Thule za el. kolesa

zcmr

Zelenc'
2. nov 2011
13
0
1
NM
Mi zna kdo svetovati za trgovino z Thule nosilci koles ki se pritrdijo na priključek ? Trgovino da imajo vsaj par modelov razstavljenih ,nakup preko neta brez ogleda se mi zdi prava avantura ,saj Thule ima nešteto podobnih si modelov in se ne znam odločiti. Potrebujem za dve električni kolesi 29“ ,vsako po 30 kg.
 

giovanotti

Fizikalc
20. dec 2012
171
99
28
Pravzaprav ni nešteto modelov, samo 4 modeli.
Nekako tudi velja, dražji je prtljažnik, širšo razdaljo med kolesi omogoča. Npr. Epos 25 cm, Euroway pa 19cm.
Meni EasyFold služi pri kombinaciji 1x el. + 1x klasično kolo. 2x el še nisem preskusil.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
Mi zna kdo svetovati za trgovino z Thule nosilci koles ki se pritrdijo na priključek ? Trgovino da imajo vsaj par modelov razstavljenih ,nakup preko neta brez ogleda se mi zdi prava avantura ,saj Thule ima nešteto podobnih si modelov in se ne znam odločiti. Potrebujem za dve električni kolesi 29“ ,vsako po 30 kg.

Matsport ima tudi...
 

vladom

Fizikalc
25. feb 2020
115
25
28
Jaz imam Thule Velo Space XT2 - ima dovolj širine med nosilci in tudi višina prečke na na katero pritrdiš roke je zadovoljiva, da z montažo ni težav.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.469
1.253
113
Iskajoč brata
Tole je kar huda zaostritev:
Prav tako v Italiji velja, da kolesa ali katera koli druga športna oprema spadajo med tovor, ki ne sme presegati širine zadnjega dela avtomobila oziroma ne sme biti širša kot so zadnje luči. Ignoriranje tega predpisa vas lahko drago stane, saj kazni znašajo vse do 345 evrov.

A niso kolesa ponovadi malo širša od avta. Vsaj jaz, ko pogledam v špegu, vidim levo in desno robove gum od kolesa
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

masevc

Guru
2. sep 2007
3.442
862
113
Jaz imam Thule Velo Space XT2 - ima dovolj širine med nosilci in tudi višina prečke na na katero pritrdiš roke je zadovoljiva, da z montažo ni težav.
Pa se easyfold xt2 (2 kolesa). Se zlozi in zasede malo prostora v garazi. Tudi v prtljaznik avta gre bp

so se pa lepo podrazili v zadnjih letih.

 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.610
258
113
Tole je kar huda zaostritev:


A niso kolesa ponovadi malo širša od avta. Vsaj jaz, ko pogledam v špegu, vidim levo in desno robove gum od kolesa

mah sej neke revolucije ne morjo delat. kolesa so siroka kolikor pac so, avto pa tudi. kako jih bos pa drugace tovoril? na prikolici?
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.693
3.576
113
Kolesa so z vsakim novim modelom daljša in to je težava.

Pred vsako sezono je treba mal panike narest, tako kot vsako jesen glede prevoza smučarske opreme, recimo da v avstriji ne smeš v avtu prevažat smuči.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Treba se je zavedati, da so tudi druge države sposobne sprejemati butaste predpise in ne samo naša. V prvem popravku zakona se običajno popravi, do takrat pa se trpi. Kako se bo tega lotila Italijanska policija, bodo povedali tisti, ki jih bodo ustavili. Če so v članku prave informacije in njihov predpis res predvideva da "ne sme presegati širine zadnjega dela avtomobila oziroma ne sme biti širša kot so zadnje luči.", potem le še malokateri avto lahko pelje kolesa za odrasle na nosilcu na kljuki. Vsekakor italijanska ideja naj ne bi imela nič s skupno širino vozila skupaj z ogledali, temveč samo širina vozila zadaj in "težko prepoznan" tovor, ki je širši od tega ali ne.
Tudi adac opozarja, da bo odvisno od interpretacije, če so kolesa "težko prepoznan" tovor. Policija Južne Tirolske pravi, da tega ne bo tako interpretirala.
https://www.adac.de/news/italien-transport-fahrrad-auto/#fahrrad-schwer-erkennbare-ladung