T2, Siol, Amis, Telemach ...?

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Trenutno sem naročnik pri T2 še iz časov začetka te firme, povezan preko VDSL, oddaljenost 300m od centrale. Optike in kabelske ni na naši lokaciji, okolica Kranja.


Zanima me ali je kateri izmed operaterjev v naslovu znan po kakšnih slabostih, recimo po slabem reševanju težav na omrežju, po slabi opremi, storitvi ali kaj drugega?

Recimo za Siol sem bil pred leti že večkrat prisoten, ko so nastopile težave pa je bilo reševanje teh bizarno slabo. Če je npr. strela skurila opremo je moral naročnik kupiti novo.


Ne potrebujem celih študij kdo ima lepšo sliko v full HD ali pa kdo ne dosega 100% obljubljene hitrosti interneta. Važno mi je, da so solidni in ne najslabši. Takih bi se rad izognil.
Vzel bom pa internet + TV, razen če ostanem pri T2 še naprej.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Kaj ti pri T-2 ni všeč, da iščeš alternativo? Verjetno je tisto prvo potrebno pogledati pri konkurenci.

Kar se Siola tiče je osnovni keč ravno v tem tem kar praviš, da ne rabiš študij... HD sliko za baker oddaja precej stisnjeno. Polne streame na bakru dobiš edino prek PC. V ponudbi ima več HD kanalov kot T-2. Polni HD so pri vseh ponudnikih praktično enaki. Noben nima BD kakovosti ker jo enostavno ni iz produkcije.
Na 300m VDSL imaš skupno hitrost DO naročene. TV ti "požre del linije".
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Zadnja leta sem imel pri T2 samo TV, internet sem imel deljen. Zdaj bom moral vzeti svoj internet kar pomeni, da bom pri T2 za:
- internet 10/2 (take hitrosti niti ne rabim ampak je pač zraven v paketu)
- 2x IPTV SD
- L paket programov

plačal skoraj 50eur
bonk.gif

Zdi se mi malo visoka cena glede na to, da v tej ceni nimam niti HD sprejemnika in časovnega zamika za kar bi moral še doplačati. Pri recimo Amisu mislim, da bi prišel ceneje skozi.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Sicer ne vem, kako računaš... ampak tukaj imaš izračun za tri različne pakete pri T-2. Če vzameš z vezavo, so cene kar relativno konkurenčne.

T2 NET+TV 10/2, 1xIPTV - 36€ (21.6€)
T3 MEGA 10/1, 1xIPTV (+10GB snemalnik), telefon - 34€ (20.4€)
T3 TERA 20/2, 2xIPTV (+30GB snemalnik + časovni zamik), telefon, mobilna številka - 44€ (26.4€)

Doplačilo za L programski paket: 9€
Doplačilo za časovni zamik: 4€
Doplačilo za dodaten IPTV vmesnik: 3€

Če se vežeš za dve leti, ti eno leto na paket velja cena s popustom.

Računajmo (da želiš 2xTV + L paket):

T2 NET+TV:
- brez vezave: 49€ na mesec
- z vezavo (24 mesecev): 12x34.6€ + 12x49€ = 41.8€ na mesec (povprečje v dveh letih)

T3 MEGA:
- brez vezave: 47€ na mesec
- z vezavo (24 mesecev): 12x33.4€ + 12x47€ = 40.2€ na mesec (povprečje v dveh letih)

T3 TERA:
- brez vezave: 53€ na mesec
- z vezavo (24 mesecev): 12x35.4€ + 12x53€ = 44.2€ na mesec (povprečje v dveh letih)

Predlagal bi ti še, da si pogledaš T4-Start paket, če slučajno shema vsebuje tiste programe, ki bi jih rad gledal: http://www.t-2.net/paketi/t4-start Paket je zelo poceni... a programske sheme ni možno nadgrajevati.

Pri telekomu moraš recimo upoštevat, da moraš IPTV sprejemnik (box) kupiti, če se ne vežeš (rabljeno cca. 50€ na box.. novo pa od 120€ naprej). Telekom ima več programov na razpolago... ampak to moraš sam preveriti, kaj rad gledaš in kater paket potrebuješ...

Z ostalimi operaterji nimam izkušenj...
 

yahel

Fizikalc
23. jan 2013
3.537
61
48
Do Telekoma imam odpor.

T-2 tole kar si prilepil je vse res,
Res je pa tudi to, da vse te vezave namenoma spregledam, ker ne maram tega občutka zavezanosti k nekomu za 24m. V tem času se lahko odselim v tujino ali pa enostavno želim zamenjat operaterja, pa zaradi vezave ne bom mogel (razen ko plačam penale). Glede na to, da sem pri T2 že od leta 2006 bi mi lahko za nagrado podarili kak bonbonček ne pa doplačujem za te stvari.

Bom pogledal še malo te pakete in T4 start.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Če ti je T-2 predrag, do Telekoma pa imaš odpor, izbira ni več velika...

PS: Pri Amisu ne pozabi računat še dodatno shemo. Pa pozanimati se je treba, kakšni so stroški dodatnega STB-ja.
 

mmx

Fizikalc
16. nov 2007
2.275
14
38
Amisov začetni TV paket vsebuje 80 programov in zajema vse ključne programe. Dodaten STB je 3 eur.
 

EkoKaprica

Pripravnik
4. mar 2014
388
22
18
www.ogrevanje-hlajenje.net
Mi smo na Amisu, Kranj. Takrat smo jih izbrali, ker niso zaračunali priklopa in opreme. Vmes so enkrat poslali nov modem, zadnjič pa še daljinec. Pa pravzaprav takrat modem niti pokvarjen ni bil, ker se je kasneje izkazalo, da je kabel (ki je od Telekoma) preperel.

Vsačih so obdobja, ko internet prekinja ali pa TV šteka in imam Amis 1 mesec ves čas med zadnjimi klicanimi številkami. In na koncu fantje je nekaj poklikajo pri sebi in stvar dela BP.
 

goran1111

Pripravnik
2. jan 2015
457
4
18
okol Maribora
Jaz ti bom takole rekel. Če ti internet dela vredu na T2ju, ti bo verjetno tudi pri Amisu in Telekomu. Jaz sem 10 let na Telekomu in ne morem rečt slabe besede o njih. Stvari gredo občasno narobe, vendar so hitro rešene. In verjamem, da bi bile drugje tudi. Za vsakega ponudnika boš dobil dobra in slaba mnenja. Vzemi jih z malo rezerve, ker vsi pretiravajo, sploh ko se pritožujejo. Za 50 evrov boš pri vsakem ponudniku dobil dober paket, vsak ima nekaj prednosti in slabosti. Za manj denarja pa so že kompromisi. Jaz ti iz svojih izkušenj lahko priporočim Telekom. Če druga ne, ima enostaven in pregleden cenik brez doplačil za res čisto vsako stvar... Če pa si s T2jem zadovoljen pa ostani tam...
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
ksz... še kakšno leto ali dve in boste spet udrihali po monopolistu. Komentarji bodo isti, samo besedo "Telekom" bo zamenjala "Telemach"
 

Hijacker

Pripravnik
23. nov 2007
335
0
16
Na T-2 se ti splača, če k njim preneseš še mobilne naročnine. V paketih T3 (stacionarna ALI mobilna) in T4 dobiš zraven že SIM kartico. Če imaš T4 Giga ali T4 Tera dobiš celo že v naročnini zakupljene enote (Giga = 200, Tera = 400). Lahko pa nagradiš mobilno naročnino iz paketa za dodatne enote (npre. 3,99 € za dodatnih 200 enot). Na to ceno ti pripada še dodatnih -40 % popusta za prvo leto ob vezavi dveh let.

Isto dobiš tudi 40% popust za prvo leto na drugo mobilno naročnino. Vsi T-2 uporabniki se pa med seboj neomejeno kličejo zastonj.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.471
356
83
Ravno na nvoju mobilne T-2 škriplje. Pokritost z domačim omrežjim je relativno slaba. Podatki v roamingu so dragi bolj kot žafran. Androidniki se zelo neradi selijo iz rominga v domače omrežje...
Skratka mobilna je daleč najšibkejši člen T-2.
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Da ne odpiram nove teme...
Torej, v bližini Slovenske Bistrice se bo treba odločit med enim od ponudnikov, pa me zanima kako je s temi kolokacijami. Kot si jaz predstavljam je kolokacija en prostor, ker se kabli razdelijo in potem je baker napeljan do naročnika. Vmes naj bi bil nekakšen modem, ki ti omogoča da si pri določenem ponudniku. Lahko si čisto narobe to predstavljam.....
Sedaj pa me zanima če se ti vmesniki med ponudniki kaj razlikujejo, je mogoče pri katerem dosegati večje hitrosti, kvaliteto?

Hvala in LP,
Z.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.831
727
113
www.jernej.org
Če si na bakru, je maksimalna možna hitrost načeloma odvisna le od parice. Potem je lahko odvisna še od tehnologije, ki jo operaterji ponujajo (če imajo lastno lastno centralo... če gre vse preko telekomove centrale, potem ni razlike). Telekom ima nekje recimo le ADSL2, nekje pa tudi VDSL2. T-2 ima samo VDSL/2. Za Amis pa ne vem točno, kaj uporabljajo na lastnih centralah (pomoje ADSL).
 

zval

Pripravnik
19. avg 2007
88
0
6
70
Slovenska Bistrica
Ja, precej faktorjev je ki vplivajo na prenos...
Bom jutri preveril in malo pri sosedih vprašal kaj imajo, potem se bom odločil....