Voice remote for Home Assistant

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
Je že sprobal kdo?



 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
424
189
43
To ne vem če... bolj me zanima, če je na takem nivoju, da lahko nadomesti google home mini.
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Od konca lanskega leta so prevedeni "stavki" (ang. intents). Mislim, da dela skoraj vse, seveda pa je odvisno kako so zadeve (naprave, entitete, nadstopja, območja, osebe, senzorji itn.) nastavljene oz. konfigurirane. Ker je slovenščina precej posebna (slovnica in npr. končnice besed pri sklonih, številih...) je še nekaj napakic oz. nedoslednosti.

Če se vam da, stestirajte, tale VA v HA se izjemno dobro razvija...ni še ravno google ali alexa, se pa devsi trudijo, da bo vsaj tak. Da ne govorimo o zasebnosti in prilagodljivosti, tam HA prednjači.

Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: LjuboB

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Je že sprobal kdo?



Najbolj priporočam tole, ampak ne vem, kako je danes z dobavljivostjo :) Trenutni repo na githubu je kar soliden, čeprav senzorji (za temp in mmWave) še niso čisto popeglani. Jaz ju imam izključene oz. nista skonfigurirana.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.820
113
Če ga vprašam "kakšna je temperatura v dnevni sobi" ne ve kaj je zaen prostor "dnevni sobi"
Če ga vprašam "kakšna je temperatura v dnevna soba" vrne unexpected error

Res je, da sem za večino stvari v home assistantu tumast in bolj počasi dojemam. Tako tudi še nisem dojel kako vseskupaj spremenit v glasovnega pomočnika, ker tekstovni verjetno malokoga zanima...
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.820
113
Ok, če nastavim senzorju alias "dst" in vprašam "kakšna je vrednost dst" vrne pravilno "Vrednost senzorja je xx.."

Ne sanja se mi pa niti slučajno kaj naredit z wyoming protocolom, ki ga potrebujeta whisper/piper... Kaki host pa port naj vpišem?
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Če ga vprašam "kakšna je temperatura v dnevni sobi" ne ve kaj je zaen prostor "dnevni sobi"
Če ga vprašam "kakšna je temperatura v dnevna soba" vrne unexpected error

Res je, da sem za večino stvari v home assistantu tumast in bolj počasi dojemam. Tako tudi še nisem dojel kako vseskupaj spremenit v glasovnega pomočnika, ker tekstovni verjetno malokoga zanima...
OK, če ti odgovarja slovensko imaš ok nastavljeno (Nabu Casa?)... Za to, da ti pove kakšna je tempratura v dnevni sobi moraš imeti:
- temperaturni senzor (konfiguriran) in poimenovan,
- urejeno območje (area),
- 'izpostavljhen' senzor za glasovnega pomočnika (VA) in območje (area),
- ker rečeš v 'dnevni sobi' se to nanaša na area (območje) - > če se območje 'dnevna soba' sklada s stavkom 'v dnevni sobi' in če je v dnevni sobi temperaturni senzor, ga mora najt in ti povedat vrednost.

Druga opcija pa je, te se tudi sam največkrat poslužujem, da si nastaviš pod aliases (vzdevki) vse možne izpeljanke npr. 'dnevni sobi', za area.
Struktura stavka je npr. "[povej mi] <kakšna_je> <name> [[v|na] <area>]"
Če imaš senzor, ki se glasi 'temperatura' in območje, ki se glasi ' dnevni sobi' (npr. alias), ti mora najti in povedati vrednost.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Drugače pa je v HA en zelo uporaben in koristen tool za VA debug.
Zajeta slika-ds.PNG
Zajeta slika-devs.PNG
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Slovenski voice TTS je tudi na voljo nekaj mesecev, ni sicer dober in kvaliteten, ampak če upoštevamo, da je prvi 'open source' in prostovoljni ter zato tudi brezplačen...je super.
Druga opcija je bolj kvalitetna, ampak je od HA Cloud, za kar pa je potrebna naročnina na Nabu Casa (HA firma) in ta denar gre direkt devsom v HA, kar toplo priporočam, saj gre za izjemen projekt in glede na naravo in karakteristike projekta, bi ga bilo vredno tudi finančno podpreti :)
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.820
113
Druga opcija pa je, te se tudi sam največkrat poslužujem, da si nastaviš pod aliases (vzdevki) vse možne izpeljanke npr. 'dnevni sobi', za area.
Struktura stavka je npr. "[povej mi] <kakšna_je> <name> [[v|na] <area>]"
Če imaš senzor, ki se glasi 'temperatura' in območje, ki se glasi ' dnevni sobi' (npr. alias), ti mora najti in povedati vrednost.
Takole sem enostavno naredil z aliasi in dela super :nazdravje:

Wyoming sem pogruntal... inštaliral sem whisper docker image, ker nimam HA OS oz. supervised, in dela. Napol. Slabo. Dobro prepozna prvo polovico stravka, druga je konstantno krneki.
2024-04-23 14.05.00.jpg



Piper mi še ne dela, ker se ne strinja s slovenščino. Bom pogruntal, upam.