Telekom vrača preplačila

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Našel sem pogodbo in nekaj plačanih položnic za Siol - ADSL-ISDN , datum je Junij 2003. Bil sem naročen na standardni ADSL-1.024/256 z plačilom 5.900SIT, kjer je bil upoštevan študentski popust. Moral sem podpisati tudi soglasje za nadgradnjo ISDN.
A to je to??
 
2. okt 2007
3.596
2.037
113

jaz sem sicer od leta 2001 že imel ISDN (uporaba SiOL klic na št.0888), ko pa je bil na našem območju možen ADSL sem vzel še tega, seveda pa ISDNja nisem mogel odjaviti, saj to je bil predpogoj za ADSL, kar tudi piše v pogodbi. Oziroma kasneje, ko sem parkrat poskušal odjaviti ISDN, so mi odgovarjali, da bo to mogoče, ko bodo omogočene tehnične možnosti....

Kje naj več najdem, če sem upravičen do povrnitve...
 

tehnik666

Pripravnik
23. avg 2014
41
0
6
me zanima, če bi se v reviji Monitor toliko trudili, če bi bil vpleten kakšen drug operater...
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Bomo videli, če se pojavi še kak nategunski monopolistični operater..
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
tvoj post sem razumel, kot da so imel kake "mutne posle" monitor-telekom in se jim sedaj na tak način maščujejo.
ne vem zakaj si napisal, če bi se enako trudli tudi za drugega operaterja??
 

tehnik666

Pripravnik
23. avg 2014
41
0
6
tudi drugi operaterji niso ravno "svetniki", sploh T2, pa jim še niso žal besede napisali...
Morda pa je kaj v ozadju... jaz ne vem...
 

nacek

Guru
13. okt 2012
2.821
504
113
pa še odgovor telekoma na to vprašanje na siolu

Spoštovani,

prejeli smo vaše sporočilo, vezano na zahtevek glede vračila zneska v primeru vezave ISDN-ADSL.

V Telekomu Slovenije smo 7. januarja 2015 od Upravnega sodišča RS prejeli sodbo v upravnem sporu, v katerem je Telekom Slovenije vložil tožbo proti Javni agenciji RS za varstvo konkurence (AVK) zaradi odprave odločbe opr. št. 3072-2/2004/132, z dne 25. 10. 2013, s katero je AVK ugotovila, da je Telekom Slovenije, d.d., v časovnem obdobju od 1. 12. 2002 do 5. 9. 2005 zlorabljal prevladujoči položaj na medoperaterskem trgu širokopasovnega dostopa z bitnim tokom prek bakrenega omrežja v Republiki Sloveniji. Upravno sodišče je tožbo Telekoma Slovenije zavrnilo.

V Telekomu Slovenije menimo, da je odločitev Upravnega sodišča RS pravno zmotna, zaradi česar bomo vložili zahtevo za revizijo postopka pred Vrhovnim sodiščem Republike Slovenije. Zato vam na vašo zahtevo v tej fazi ne moremo podati konkretnega odgovora.


S spoštovanjem,

Telekom Slovenije, d.d.
 

kingo

Pripravnik
10. maj 2008
573
19
18
Citat:
Uporabnik nacek pravi:
pa še odgovor telekoma na to vprašanje na siolu

Spoštovani,

... V Telekomu Slovenije menimo, da je odločitev Upravnega sodišča RS pravno zmotna, zaradi česar bomo vložili zahtevo za revizijo postopka pred Vrhovnim sodiščem Republike Slovenije. Zato vam na vašo zahtevo v tej fazi ne moremo podati konkretnega odgovora....

Zadeva je v tem, da v tem primeru (revizija) ne gre za redno pravno sredstvo, pač pa izredno, kar smiselno pomeni, da ne zadrži izplačila dolga. Z drugo besedo, navadno sprenevedanje.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
včasih je mogoče boljš it sam lepo po tiho v tožbo.
Je vrjetno ceneje po tihem izplačat par sitnih strank, kot pa če se pol slovenije usuje. Da bodo tiho, pa še kako darilce dobijo;)
 

stankozaspanko

Fizikalc
27. jul 2012
4.930
7
38
Mogoče imaš prav.
zmaga.gif