Telemach!!!

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Če prav razumem ima Telemach pravico sredinih tekem, polfinala in finala, ostale dneve bo tekme prenašal vendar brez lastnega izbora. Telekom pa ima pravico izbora torkovih tekem.
Telemach bo prenašal tekme na Sportklubih, tudi v HD.

Dvomim v vključitev Telekomovega programa v Telemachovo shemo, kje bodo skoz vrteli svoje reklame za denimo pakete TRIO.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.697
67
48
Ali je kaj možnosti da bi v shemo vključili program Servus?

Imajo HD športni program. Hvaležen bi bil sam zaradi prenosov HDD Telemach Olimpije kadar igra v Avstriji.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Citat:
Uporabnik ducttape pravi:
A bo telemach kdaj vkopil docsis enkripcijo? Sicer sem zadovoljen z nivojem storitev vendar da lahko vsak sosed gleda moj promet je počasi že nadležno.

Vsak modem je v svojem VLANu, zato ni potrebe. Dvomim, da kdo snifa RF promet ^^
 

ducttape

Zelenc'
30. avg 2009
6
0
1
Ravno RF je največji problem. Za downstream se uporablja enak physical layer kakor za dvb-c ... vse kar rabiš je primerno podprt dvb-c tuner, ki stane manj kot 100 EUR, in sniffas promet celi soseski!
Ne vem kako da to nobenega ne skrbi.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Podatki o tem, kaj ljudje zijajo v določenem trenutku, bi zelo zanimalo razne reklamarje
smile-1.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Kaj pa to, da takrat ko vpišeš svojo geslo za spletno banko ali št. kreditne kartice, nekdo posnifa to?
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Nevem kako je z dejansko varnostjo na EuroDOCSISu pri Telemachu, vendar če komunikacija s tvojo spletno banko na višjih plasteh poteka nazaščiteno, je še veliko drugih stvari, za ketere bi mene bolj skrbelo kot to, da bi mi nekdo snifal RF promet na kabelskem omrežju.
 

tagelind

Pripravnik
2. sep 2007
228
0
16
Citat:
Uporabnik ducttape pravi:
Ravno RF je največji problem. Za downstream se uporablja enak physical layer kakor za dvb-c ... vse kar rabiš je primerno podprt dvb-c tuner, ki stane manj kot 100 EUR, in sniffas promet celi soseski!
Ne vem kako da to nobenega ne skrbi.

Doscis 3.0 rešuje tudi problem RF snifanja.
Citat iz Wikipedia:
The intent of the BPI/SEC specifications is to describe MAC layer security services for DOCSIS CMTS to cable modem communications. BPI/SEC security goals are twofold:

provide cable modem users with data privacy across the cable network
provide cable service operators with service protection; i.e., prevent unauthorized modems and users from gaining access to the network’s RF MAC services

BPI/SEC is intended to prevent cable users from listening to each other. It does this by encrypting data flows between the CMTS and the cable modem. BPI & BPI+ utilize 56-bit DES encryption, while SEC adds support for 128-bit AES. All versions provide for periodic key refreshes (at a period configured by the network operator) in order to increase the level of protection.

BPI/SEC is intended to allow cable service operators to refuse service to uncertified cable modems and unauthorized users. BPI+ strengthened service protection by adding digital certificate based authentication to its key exchange protocol, using a public key infrastructure (PKI), based on digital certificate authorities (CAs) of the certification testers, currently Excentis (formerly known as tComLabs) for EuroDOCSIS and CableLabs for DOCSIS. The relationship of the cable modem to the user is often done by means of manually adding the cable modem's MAC address to a customer's account with the cable service operator,[9][10] who would then allow network access to a cable modem which can attest to that MAC address using a valid certificate issued via the PKI. The earlier BPI specification (ANSI/SCTE 22-2) had limited service protection because the underlying key management protocol did not authenticate the user's cable modem.

Security in the DOCSIS network is vastly improved when only business critical communications are permitted, and end user communication to the network infrastructure is denied. Successful attacks often occur when the CMTS is configured for backwards compatibility with early pre-standard DOCSIS 1.1 modems. These modems were "software upgradeable in the field", but did not include valid DOCSIS or EuroDOCSIS root certificates.
 

ducttape

Zelenc'
30. avg 2009
6
0
1
Sam po sebi docsis 3.0 nič ne rešuje... Možnost enkripcije prometa na MAC nivoju je pristona že od 1.0 standarda.
Problem je v tem da telemach te možnosti ne uporablja - in je verjetno v manjšini ispjev, kar se tega tiče.
 

Novak

Zelenc'
5. sep 2011
22
0
1
Ali lahko kdo od "telemachovcev" še meni pobriše naprave iz D3GO aplikacije? Rabil bi za drugi računalnik samo zdej mi kaže, da je maksimalno št. naprav že doseženo. Že v naprej se zahvaljujem!

email za prijavo: novak1001@hotmail.com
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik mmx pravi:
Če prav razumem ima Telemach pravico sredinih tekem, polfinala in finala, ostale dneve bo tekme prenašal vendar brez lastnega izbora. Telekom pa ima pravico izbora torkovih tekem.
Telemach bo prenašal tekme na Sportklubih, tudi v HD.

Dvomim v vključitev Telekomovega programa v Telemachovo shemo, kje bodo skoz vrteli svoje reklame za denimo pakete TRIO.

Mislim da narobe razumeš. "Prvi izbor torkovih tekem bo predvajan na novi televiziji Planet TV, ostalih 112 tekem pa bo ekskluzivno na voljo samo naročnikom SiOL."

http://www.siol.net/sportal/no...na_siol_tv.aspx

Torej Telemach bo imel 1 tekmo v sredo plus polfinale in finale.
 

popotnik

GPS presidente
25. feb 2010
13.226
9
38
Maribor
popotnik-gps.blogspot.com
Po prebranem članku na linku iz posta od @geronimo je razvidno,da bodo tekme dostopne tudi če nisi na SiolTV.
Glede na to da imajo zapisano,da se da spremljat TV tudi preko tablic in mobilnih telefonov,kadarkoli in kjerkoli,a to pomeni da če si na Siol lahko gledaš SiolTV kjerkoli neglede v katerem omrežju si,če si pa pri Telemach-u pa lahko gledaš samo ko si v njihovem omrežju?
Če je to tako potem ni ravno pošteno glede na to,da je Telemach objavljal,da lahko tv spremljaš kjerkoli nato se je pa izkazalo,da storitev deluje le v Telemach omrežju.
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48

In kaj v tem linku naj bi bilo relevantno? Mogoče tole? " Obračune najboljših klubov na stari celini bomo prenašali v naslednjih sezonah in sicer ob sredah zvečer. Prva tekma bo na sporedu 22. avgusta."

Seveda bodo tudi ob torkih lahko spremljali ligo prvakov tisti, ki niso na SiolTV. Vsi tisti katerih operater bo dodal Planet TV kanal.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:


Evo, že dela, to je bilo pa hitro
smile-1.gif

Blagor tebi, jaz imam upload samo 1.4mb namesto 2mb. Pa glih upload mi je bolj pomemben, saj veliko uploadam. Raje bi mel 10/5 namesto 20/2. Nisem 100%, ampak na reklami ne vem če je pisalo "do" 20/2, ampak samo 20/2, mogoče pa nisem dobro pogledal, zdaj vidim, da povsod piše "do" 2mb. Ampak vseeno mislim, da je 1.4 od 2, malce premalo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Je pisalo DO, mi je prvo padlo v oko to
wink-1.gif


Kaj se bunite, jaz sem šel kar na mix S paket, pa še ta prek teče
wink-1.gif
 

lencka

Zelenc'
19. dec 2007
17
0
1
Imam problem z namestitvijo d3go na tablico Galaxy Tab 2 10.1 (GT-5100), ki uporablja platformo ICS 4.0(ice cream sandwich )
Na android marketu je na voljo verzija aplikacije d3go, vendar ta ne podpira te naprave. Na d3go stran lahko dostopam preko web pagea, vendar ko želim gledati tv napiše, da view Right vtičnik ni nameščen. Ali obstaja kak način, da bi bilo mogoče telemachov d3 go gledati tudi na tej prenosni napravi? oz. ali se obeta nova programska oprema ? Je tak problem le pri Tabih ali tudi pri Galaxy II , ki teče na ICS 4.
 

Digg31

Zelenc'
28. jun 2012
24
0
1
Citat:
Uporabnik Digg31 pravi:
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:


Evo, že dela, to je bilo pa hitro
smile-1.gif

Blagor tebi, jaz imam upload samo 1.4mb namesto 2mb. Pa glih upload mi je bolj pomemben, saj veliko uploadam. Raje bi mel 10/5 namesto 20/2. Nisem 100%, ampak na reklami ne vem če je pisalo "do" 20/2, ampak samo 20/2, mogoče pa nisem dobro pogledal, zdaj vidim, da povsod piše "do" 2mb. Ampak vseeno mislim, da je 1.4 od 2, malce premalo.

Zdej je hitrost normalna, tako kot mora bit.
aplauz.gif
 

plexix

Fizikalc
10. sep 2007
902
152
43
Zdravo!

Jaz sem tudi vzel MIX S paket, čisto dovolj.

Naj bi bilo zraven tudi d3go, dobil sem pogodbo, podpisal in vrnil. Tehnik še prinesel router. Kje pa dobim podatke za dostop do d3go aplikacije?

Lp,