Težava z Atheros xp7400

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!
smile-1.gif


Mama ima zgoraj omenjeni telefon. Kakih mesec dni nazaj so ji domači želeli naložiti Viber, kar jim ni uspelo (nisem se spuščala v podrobnosti, zakaj ne). Od takrat so težave s prikazovanjem imen kontaktov, ki jo kličejo... Namreč, pri večini dohodnih klicev se prikaže samo številka brez imena, čeprav je klicoči shranjen med kontakti. Po končanem klicu, bodisi da prevzame klic ali pa ne, se v dnevniku klicev normalno prikaže ime, le med zvonenjem ga ni...
confused-1.gif

Poskusili so tako s prikazovanjem vseh stikov (sim + naprava), kot s posameznim prikazom, brisanjem kontaktov iz simke, brisanje iz telefona... Oče je po navodilih (ne vem čigavih) ali nadgradil sw ali naredil hard reset (ni mi vedel povedat).
confused-1.gif
Situacija je ostala nespremenjena. Pri večini klicev (nekateri stiki, npr. moj oče, so izjema) se prikaže samo številka.

Se komu sanja, kaj bi šlo narobe in kako zadevo urediti?
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
če prov razumem imaš kontakte na simki in telefonu?
poveži kontakte na telefonu na gmail, potem pa une iz sim kartice izbriši.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!
smile-1.gif


Ja, prav razumeš...
smile-1.gif

So naredili tako, da so brisali kontakte na simki, tako da je jemalo iz telefona, pa ni bilo spremembe, pol so kopirali kontakte iz telefona na simko in brisali kompleten imenik na telefonu, tako da je pobiralo iz simke, spet nič sprememb...
confused-1.gif


Moram jutri poklicat fotra, naj še enkrat zbriše simko in proba. Mogoče pa so mi kaj zatajili...
tongue-1.gif
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
da ne bodo kej preveč zbrisal:)

pri vibru je bil vrjetno problem, da niso dobil sms-a/klica za aktivacijo?

kontakti naj bodo samo na telefonu!
lahko probajo vstavit še drugo sim, kontakti bodo itak s telefona.
 

Supergirl

Pripravnik
1. feb 2008
321
0
16
Hojla!
smile-1.gif


Ravnokar me je klical oče... Včeraj se je malo matral s telefonom, naredil zgoraj predlagano in ni bilo nobenih sprememb, nakar je ugotovil naslednje in sicer, da se ime prikaže samo pri stikih, ki nimajo mednarodne klicne kode (+386)
13.gif

Zaenkrat je zadevo rešil tako, da je vse stike v telefonu shranil brez +386, na simki pa z +386 in deluje. Bo pač pri odhodu v tujino treba preklapljat iz telefona na sim... Crazy...
stupid-1.gif

Če ima kdo slučajno še kako drugo zamisel, kar na plan z njo...
wink-1.gif