamosvojencev'
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Dejstva so, da če je smrtnost večja kot rodnost, na dolgi rok popušiš. In to se dogaja pri tistih, ki so opustili tradiconalne vrednote, kamor sodi tudi življenje v skupnih hišah, celo gospodinjstvih.
makaronarji zelo dolgo živijo doma pa imajo vseeno zelo nizko rodnost... seveda je recimo afganistan taka lepa država kjer je incest taka tradicionalna družbena vrednota rodnost pa primerno visoka... saj če je pol teh revežev slepih zaradi incesta ni take panike.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Sem mislil, da bo na avto višjega cenovnega razreda padla kakšna, ki ima svojo nepremičnino.

Pa ti ni uspelo?
confused-1.gif

Verjetno težko najdeš alteraša, ki ne ve za tvoje prigode z avtom višjega cenovnega razreda.

Meni ni treba živeti v mama hotelu niti imeti partnerke, ki bi me vselila k sebi.
jaz je ne vem. sicer pa nekako nisem pravi alteraš...
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Resolver pravi:
Po treh straneh si že dobil feedback, kaj si alter javnost misli o bivanju pri starših. Vsakemu svoje, ti živi tako, mi bomo drugače. Še vedno pa mi ni čisto jasno, čemu si sploh odprl to temo, če nisi bil pripravljen na mnenja drugače mislečih .

P.S.: Poudarjanje dejstva, da čisto, čisto sami plačujete položnice, meni zveni podobno kot: mi kdo kupi novega A8? Saj vzdrževal ga bom že sam.

Edit: tipkarska napaka
za zagovarja svoje mnenje seveda. ali da se zagovarja...
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Glej, izjeme so povsod, generalno gledano pa 'samstojnim' nataliteta pada, 'luzerjem' pa ostaja visoko oziroma raste.
 

Resolver

Fizikalc
18. jun 2008
1.836
0
36
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Glej, izjeme so povsod, generalno gledano pa 'samstojnim' nataliteta pada, 'luzerjem' pa ostaja visoko oziroma raste.

In razplod (za vsako ceno) je bistvo vsega? Viri, viri, viri.