Voda na balkon - kaj gre lahko narobe

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
tudi če je claber 6l/h, kje piše da more celo uro zadeva delat? če rabiš 2l pač pustiš 20 min laufat

drugače ma pa gardena ma 2l/h. ali pa 4l/h
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Pa to kar pipa->roža uporabljaš? Pri nas če voda ne stoji vsaj 1/2 dneva (hoteli bi več, ampak glej težave s sinom zgoraj) je ni.

Evo, sem se šel pozanimat. Vsaka roža ima svoje zahteve, moraš pogledat in zarit prst v zemljo, ne moreš kar odpreti pipe za 1/2 ure in objavit da je zalito. Daisy.si? Temu ne verjamemo.
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
tudi če je claber 6l/h, kje piše da more celo uro zadeva delat? če rabiš 2l pač pustiš 20 min laufat

drugače ma pa gardena ma 2l/h. ali pa 4l/h

jes bi imel samonamakalni sistem torej kaplanje 24h/7
 

deeV

Pripravnik
12. okt 2007
64
0
6
Ja direkt iz pipe, vendar nisem namakal rož ampak paradajz in paprike. Lahko da so rože bolj občutljive na svežo vodo.
Problem je bil edino to, da si nisem vzel časa in nastavil količin vode, ker so bila korita različnih velikosti.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik luka51 pravi:
tudi če je claber 6l/h, kje piše da more celo uro zadeva delat? če rabiš 2l pač pustiš 20 min laufat

drugače ma pa gardena ma 2l/h. ali pa 4l/h


jes bi imel samonamakalni sistem torej kaplanje 24h/7

zakaj že? 2l/24 ur pozabi. takih šob ni.
Itak pa daš časovno uro na pipo, ki poskrbi za primern čas.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Nepovezano s tem, kaj bi jaz - na balkonih v bloku znajo zahteve biti drugačne kot na vrtu. Tu so namreč še sosedje, ki morda niso navdušeni, če slabo nastavljen sistem vsako jutro zalije, da dol teče. (Ene bo motil že hrup.)

Glede vode sem se pa tudi pozanimal in mora stati, da ... eh kaj, sam ne verjemem pa raje ne povem naprej, k boste name tulil. Voda mora stat in pika.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Upam, da se statik na kakih starih blokih strinja s konstantno obremenitvijo kakega 200L soda na balkonu.
wink-1.gif


Da ne bo "teto" samo streslo, še skupaj z balkonom bo dol padla.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
to daš teflon cevko fi notranji 5mm pa potegneš, podobno, kot imajo lastniki kofetomatov, ki vodo speljejo z raznih umivalnikov na wcjih preko vmesnika, ki zniža pritisk, preden voda vstopi v to cevko.
enako imaš za dovod vode na hladilnik, ki ima npr. ledomat
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Citat:
Uporabnik McGiver pravi:
Upam, da se statik na kakih starih blokih strinja s konstantno obremenitvijo kakega 200L soda na balkonu.
wink-1.gif


Da ne bo "teto" samo streslo, še skupaj z balkonom bo dol padla.

Če pa 200kg ne nese, poj pa bolš da se zadeva takoj podre
sprasujem se.gif


Meni se ni noben pritožil letos, pa se mi je zalivalo iz soda z mini črpalkico celo sezono. Bolj me je skrbelo, da bi kdo bil preveč pameten, da kaj jst to gojim, ne pa da bo koga motil "hrup", ki, ga slišiš nekje meter-dva vstran in to je to
zmaga.gif
Razen zdej, če res napajaš njivo s kilovatnim hidroforjem, po tem zna biti, da bo koga zmotilo ja.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.882
5.160
113
Citat:
Uporabnik jekleni pravi:
Tu so namreč še sosedje, ki morda niso navdušeni, če slabo nastavljen sistem vsako jutro zalije, da dol teče. (Ene bo motil že hrup.).

o kakem hrupu to? Če ti bo sosed slišal kapljanje kapljice na zemljo ga kr k Nasi pelji, da ga ponucajo namesto radarjev. Bo vesolje poslušal.
 

jekleni

Guru
1. avg 2007
2.482
816
113
Verjameš ali ne, tega si nisem sam spomnil; prihaja iz enega "zbora stanovalcev" na prejšnji lokaciji.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Kapljanje na rože??
hysterical-1.gif
Ja, to da ti ne sme čez balkon tečt valda logično, to bi tut jst znorel, ampak s kapljičnim namakanjem pač ne utapljaš rastlin, niti se zadeva ne sliši.

Pri kolegu sva letos imela celo poletje, na dveh balkonih nekje 20 paradajzov + 10 korit solate, vse zalivano preko črpalic (štirje komadi po 5W), iz 100l soda ki ga je pač polnil enkrat-dvakrat na teden. Razen da je folk zavistno gledal proti 4. nadstropju, nihče ni rekel nič. Pa je par "pametnjakoviæev" v bloku
tongue-1.gif