Vzdrževaje/servis klime

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Vselil sem se v drugo stanovanje v katerem je klima.
Ker ne vem v kakšnem stanju je bi jo malo poservisiral (filtri, plin....)

1) A lahko to sam naredim in kje nabavim material?
2) Je boljš kakšnga majstra poklicat (katerga za klimo Daikin)?
3) Kakšne so cene za takšen poseg (priprava klime na novo sezono)?

hvala!
pozdrav.gif




 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Jaz sem par dni nazaj narocil servis pri tistih, ki so nam jo montirali, rekli so da bo okrog 45 evrov. Sicer ni nic narobe z njo, deluje.

Ti bi sel nabavljat pumpo, plin in ostalo za enkraten poseg ?
 

ziggy

Fizikalc
8. nov 2007
1.133
2
36
Kila plina, manometer in cev te pridejo cca. 50 €. Jaz sem jo ravno včeraj napolnil.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
filtre vzameš ven in jih spereš pod vodo.če klima hladi oziroma greje zadovoljivo potem ne rabiš dofilavati plina.a hladilnik tudi servisiraš pa čeprav dela tako kot mora
confused-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
a filter je samo ta, ki se ga vidi na sliki -sive barve, ali je še kej v notranjosti kaj več?
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.053
113
za šankom
kolikor vidim iz slike je samo ta.nekateri novejši modeli imajo še filter premazan z kavo in ginkom ter ostalimi pizd.arijami
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Klima ne potrebuje strašnega vzdrževanja, dokler hladi je z njo vse v redu
zmaga.gif


Filtri so samo tile, ki jih vidiš, vzemi jih ven in ščisti (kar ne bo nič narobe, če to 1x letno počneš), če bo šlo jih lahko tudi opereš (in nato dobro posuši)...
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
733
113
Tako, kot so ti napisali, dokler normalno hladi, samo očisti vse filtre, lahko pa vseeno narediš še nekaj, spodaj na silo z roko odpreš loputo in nežno od blizu posesaš ali pa izpihaš še valj ventilatorja, ki skrbi za pretok zraka samo pazljivo, ker so tam prečke na vetrnici krhke in če boš kaj preveč na grobo tlačil sev sesalca noter zna kaka odleteti potem je pa problem, ker pada ta vetrnica iz ravnovesja....... skratka, lahko jo vklopiš tudi brez filtrov za kake 2 uri in spremljaj, če dobro hladi cca 7- 12 stC na maximumu in pa da ne ledeni po hladilniku potem je vse OK, če pa pol hladilnika zaledeni po delovanju npr po 1 uri pa manjka plin, je pa vsekaor bolje, da kar je več samo od tega čiščenja, da pokličeš pravega serviserja klim, kar tudi sam storim, naj vsak dela svoj posel !
 
Nazadnje urejeno: