Toyota Auris

verma

Pripravnik
2. nov 2011
246
7
18
Bil včeraj na tem servisu. Če pogledaš to sivo se vidijo neke črte s flomastrom. (Ta je verjetno še v pripravi). Podrsana je po vseh straneh. Zadaj desno, zadaj streha, spredaj pokrov motorja. Verjetno bo lepa ko jo poštimajo. lp Verma
 

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
Mene zanima kvaliteta avtomobila. Linki so zgolj informativni, da se ve o čem je govora.
 

Carlito149

Pripravnik
18. apr 2008
978
0
16
Starši imajo starejši model, kupljen nov.
Sedaj imajo 60kkm brez težav. So hoteli to mašino ampak so po testni vožnji raje vzeli 1.6.
Pojdi ga probat, je kar nepremičnina.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Jaz bi tudi gledal za 1.6, poraba bo enaka ker gre za bolj napreden motor (Valvematic), seveda ob predpostavki da ga voziš enako. Seveda cena lahko hitro pretehta v prid 1.33, sploh če se ga misli uporabljat bolj za mestno-relacijsko vožnjo.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.597
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
Toyota Auris, kolikor sem se jaz prevozil z njo, je soliden avto. precej bolj dodelan, kot je bil prejšnji model, je pa res, da sem večinoma jaz vozil hybride. 1.33 motor je nekaj takega, kot imam jaz v Hondi, pa moram reči, da je tako tako ... po mestu je super, po avtocesti ga malo zmanjka - pa ne v smislu hitrosti, ker se pelje tudi 160 km/h če je treba, ampak v smislu, da je treba skočit in mogoče v kak klanec, kjer je treba kar malo šaltati (po Rebrnicah navzgor, 4. prestava, 100 km/h) ... po drugi strani pa sta registracija in zavarovanje smešno poceni, pije spet ne tako zelo veliko (moja recimo 6.9l/100 km, pa je po AC ne šparam ravno). mislim, da ima motor verigo, ki je pri japoncih neproblematična.

udobje - novi model Aurisa se sedi precej nižje, kot v prejšnjem modelu, meni tudi precej bolj udoben in bolj všečen položaj za volanom. moti me tempomat, ki je na ročki za volanskim obročkom, ampak to je majhen detajl. imajo pa, kolikor vem, vse projektorske žaromete, ki precej izboljšajo vidljivost ponoči ... niso to ksenoni, samo menda bolj dodelani halogenski žarometi. sam sem imel takšne na testni Yariski in so precej boljše svetili kot "obične" na takratni moji Avensiski.

dodajam: moraš vedet, da sta Terra in Style praktično neprimerljiva opremska paketa - prvi osnovni, drugi nekje predzadnji paket (Sport in Style sta tam tam, samo v različni smeri, prvi bolj športen drugi bolj stajliš) in ima tudi parkirno kamerco za vzvratno vožnjo ...
 
Nazadnje urejeno:

Nobody

is perfect.
18. jul 2007
7.038
28
48
ksz

Kak pa je kaj pokvarljivost, ker mi je res čudno, da se prodajajo letniki 2011+ in imajo okrog 30.000km. Sicer so vsi večinoma 1.33 in se jih folk mogoče naveliča, ker so prešvoh.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ko sem pred pol leta gledal Toyote me je zmotil kratek servisni interval in sorazmerno visoka cena rednih servisov pri pooblaščencu. Mi je kolega, ki vozi dve Toyoti povedal, da pri intervalih so zadnje čase zelo striktni, gre hitro garancija pa-pa, če ni +- 500 km od intervala.
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.648
779
113
Koliko je ponudbe rabljenih je tudi zelo odvisno od povpraševanja, če je povpraševanje veliko boš na netu videl malo rabljenih, čeprav se jih morda proda veliko. 1.33 NA motor v avtu C segmenta je za marsikoga deal-braker, zato se morda rabljeni prodajajo dlje.

Cene servisov so res morda dražje ampak, če želiš si lahko servis poceniš za 50€ tako da enostavno prineseš svoje olje. Ja prav ste prebrali, servis samo za olje računa od 80-100€.

Jaz sem redno presegal interval za do 1.000 km pa mi ni nihče težil, no res je tudi da nisem imel garancijskih popravil.
 
Nazadnje urejeno:

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.597
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
velikokrat gre tudi za flotna vozila. sploh terra oprema, je večinoma iz flot podjetij. ko sem sam kupoval avto cca. pol leta nazaj, sem med drugim gledal Toyote Auris, Corolle in takrat so imeli pri Toyoti Center, tako na Viču kot v BTC-ju imeli npr. 2 Corolli, ista oprema, isti motor, ista barva, podobni kilometri, na drugi strani pa 3 Aurise hybrid, podobna zgodba. je pa jih bilo par takšnih, ki so prišli iz leasing hiš (takšna je bila tudi moja Honda) ... splača se pogledati še testna vozila, takrat sem imel v igri Toyoto Yaris, polna oprema, za res dober denar (samo sem potem ugotovil, da kolikor mi je avto všeč, bi bil na dolgih furah kar malo problem ...
tongue-1.gif
)

zanesljivost mislim, da ni vprašljiva, tudi če pogledaš oz. googlaš za problematiko. vsaj kar se motorja tiče. uradni servis pa je tako ali tako povsod dražji ...
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.003
9.133
113
40
MB
zakaj bi se flotno vozilo prodajalo pri 30k km ? če bi bilo vse ok z njim
confused-1.gif
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.591
289
83
www.kacnje.eu
Oče ima Aurisa 1.6 -- pravzaprav mislim, da je bil kupljen kot eno teh "flotnih" vozil pri 40 kkm. Takšnih vozil je zelo veliko.
V garanciji so mu zamenjali katalizator. Vmes je zamenjal še nekaj žarnic, sicer pa težav ni bilo.

Aja - enkrat je na servisu potarnal, da se volan lušči (čeprav se niti meni ni zdelo nič posebnega).
In so mu zamenjali
cheer.gif

Zato moram pohvaliti Toyotin odnos do strank. Če karkoli potarna, vse uredijo.
 

altermost

Fizikalc
14. maj 2015
258
73
28
Vsa vozila, ki imajo od 15000 pa do 50000 vozijo zaposleni v Toyota Slo in jih menjajo na leto, vozila pa so večina pisana na lizing zaradi boljšega rezultata prodaje - ma naša sedaj že drug Auris kupljen pri njih in nima nobenih težav - smo pa morali zamenjat pri sedanji Auriski zadnje diske (280€) ker je prepozno povedala, da ji ružjo bremze in to pri 90000 na števcu, baba kaj čm.
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Če kupuješ Aurisa obvezno 1.6. 1.33 je res prešvoh za maso avtomobila in ga je potrebno kar priganjati. V družini imamo 4 Toyote, od tega 2 aurisa in to ravno enega z 1.33 in drugega z 1.6 motorjem. Razen rednih servisov nobenih okvar, se pa pozna, da je 1.6 močnejši in se tudi dosti lepše pelje-se precej pozna, na kaki regionalki, če je potrebno kako počasnelo prehitet.

Poskusi vozit oba pa boš videl, katreri ti bolj odgovarja.

LP
 

Dulle

Pripravnik
12. dec 2013
35
1
6
Ko je ravno debata o Aurisih, me zanima, če je kdo že testiral oz. vozil novi turbo motor 1.2?
 

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Citat:
Uporabnik Dulle pravi:
Ko je ravno debata o Aurisih, me zanima, če je kdo že testiral oz. vozil novi turbo motor 1.2?

Sem ga vozil 2 uri. Dobro in zvezno vleče in je precej tih. Poraba je bila pri moji vožnji 5.5 pri približno 50% avtoceste in 50% mestne vožnje po omejitvah. Težko pa primerjam s kakšnim drugim turbo bencinarjem, ker jih nisem vozil..