Za turiste ležalniki in senčniki, za begunce k...

I

Izbrisan uporabnik #9334

O tistem, ki ga sedaj delajo kitajci in indijci in rušijo ekonomski sistem pri nas.

Kako gre že ona nemška? "Delo osvobaja"?
grims-1.gif
Da ne boš mislil, da ni res!

Če si pa mislil, da so begunci upravičeni zastonjskega življenja, pa mislim, da se motiš. Ljudje so kapital in treba jih je izkoristiti. Sploh če so pri nas na naše stroške.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
O tistem, ki ga sedaj delajo kitajci in indijci in rušijo ekonomski sistem pri nas.

Kako gre že ona nemška? "Delo osvobaja"?
grims-1.gif
Da ne boš mislil, da ni res!

Če si pa mislil, da so begunci upravičeni zastonjskega življenja, pa mislim, da se motiš. Ljudje so kapital in treba jih je izkoristiti. Sploh če so pri nas na naše stroške.

Ze domacini nimajo dela kaj sele da bi nasli delo za par mio ljudi. Ideja je v startu rahlo ... Begunci so oziroma bodo v vsakem primeru zelo drago placali svoje "zastojnsko zivljenje" ,ker je vecina ostala brez vsega. Btw, tudi Slovenci so nekoc bili begunci in se ne spominim da bi jih nekdo "zaposloval" zaradi stroskov.

syrianrefugees640-629x419.jpg


To so recimo otroci iz Sirije... Bos vsakemu izastavil poloznico za hrano? Mogoce zaposlil v Komunali? Kako tocno bi te otroke klasificirali?

Spada cela Sirija pod "vojno obmocje" (uradno ne ampak ok)? So ekonomski migranti? Deportacija se izvede kam?
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Zakaj prikazuješ otroke kot odgovor na to temo?
Ni se ti treba delati tepca ... resno.

Čau!
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zakaj prikazuješ otroke kot odgovor na to temo?
Ni se ti treba delati tepca ... resno.

Čau!

Ker predstavljajo vecino te populacije? Kdo pa mislis da gre na drugi del k. sveta? 80letniki? Napisi v Google search "syrian refugees" in sporoci kaj vidis na slikah... Malce zakomplicira zaposlovanje kajnede? Mogoce bi lahko polirali cevi topov kakor v casu Adolfa?
17758-icon_confused.gif
 

Mr_Globus

Fizikalc
1. dec 2011
236
26
28
Otroci gor ali dol, kam naj jih damo? Že tako ne bom videl penzije in naj zdam še dodaten davek za tujce? Hočeste begunce - izvolte, povabte jih k sebi in jih futrajte sami.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.771
6.368
113
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zakaj prikazuješ otroke kot odgovor na to temo?
Ni se ti treba delati tepca ... resno.

Čau!

Ker predstavljajo vecino te populacije? Kdo pa mislis da gre na drugi del k. sveta? 80letniki? Napisi v Google search "syrian refugees" in sporoci kaj vidis na slikah... Malce zakomplicira zaposlovanje kajnede? Mogoce bi lahko polirali cevi topov kakor v casu Adolfa?
17758-icon_confused.gif
Tvoja demagogija nima meja. Ze videno tu gor. Ne niso vecinoma otroci. K nam rine vse kar bi rado zivelo v evropi., Ke rje tu pac boljse zivljenje. Problem je, da ta prostor in nasa ureditev ni zmozna sprejet toliko ljudi, ki razmisljajo drugace, ki so vzgojeni drugace in ki konec koncev niso hud potencial za integracijo.

Z deportacijo sem ti ze napisal. Zarad mene ce jih s padali iz aviona odlozijo nazaj v maticno drzavo. Treba se bo odlocit al bomo meje "branili" ali pa resevali colne. Ker ne vem zakaj mamo na meji potem sploh policijo. Kot sprejemne uradnike? Zakaj nekdo s kosova rabi vizo za slovenijo, ce si pa iz iraka te mormo pa se nafutrat zraven? Pa tud na kosovem ni vsem z rozicami postlano.
 

dsf

izbrisani
6. sep 2007
10.019
1
36
Evo g. Policaj tokrat se pa strinjava, par čolnov pustit naj se potopijo pa bo mir na morju,Orbanu pa dovolit štrom v ograjo !
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Tut če par čolnov potopiš ne bo miru. Še vedno bojo hodil. Nek odstotek jih bo utonil, nekaj se jih bo zadušilo v prenatrpanih podpalubah... Nekaj jih bo pa prišlo na kopno.
Ravno ko sem se danes vozil v službo je bilo na radiu, da je v nekem nemškem "taborišču" za "begunce" prišlo do množičnega pretepa. Vzrok je bil strgan koran.. In klofali so se med sabo. Naslednja novica pa - regijska "vlada" v Heilbronnu apelira na prebivalce, da dajo na voljo svoja prosta stanovanja za begunce. Rabi se nekaj (se ne spomnim cifre - ni bila pa mala) stanovanj in 4 večje hiše, ki lahko sprejmejo do 100 ljudi...
Štajerci bi rekli - ka si ti ja nor.. Stanovanje ali hišo lahko potem kar šenkaš. Notri fašeš ljudi, ki so do včeraj še spali v istem prostoru z kozami. Travmatizirani ali ne, vojni ali ekonomski begunci. Potencial integracije je po mojem manjši kot 1%.

Takih novic je v Nemčiji vsak dan nekaj.. Ena izmed cvetk je bila tudi ta teden - afriški begunski družini ni bilo všeč stanovanje in se niso hotli vseliti vanj. Na koncu je posredovala policija in ženska se je potem metala pred avto in hlinila nezavest, mož pa tulil, da so jo povozili. Če ne prej, bi jih po takem incidentu strpal v marico in vozi miško do prvega taborišča.
Poleg tega pa so, če se ne motim, vsaj v Avstiji upravičeno do "tagesgelda" - nekaj evrov na dan. Na koncu meseca jim ostane več kot meni. Hrana - đabe, stanovanje - đabe, voda, elektrika - đabe... Res da niso doma, ampak prov hudo pa z materialnega vidika ne trpijo.

V Nemčiji se klima počasi ampak sigurno obrača proti beguncem.
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
Citat:
Uporabnik eazy pravi:
Citat:
Uporabnik Demz pravi:
Zakaj prikazuješ otroke kot odgovor na to temo?
Ni se ti treba delati tepca ... resno.

Čau!

Ker predstavljajo vecino te populacije? Kdo pa mislis da gre na drugi del k. sveta? 80letniki? Napisi v Google search "syrian refugees" in sporoci kaj vidis na slikah... Malce zakomplicira zaposlovanje kajnede? Mogoce bi lahko polirali cevi topov kakor v casu Adolfa?
17758-icon_confused.gif
Tvoja demagogija nima meja. Ze videno tu gor. Ne niso vecinoma otroci. K nam rine vse kar bi rado zivelo v evropi., Ke rje tu pac boljse zivljenje. Problem je, da ta prostor in nasa ureditev ni zmozna sprejet toliko ljudi, ki razmisljajo drugace, ki so vzgojeni drugace in ki konec koncev niso hud potencial za integracijo.

Z deportacijo sem ti ze napisal. Zarad mene ce jih s padali iz aviona odlozijo nazaj v maticno drzavo. Treba se bo odlocit al bomo meje "branili" ali pa resevali colne. Ker ne vem zakaj mamo na meji potem sploh policijo. Kot sprejemne uradnike? Zakaj nekdo s kosova rabi vizo za slovenijo, ce si pa iz iraka te mormo pa se nafutrat zraven? Pa tud na kosovem ni vsem z rozicami postlano.


467716-post_slo.gif
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Saj je ne tako dolgo nazaj, ko je krožil, ali pa še kroži, posnetek prijaznega albanskega begunca iz AT, ki se je spravil na prodajalca v trafiki...
"ich bin kein scheiss Österreicher, ich bin muslim"...

a je na Kosovu vojno stanje? Hoteli so svojo državo, zdaj ko jo imajo bi pa vsi šli v Evropo. Najraje v Švico ali Nemčijo, kjer imajo že tako večji del porodice... Naj ostanejo v tako dolgo želeni samostojni republiki Kosovo...
 

MiHa88

Pripravnik
13. apr 2008
729
4
18
Citat:
Uporabnik Ytbnd pravi:
https://www.alter.si/tabla/printthread.php/Board/cvek/main/2277298/type/post

https://www.alter.si/tabla/printthread.php/Board/cvek/main/2269033/type/post


Notranji minister govori po novem o številki 800 000 (prej 750).
easyja moraš razumeti, on "navija" za svoje, več kot jih bo, bolj varno se bodo počutili tu in toliko manj se bodo prilagajali (hint, že sedaj se minimalno oz nič)

Sej zdaj vidim da sem po nepotrebnem odprl še eno temo, pa sta že 2 na isto problematiko usmerjeni, mod. zaradi mene se lahko tema zaklene in se debata nadaljuje v prej odprtih temah.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.771
6.368
113
Dej sprosti se no. To o cemer govorimo je problem, ne nekaj zaradi cesar bi bil vzhicen ker so ostali opazili. Verjemi da ko bo problem tako velik, da se bodo zganile vlade, bova in ti in jaz na slabsem, ker bo sistem zacel razpadat.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.664
258
113
no, sam vseeno jim ne moremo kar zapret vrat, da jih tam pokolejo tisti skrajneži, al kako?

čez par let bomo lahko mi na njihovem mestu... čeprav ne vem, kam bi mi lahko bežali...
 

AndrejK

Fizikalc
7. sep 2007
1.279
3
38
SI
Mislim, da najkasneje tisti trenutek, ko bo kakšen IS začel "harat" po evropskem delu Turčije, se bo EU zganil in bo začel s "pravimi" vojaškimi operacijami in ne s 100 vojaki in 3 droni.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.689
14.405
113
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
no, sam vseeno jim ne moremo kar zapret vrat, da jih tam pokolejo tisti skrajneži, al kako?

Kaj pa ti predlagaš kot rešitev? Tako realno? To kar se trenutno dogaja (ker vrata niso zaprta) je dolgoročno pot navzdol za celo EU in potemtakem tudi za te begunce in ekonomske migrante. In če v enem scenariju izgubimo prav vsi, v drugem pa zgolj en del - za kaj se boš odločil? Če bi imel nogo okuženo s kakšnim težkim neozdravljivim virusom, bi si jo odrezal ali bi zaradi tega, ker je to težko narediti, pustil da se ti zastrupi celotno telo in umreš? Ti povem, da bi 1,2,3 rezal nogo.