Višek denarja

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
S tem upravljanjem premoženja je tako,da je vse odvisno od tega,kako se z borzno hišo dogovoriš glede upravljalskih provozij,pa delitve dobička,itd...lahko se dogovoriš z njimi,da ti samo svetujejo pri nakupih in prodaji,sam pa se potem odločaš,kaj boš naredil.
V mojem primeru nič ne plačujem za upravljanje (razen enkrat letno neko malenkost,kot vsi,ki imajo odprt trgovalni račun),ker imam samo denar na njihovem računu,ampak smo dogovorjeni,da mi nič ne smejo prodajati in kupovati,če sam ne potrdim. Oni pa seveda služijo s provizijami od mojih nakupov,cca. 30 dolarjev pri enem poslu (15 dolarjev prodaja,15 dolarjev nakup,ne glede na količino delnic).
Trgujem v glavnem po principu,da se z brokerjem slišiva in mi on predlaga nekaj delnic,ki se jih v tistem trenutku splača kupiti,in v nekaj mesecih upam na vsaj 10% donosa. Ko je ta donos dosežen,ponavadi realiziram dobiček in kupim kakšne nove delnice. Ni pa nujno,včasih prodam kakšne delnice tudi z izgubo,če tako ocenim,vedno pač ne moreš zmagat...so pa še drugi ekstremi,na eni delnici imam trenutno 60% donos v dobrega pol leta,pa ga še nisem realiziral (čakam na 70% hehe),ampak mogoče bi bil že čas
smile-1.gif

Kot sem rekel...če se nebi nič spoznal na delnice in delniški trg,bi sam raje vložil v nek dober delniški sklad,kot pa denar pod nekimi slabimi pogoji prepustil v popolno upravljanje borzni hiši (moraš upoštevat,da moraš VSAKO leto marca VSAKO transakcijo glede prodaje/nakupa delnic vpisati v popisni list in ga oddati na davčno,poleg tega je tukaj še plačilo dobička...pr vzajemcih ti tega ni treba,oz.narediš to samo takrat,ko prodaš)
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Po opisu sodeč operiraš z vsaj 100.000eur, glede na to kako te pedinajo ...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
100k? Haha,daleč (manj) od tega.Bi bilo pa lepo,če bi bila taka vsota
smile-1.gif

Kot sem že napisal...nič me posebej ne pedenajo,oni itak služijo z vsako transakcijo (30 USD nakup+prodaja),ne glede na vsoto,s katero operiraš.Paziti moraš samo na delež stroškov glede na vložek. Pri vložku 1.000 USD ti stroški požrejo 3%,pri 10.000 USD pa samo 0,3% vložka...
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.696
3.580
113
Mojbog kakšni nasveti. Ali še nihče ni imel 10k v rokah ali pa še nihče ni resno pušnil denarja.

Daj si predstavljaj OP-ja, ki čez 3 leta rabi teh 10k, glede na predloge pa ima v roki:
- 3ha gozda v vukojebini, trenutno sicer vrednega 11k, ampak je 2k že pušnil pri urejanju lastništva, povpraševanje pa je lokaciji primerno
- v šestih delnicah, od tega sta dve v plusu, ampak ena nelikvidna, štiri so pa "samoštonisu" in bi raje počakal še pol leta....ker če proda danes ima 8k minus provizije.
- zlato, srebro, kavo, pesek,.....skratka zadevo, ki ima kombinacijo težav iz prve in druge točke (ali niso dovolj v plusu da bi pokrile transakcijske stroške ali pa so nelikvidne).

Seveda, bogokletno bi bilo sploh mislit na 3% depozit v banki, če pa vsak franček v kafani dela 10%+ letno minimalno ziher. Kljub dejstvu da v zadnjih x (x=20) letih nihče v nobeni slo banki ni pušnil niti evra depozita (čeprav že vrabci čivkajo da bodo že jutri vse propadle), po drugi strani pa težko najdeš človeka, ki se v tem času še ni opekel pri "naložbah", ki jih predlagate.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
467716-post_slo.gif


Sicer pa,jaz mu nisem ničesar predlagal
ne-ne-1.gif
,napisal sem samo kaj jaz delam.
Če se hoče izognit morebitni izgubi,naj raje da vezat na banko!
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ah,spet to pokrivanje inflacije...
In kako pokriješ inflacijo s srebrom,ki si mu ga predlagal? Padec je precej boleč,v zadnjih dveh letih za okoli 50%
grims-1.gif
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
A ti bi kupoval na vrhu?

Seveda ne! (ampak kako veš kdaj je vrh?)
Torej misliš,da je trenutno stanje dno? Se po tvoje splača vzeti kredit in denar vložiti za par let v srebro?
Jaz sem tako naredil l.2005,vzel sem nekaj kredita in ta denar za 2 leti vložil v sklad Raiffeisen Euroasien. Banki sem vrnil cca. 7% letno,ostalo je bil zaslužek. Kasneje se s tem nisem več igral,sem pa večino denarja iz tistega posla potem,kot še mnogo Slovencev,izgubil na balkanu...
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
točno to... jaz se spomnim ko sem srebrne unčne kovance kupoval okoli 7€ (cca 10 let nazaj), so pa srebrni cca 19€ (so bili tudi že 36 € okoli 2011).
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

za deset jurckov si kupi en "gokard" pa uzivaj v nedeljskih voznjah. bogat ne bos kamorkoli vlozis €.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.395
1.356
113
Citat:
Uporabnik jello pravi:
Mojbog kakšni nasveti. Ali še nihče ni imel 10k v rokah ali pa še nihče ni resno pušnil denarja.

Daj si predstavljaj OP-ja, ki čez 3 leta rabi teh 10k, glede na predloge pa ima v roki:
- 3ha gozda v vukojebini, trenutno sicer vrednega 11k, ampak je 2k že pušnil pri urejanju lastništva, povpraševanje pa je lokaciji primerno
- v šestih delnicah, od tega sta dve v plusu, ampak ena nelikvidna, štiri so pa "samoštonisu" in bi raje počakal še pol leta....ker če proda danes ima 8k minus provizije.
- zlato, srebro, kavo, pesek,.....skratka zadevo, ki ima kombinacijo težav iz prve in druge točke (ali niso dovolj v plusu da bi pokrile transakcijske stroške ali pa so nelikvidne).

Seveda, bogokletno bi bilo sploh mislit na 3% depozit v banki, če pa vsak franček v kafani dela 10%+ letno minimalno ziher. Kljub dejstvu da v zadnjih x (x=20) letih nihče v nobeni slo banki ni pušnil niti evra depozita (čeprav že vrabci čivkajo da bodo že jutri vse propadle), po drugi strani pa težko najdeš človeka, ki se v tem času še ni opekel pri "naložbah", ki jih predlagate.

Bravo!
zmaga.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Matej pravi:
Kdaj pa je vrh in ali je to dno? Srebro je uglavnem tvegana nalozba.

Če dolgoročno ne rabiš ni panike po mojem, depozit je pa ziher zguba.

Res se pa od 10 jurjev ne obogati lih, je pa dober začetek.
 

andbarrone

Zelenc'
4. jun 2013
8
0
1
Jaz bi pa vlozil v forex (oziroma sem sem investiral v forex), in sicer poisci si traderja ki dela konstantno in pa po malo, malo pogooglaj ne bos tezko nasel, glej traderje ki dealjo tja do 10% mesecno in ki imajo verificirano statistiko. Odpri si racun pri brokerju ki je reguliran, izogibaj se cipra in rusije, copy trader pa gremo.

lp
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.258
150
63
10.000 EUR je ena povprečna ohcet, 5.000 EURte pride pa pogreb, kamen, pa sedmina... tolk mora vsak met na lagerju ko dopolni 30 let (za ohcet najprej!)

Banka Slovenije pravi, da je v vezanih vlogah v RS 14 mrd EUR. In vsako leto krize se ta znesek še povečuje. Kljub temu da je obrestna mera borna, očitno vsi pospešeno tlačimo ojrote na "knjižce". Zato pa je krč pri potrošnji. Pa ko bo obrestna mera negativna bo trend še kr isti...
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik andbarrone pravi:
Jaz bi pa vlozil v forex (oziroma sem sem investiral v forex), in sicer poisci si traderja ki dela konstantno in pa po malo, malo pogooglaj ne bos tezko nasel, glej traderje ki dealjo tja do 10% mesecno in ki imajo verificirano statistiko...

To so same špekulacije,ki nimajo s prakso nič skupnega...če bi bilo to v praksi tako preprosto,kot si ti to zdaj opisal,bi bili vsi miljonarji ali miljarderji!
Če mi ne verjameš,vprašaj kateregakoli traderja,če ti garantira 10% (LETNO) na tvoj vložek,pa boš videl kakšen bo odgovor
grims-1.gif

Verjemi,kdor bi bil sposoben delati "tja do 10% mesečno",tak trader je (teoretično) že zdavnaj multi-miljarder in ne rabi vrteti tvojega denarja,ker se že sam kopa v njem...