Vprašanje glede prestavitve mejnih črt na lastniških parkingih

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
En post višje si napisal, da ste vsi lastniki te parcele, sedaj pišeš, da ste lastniki (upam da veš, da to pomeni vknjiženi v zk) na svojem parkingu s solastništvom dostopa.

Ne trdim, da niste kupili, niti da niste lastniki, samo iz gornjega sledi da imate/imajo nekateri solastništvo na "parkingih", vsi pa na dostopu.

Točno vem, kaj je lastništvo/solastništvo/ZK... mogoče sem se samo narobe izrazil. Ti podam slikco za razumevanje:

Parkirišče ima vsako svojo parcelno številko, vpisano na posameznega EL, dvorišče pa je skupna last. So pa pač parkirišča narisana na "tej" parceli. In če bi se podaljšala, je težava z dostopom do garaže pod objekti.
 

Priponke

  • Screenshot at Mar 07 09-33-08.png
    Screenshot at Mar 07 09-33-08.png
    83,4 KB · Ogledi: 19
27. jan 2022
4.801
1.737
113
OK, nazaj na osnovno vprašanje - ali so parkirišča zarisana po geodetski izmeri parcel, ali "malo po svoje"?

Ker če niso po geodetski izmeri, jih je preba popravit - nima to veze s strinjanjem lastnikov in strošek je tistega "ki je zamočil" (investitor in njegov izvajalec barvanja).
Če pa so po parcelnih mejah pa je jasno, da je stanje kot v pogodbi in geodetskem načrtu, torej "nema kajanja posle j.banja".

Aja še to - če so parkirišča v skladu z geodetskim načrtom/parcelacijo a vseeno premajhna, bi morali za povečanje odkupiti dele skupne parcele - vso srečo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy

guardy

Guru
3. avg 2007
8.397
965
113
Obišči stran
OK, nazaj na osnovno vprašanje - ali so parkirišča zarisana po geodetski izmeri parcel, ali "malo po svoje"?

Ker če niso po geodetski izmeri, jih je preba popravit - nima to veze s strinjanjem lastnikov in strošek je tistega "ki je zamočil" (investitor in njegov izvajalec barvanja).
Če pa so po parcelnih mejah pa je jasno, da je stanje kot v pogodbi in geodetskem načrtu, torej "nema kajanja posle j.banja".

Aja še to - če so parkirišča v skladu z geodetskim načrtom/parcelacijo a vseeno premajhna, bi morali za povečanje odkupiti dele skupne parcele - vso srečo.

Fun fact. Geodet ki je to meril je bil do nedavno eden izmed EL :)

In ja, tudi moja "napaka" je bila, da sem podpisal prevzem predno je bil položen asfalt in narisane črte. Ostali EL pa so se vselili kasneje.