T2, Siol, Amis, Telemach ...?

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Citat:
Uporabnik Mikrohard pravi:
Če si na bakru, je maksimalna možna hitrost načeloma odvisna le od parice. Potem je lahko odvisna še od tehnologije, ki jo operaterji ponujajo (če imajo lastno lastno centralo... če gre vse preko telekomove centrale, potem ni razlike). Telekom ima nekje recimo le ADSL2, nekje pa tudi VDSL2. T-2 ima samo VDSL/2. Za Amis pa ne vem točno, kaj uporabljajo na lastnih centralah (pomoje ADSL).
Telekom ima praktično povsod že VDSL2!
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Praktično povsod še zdaleč ne pomeni, da je res povsod. Sicer bo pa sčasoma res povsod. Pri nas je recimo slabi dve leti... pri kolegu slabe tri mesece. Sem prepričan, da se še najdejo lokacije, kjer je samo ADSL.
 

Robert

Majstr
21. jul 2007
2.637
449
83
Tolmin
Citat:
Uporabnik jinetera pravi:
Telekom ima praktično povsod že VDSL2!

Če te preklopi na tisto "ploščo" - lahko pa ostaneš tudi na stari z ADSL
wink-1.gif
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.050
1.460
113
39
Pred letom dni sem vzel Amisev trojček, bila je neka akcija -50% za eno leto. Dodal sem še časovni zamik in paket HD kanalov...

Sedaj iščem nekaj za na novo lokacijo. Opažam, da nimajo več opcije, da dodaš paket HD ampak se moraš odločiti za večji TV paket, kjer zraven tone brezveznih programov še dobiš nekaj HD.

Ok, zakaj v letu 2017 še ni vse skupaj HD?
frown-1.gif


Simobil ponuja akcijo, da če vzameš pri njih mobilno telefonijo, dobiš na netu in TV nekaj popusta, Telemach pri mobilni prišparaš nekaj eur...

Kaj vzeti - da ima časovni zamik in da so neki "osnovni" programi HD (TVSLO, mogoče kak Kino, mogoče Cinestar...Discovery, History, NG)?
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Kaj morda kdo ve zakaj t2 nima HBO v HD formatu? Telekom npr ima, za isto ceno doplacila. Sem gledal, da bi vzel paket, samo se mi zdi butasto za filmski paket v SD in stereo placevati isto kot bi drugje dobil HD in prostorski zvok.
crazy1.gif
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.830
727
113
www.jernej.org
Bogsigavedi. Žal T-2 nima najboljših pogajalcev za TV programe. Če je razlog cena, potem je vprašanje, kdaj (če sploh) bodo plačali HD programe. Če pa je razlog kodiranje, ki ga je T-2 letos uvedel... potem je pa čisto možno, da bodo pri naslednji obnovitvi pogodbe tudi HD programi v shemi.