XML oblika datoteke

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
Pozdravljeni,

na SKB banki mi ne omogočajo da mesečni izpis podatkov dobim v xml obliki. Lahko dobim v PDF, tiskalnik, OFX obliko. Ne morem pa izbrati html obliko ki jo računovodstvo rabi. A kdo ve če obstaja kak virtualni tiskalnik ki bi to oblik omogočal ali pa da bi iz OFX oblike pretvoril v html.
Hvala.
Ne banke ne bi menjal. HTML obliko pa omogoča proskb banka ki pa neprimerno dražja... faktor 3+.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.752
113
WTF.

Kako lahko računovodstvo zahteva HTML. To je ja nestrukturiran format(če imaš vsaj malo zdrave pameti), in ga mora nekdo pri njih na roke pretipkat v en drug app, kar je popolnoma isto kot da jim daš v pdf ju ali na papirju.

Vprašaj računovodstvo če vzamejo pdf, če ne imaš na desetine online konverterjev ki ti nardijo html iz pdf ja. Kaki bojo rezultati ne vem, ampak s tem se bo ukvarjalo računovodstvo ne ti.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.370
1.752
113
PS.

Js bi dvakrat premislil o sodelovanju z računovodstvom ki zavrača xml in ofx in namestao tega zahteva html. Resno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.257
191
63
Saj zato, ker najprej pravi, da mu "ne omogočajo XML", potem pa pravi, da potrebuje HTML. In mi ni jasno, kaj pravzaprav potrebuje.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
Vprašaj računovodstvo če vzamejo pdf, če ne imaš na desetine online konverterjev ki ti nardijo html iz pdf ja. Kaki bojo rezultati ne vem, ampak s tem se bo ukvarjalo računovodstvo ne ti.
Kaki bodo rezultati me zanimojo ker če ne bodo točni bom jst mel napako ne oni. In na koncu koncev če bo furs našel napako jo bom jst plačal.
 

s_samotar

Fizikalc
5. feb 2010
536
82
28
Potrebujemo XML datoteko.

Torej kako priti do te oblike iz OFX ali PDF? Najlaže bi mi bil navidzni tisklanik i bi tiskal XML obliko na win 11
 

Podobne teme