umiritev agresivnega voznika

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.480
373
83
Zaritnikov se najlaže rešiš, če imaš tempomat in ga zatakneš na par% pod omejitev. Čez par minut je zadaj mir ker vožnja brez nihanja hitrosti z nogo ne gre..

Ženska pa najveretneje spregledala omejitev. Je bila prepričana da se cjaziš z 80 na 130 omejitvi.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.835
372
83
Je pa zanimivo to, da precej šalabajzarjev, kot je avtor teme npr, velik odstotek časa bulji v vzratno ogledalo. To se mi zdi kar pogost pojav pri slabih šoferjih, ki ne verjamejo vase, se ciljazijo v večnem strahu pred... nečem.

Ves čas študirajo, a mi je ta preblizu, a mi ta žmiga, a se mi bo zaletel v rit.. meni se to ne zdi normalno.. zakaj hudiča ne gledajo raje naprej, kjer se vse dogaja?
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.401
246
63
Kras
www.mtl.si
Zanimiva trditev, ampak dvomim da drži.
Je pa prekleto neprijetno, če imaš enega v riti, po možnosti še blenda in se zaleteva vate. Na regionalki se lahko umakneš, na ac pa običajno nimaš kam.

Sicer pa moraš spremljat promet v vse smeri, na ac pa še posebej nazaj.
 

Schime

Guru
22. nov 2008
1.868
661
113
Jah vse vrste pacientov je na AC. Kot sem že napisal so eni prepričani, da je cesta samo za njih narejena.
Sicer mene težko (nemogoče) razpizdijo do te mere, da bi počel to kar je avtor teme, ker prvo nimam časa ali volje, drugo se pa večino časa en k.urc sekiram kaj drugim fuknjencem roji po glavi. Ponavadi jim samo lepo pomaham, ko grejo mimo. So pa tudi zelo hitro pozabljeni in se ne obremenjujem z njimi.

So pa zanimivi taki, ki ti blendajo čeprav se vidi, da je kolona rečmo 10 avtomobilov in po možnosti na začetku še tovornjak prehiteva. Ko pa zadeva začne tečt jih pa ni več vzadi.
smile-1.gif
Ali pa taki, ki vozijo 200km/h+ in greš normalno 140km/h prehitevat rečmo manjšo kolono vozil pa ti blenda, ko zmešan. Takim se samo nasmehnem in opravim svoje do konca in se umaknem. Nikoli pa še nisem nobenega namerno zaviral.
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Zaritnikov se najlaže rešiš, če imaš tempomat in ga zatakneš na par% pod omejitev. Čez par minut je zadaj mir ker vožnja brez nihanja hitrosti z nogo ne gre..

Ženska pa najveretneje spregledala omejitev. Je bila prepričana da se cjaziš z 80 na 130 omejitvi.

Zakaj nebi obdržal iste hitrosti kot prej? Zakaj je potrebno znižati hitrost in to pod omejitev? Se ti podaljša za kakšen cm?

Najlažje je, da voziš enako kot prej in se ob prvi priložnosti umakneš - tudi če je pri tem potrebno malo zavreti. Oni zadaj se ne bo spremenil, ti pa ohraniš mirne živce.
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
8
38
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik roCkY pravi:
Zaritnikov se najlaže rešiš, če imaš tempomat in ga zatakneš na par% pod omejitev. Čez par minut je zadaj mir ker vožnja brez nihanja hitrosti z nogo ne gre..

Ženska pa najveretneje spregledala omejitev. Je bila prepričana da se cjaziš z 80 na 130 omejitvi.

Zakaj nebi obdržal iste hitrosti kot prej? Zakaj je potrebno znižati hitrost in to pod omejitev? Se ti podaljša za kakšen cm?

Najlažje je, da voziš enako kot prej in se ob prvi priložnosti umakneš - tudi če je pri tem potrebno malo zavreti. Oni zadaj se ne bo spremenil, ti pa ohraniš mirne živce.

467716-post_slo.gif
 

ovca

morfy
Osebje foruma
18. jul 2007
5.881
3
38
36
Cvičkova dežela =)
www.alter.si
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
113 ne pomaga?

Seveda da pomaga... Ampak jih večinoma noben ne kliče, ker ko razložijo situacijo, ti policaj hitro napiše kazen.
Vožnja po prehitevalnem pasu je prepovedana, kadar prehitevaš zrak.
Avtor posta je hotel prikazati nek tipični moški ego, da ga ženska ne bo prehitevala.
Da sem jaz v providi, začnem najprej pisat kazni takim, ki se vozjo po prehitevalnem brez razloga, pa šele kasneje tistim, ki so prehitri..

@avtor: Kvečjemu si ti zajebal, ne pa ona. Ona toliko krši zakon kot si. Najprej je treba pred svojim pragom pomest, al ne ?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
saj ne morem verjet, kakšni psiho nasveti....

pač nekdo bi rad vozil hitreje.. pa naj... lahko ga tišči srat, hiti k bolni mami na obisk, k ljubici pod kovtr... naj gre.. nisi policaj in ne provida... kuri svoje gorivo... le ti si mu napoti - trenutno.

ob prvi priliki se mu umakneš, furaš po svoje dalje, nisi več živčen, ni ti treba odpirati tem na alterju

mogoče je bil mali ford kriv? uberpički v 911ki bi se verjetno umaknil
tongue-1.gif
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Recept za kazanje fakičev pa ostalih nepotrebnih znakov iz drugih avtov: nasmehneš se pa lubčka pošlješ!

Pol pa je zanimivo reakcije opazovat.
smile-1.gif
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.273
1.042
113
Emona / Carnium
Citat:
Uporabnik kripo pravi:
Kaj bi storili vi?

Zakaj pa bi umirjal voznico? Si bil ti miren ali ti je zaradi občutka ogroženosti narasel utrip in raven stresa? Če drugo, potem ti jaz (poleg tega, da se poskušaš umakniti ali zapeljati na počivališče ter klica na policijo) priporočam, da uporabiš dihalne vaje...

Jaz se ne glede na omejitev, hitrejšim vedno umikam, če se lahko. Ne grem se kur*evega delilca pravice...
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.997
-1.289
113
Po mojem se je OP hotel pohvaliti, da ima avto. Vsaj en izmed omenjenih voznikov je voziško dovoljenje kupil, če ga ima.
smile-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.248
2.485
113
v lokalni ostariji
tony, potem pa ti bolj malo voziš... ker v območju gradbišča vozijo čisto lepo po omejitvah, raje kak km manj...

ampak v tvojem svetu pač vse drugače...
 

Tony_Clifton

Fizikalc
18. okt 2014
1.635
1
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
tony, potem pa ti bolj malo voziš... ker v območju gradbišča vozijo čisto lepo po omejitvah, raje kak km manj...

ampak v tvojem svetu pač vse drugače...
hysterical-1.gif
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.401
246
63
Kras
www.mtl.si
Citat:
Uporabnik Tony_Clifton pravi:
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
tony, potem pa ti bolj malo voziš... ker v območju gradbišča vozijo čisto lepo po omejitvah, raje kak km manj...

ampak v tvojem svetu pač vse drugače...
hysterical-1.gif
Res dobra. Roko na srce, večina res zmanjša tempomat iz 89km/h, so pa zelo pogosti taki, ki tega ne naredijo in se ti potem vozijo tik za rtjo, ko imaš tempomat na 85k/h. Po mojih izkušnjah, če je delo na cesti dolgo, po kakšnem km odnehajo in se spravijo na približno varnostno razdaljo.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.009
9.081
113
EU
Agresivnega voznika najboljše umiriš tako, da ga spustiš čimprej mimo naj se "umiri" nekje daleč od tebe.
grims-1.gif