Uvoz iz Nemčije?

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Jaz bi pa dejansko celo dal teh 3500€, sam ne taki zafurani državi kot je naša.

Na kak drug način in za kak drug namen, bo morala dobit ta denar iz mene. Če mislijo, da je v interesu, da si ne privoščimo takih avtomobilov in trojno polnimo proračun, potem pa naj pobirajo naprej drugim owcam, ki imajo še veliko manj dohodka...zelo socialno ni kaj.
smirk-1.gif


Če kupim mrcino v tujini je pa itak registrirana gor, pa je problem z uvozom rešen. 325D bi pa pač rad uvozil, porša pa ne bom.
 

Narodnjak

Majstr
20. jul 2007
10.278
278
83
38
Ljubljana
Citat:
Uporabnik cizy pravi:
ksz

Kupoprodajna v nemčiji se lahko overi samo pri notarju ali tudi drugje kot pri nas? Se kdo od tukaj morda ukvarja z uvozom da bi šel z mano po en avto za neko normalno provizijo (ne pa 1k eur. za do Munchna in nazaj kot sem že imel ponudbe od drugod).
hysterical-1.gif

kaj točno pa rabiš?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.400
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaz bi pa dejansko celo dal teh 3500€, sam ne taki zafurani državi kot je naša.

Na kak drug način in za kak drug namen, bo morala dobit ta denar iz mene. Če mislijo, da je v interesu, da si ne privoščimo takih avtomobilov in trojno polnimo proračun, potem pa naj pobirajo naprej drugim owcam, ki imajo še veliko manj dohodka...zelo socialno ni kaj.
smirk-1.gif


Če kupim mrcino v tujini je pa itak registrirana gor, pa je problem z uvozom rešen. 325D bi pa pač rad uvozil, porša pa ne bom.
Jah, če imaš toliko dohodka potem ni problem scolat tisto ''malenkost''
grims-1.gif
.
Glede registracije v tujini pa: zakaj se le kar nekaj dražjih avtov vozi s tujimi tablicami?
grims-1.gif
 

Mato

Majstr
3. okt 2007
2.074
389
83
Se pravi glavni strošek uvoza je DMV. Glede na to, da mi ga ni treba plačat, koliko bi bil potem okvirno strošek uvoza enega kombija z vrednostjo 10k€?
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
Potem so največji stroški homologacija v Slo, stroški poti v nemčijo in nazaj z dvema, nemške tablice za izvoz.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Je pa zanimivo kako malo avtov ima na mobile.de v primerjavi z avto.net napisano UNFALLFREI.
grin1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.373
386
83
Citat:
Uporabnik Malecky pravi:
Jaz bi pa dejansko celo dal teh 3500€, sam ne taki zafurani državi kot je naša.

Na kak drug način in za kak drug namen, bo morala dobit ta denar iz mene. Če mislijo, da je v interesu, da si ne privoščimo takih avtomobilov in trojno polnimo proračun, potem pa naj pobirajo naprej drugim owcam, ki imajo še veliko manj dohodka...zelo socialno ni kaj.
smirk-1.gif


Če kupim mrcino v tujini je pa itak registrirana gor, pa je problem z uvozom rešen. 325D bi pa pač rad uvozil, porša pa ne bom.

Tvoja omiljena znamka ima rešitev za težave z DURSom. Reče se mu downsizing in pride v obliki 525d - 2litra prostornine, 218KM, 8 stopenjska avtomatika in xdrive po želji.

DMVja na luksuz ni, plačaš samo osnovnega: 3 ali 6%, izpusti CO2 se gibljejo okrog 130g (odvisno od pogona, menjalnika, oblike karoserije), ki je ravno meja med obema. Ali pa celo pol manj, če vzameš novejšega EURO6, pri teh se upošteva lestvica za bencinske motorje.

Bravo beemve
cheer.gif


crazy1.gif
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
Ja res je. Pa Narodni ti lahko potrdi da v DE če želiš kupiti res "dober" avto košta isto kot v SLO če ne več
wink-1.gif


Ko je kolega pred leti šel v skupiski nakup je šele tm dojel da je "šrot" samo über pocen , na koncu je kupu A4pri VW pooblaščencu
cool-1.gif

je pa res da je bil avto TOP
zmaga.gif
 

bigMIKE

Majstr
19. mar 2012
1.259
151
63
Namen DMVja je ščiti domače trgovce?

Kmalu se obeta še DUH (davek na uvoženo hrano)
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Citat:
Uporabnik Shaban pravi:
Ja res je. Pa Narodni ti lahko potrdi da v DE če želiš kupiti res "dober" avto košta isto kot v SLO če ne več
wink-1.gif


Ko je kolega pred leti šel v skupiski nakup je šele tm dojel da je "šrot" samo über pocen , na koncu je kupu A4pri VW pooblaščencu
cool-1.gif

je pa res da je bil avto TOP
zmaga.gif

To se popolnoma zavedam. Jaz gledam avte v .de zgolj zaradi tega ker iščem malce bolj specifično zadevo in pri nas izbire praktično ni.
 

Shaban

Fizikalc
14. apr 2010
1.001
1
36
To je res.
V SLO je npr. nekaj primerkov in seveda imajo lastniki "zlatarsko ceno"
bonk.gif


Npr: Kolega je šel po Civica v 900km odaljen kraj v DE
smile-1.gif


Pa še to: Ko se je menil za avto mu je diler avto na lepe oči rezerviral za 1 teden
zmaga.gif
(temu jst rečem resn diler)
 

Malecky

Majstr
10. sep 2007
11.435
409
83
No ja ni čist tako res..

Obstajajo kar biseri, vendar ti gredo v kaki urci od oddaja oglasa in je treba met dnar pripravljen, rezervirat zadevo in takoj naslednji dan pičit gor. Prave Jurgne lahko tudi boli k*** za cincanje za vsak euro in da brez občutka oglas za avto 14990, vreden pa vsak 18k€.

Lepo poznam primere, ko je avto uvozil tukaj ga pa v 10 dneh prodal za skoraj 3k€ profita in kupec ni bil nič nategnjen.
smirk-1.gif
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
Torej če ggrem gor po avto imam potem tu stroške:

1. DMV(glede na izpust CO2)
2. Homologacija
3. Registacija+zavarovanje

Je tu še kak strošek?
Kakšne so pa cene homologacije?

Lp
 

TMJ

Fizikalc
4. jul 2013
1.588
8
38
Mene zanima ali je problem če kupim avto v tujij za 8000€ vse račun od firme tako koot mora biti, glede na to da je pa po evrotaxu pri nas odkupna cena 16000?
Mi bodo dacarji kaj srali in hoteli obračunati DMV,... po Evrotax ceni?