Toyota Auris se poslavlja prihaja Corolla

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Pretirano gretje hrbta tudi ni idealno za ledvice...

Ampak lej, če zmrzneš v ledeno kocko, bodo tudi ledvice fuč...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
Ma qrac, jaz ne bi vzel. Pač naj je tovarniško ali pa naj ni...
Meni je dilema že to, da bi aftermarket dal boljše zvočnike not, ker se bo ziher po razmetavanju in sestavljanju vrat pojavil kakšen čriček pa škripanje. In to je nekaj kar mi najeda na polno.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.681
830
113
Ma qrac, jaz ne bi vzel. Pač naj je tovarniško ali pa naj ni...
Meni je dilema že to, da bi aftermarket dal boljše zvočnike not, ker se bo ziher po razmetavanju in sestavljanju vrat pojavil kakšen čriček pa škripanje. In to je nekaj kar mi najeda na polno.
Ko pojačaš nov hi-fi se nobenga črička ne sliš več ... sploh.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hvala za vse odgovore, v bistvu ste me po večini pomirili, mogoče to ni takšna slabost ... podvprašanje nr.2:

- Toyota Corolla Luna 2019, ima Apple Car Play ali ne? vem, da v štartu ni imela, je morda preko updateov softwareja dobila podporo ali pač, žal ne?
- vidim, da ima radio FM/AM/DAB sprejemnik - ni pri nas DAB+? ker DAB imam že v Focusu, pa pri nas pač ne dela ...
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.859
1.252
113
hvala za vse odgovore, v bistvu ste me po večini pomirili, mogoče to ni takšna slabost ... podvprašanje nr.2:

- Toyota Corolla Luna 2019, ima Apple Car Play ali ne? vem, da v štartu ni imela, je morda preko updateov softwareja dobila podporo ali pač, žal ne?
- vidim, da ima radio FM/AM/DAB sprejemnik - ni pri nas DAB+? ker DAB imam že v Focusu, pa pri nas pač ne dela ...
Jaz imam 2019 corollo, vendar Executive izvedba z Navi. Oboje (z in brez navigacije) se je dalo nadgraditi na servisu za nekaj deset eur. Android auto lahko potrdim, da dela bp, nisem pa probaval Apple Car play. Če boš brskal skozi vseh 300+ strani te teme boš našel podrobnosti glede teh nadgradenj.

Kar se tiče DAB radia.. dela kot je treba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.596
188
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
še eno blesavo vprašanje:

imam še en set 17" platišč s Priusa (žena preferira tiste, ki sem jih imel za zimske komplete, ker so črni in ji je avto tak lepši, sej prav dosti ji ne morem oporekat :D ) skratka - Prius 17" na Corollo 17", to gre ali ne?

gledam na wheel size spletni strani, pa piše takole:

Corolla: 7.5Jx17 ET40 38 - 42
Prius: 7Jx17 ET50 48 - 52
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.636
144
63
še eno blesavo vprašanje:

imam še en set 17" platišč s Priusa (žena preferira tiste, ki sem jih imel za zimske komplete, ker so črni in ji je avto tak lepši, sej prav dosti ji ne morem oporekat :D ) skratka - Prius 17" na Corollo 17", to gre ali ne?

gledam na wheel size spletni strani, pa piše takole:

Corolla: 7.5Jx17 ET40 38 - 42
Prius: 7Jx17 ET50 48 - 52
Ha, sicer ima Prius precej večji ET, kar pomeni da feltna bolj notr pride, samo delno kompenziraš ker je ožja. 99% bo šlo. Preveri sam še kak gume maš za Corrolo da novš lih 225 tlaču na 7J (bo mal balon)
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Ena zanimivost, ki sem jo odkril šele te dni, ker pač res nisem uporabljal Toyotine aplikacije. Ker imamo v avtu SIM kartico za SOS, lahko v aplikaciji vedno pogledaš, kje je tvoj avto parkiran. :zmaga:
Ok sicer to pomeni, da tudi Toyota&Co vedno ve to:geek:
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Tako je. Zato če boste hoteli storiti kakšno kriminalno dejanje, ne tega početi s Toyotami:p
 

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.647
778
113
If you buy a new model of car, approved for manufacture after 31 March 2018, it must have the 112-based eCall system installed.

Torej vsi novejši avti imajo vgrajeno potencilano sledenje preko SIM, ni to neka lastnost Toyote.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.832
618
113
EU
Za ostala vozila ne vem, kako imajo to narejeno "potencialno". Ampak jaz lahko svoji Toyoti de facto sledim; in če lahko jaz lahko tudi drugi.

Bi bilo pa zanimivo vedeti, kako je to urejeno glede osebnih in prometnih podatkov ipd., tudi pri drugih proizvajalcih. Ali se to kam shranjuje, če da, koliko časa, kje (v EU ali izven nje), kdo vse ima dostop do vsega tega. Jaz recimo tega med mojo uporabniško dokumentacijo ne najdem oz. sem zgleda spregledal ta del. Ostali ste našli?