T-2 zaračunava nenaročene storitve

darwin

Majstr
17. avg 2007
552
314
63
Pri T-2 imam sklenjeno pogodbo za T4 paket.
Danes sem tretjič v zadnje pol leta opazil, da so mi zaračunali storitve (dodatni TV paketi), ki niso bili naročeni.
Vsakič sem poklical njihov info center in vprašal kdo, kdaj in na kakšen način je poslal zahtevo za vklop teh storitev in vedno se izogibanjo konkretnemu odgovoru (vklopljeno je bilo sistemsko, ta trenutek ne morem videti te informacije, ...)
Vedno so mi sicer potem izdali dobropis za preplačan znesek.

Počasi se bom tega naveličal.

Kdo je pristojen za nadzor na tem področju? Tržni inšpektorat, AKOS, kdo tretji?
Do hiše imam speljano njihovo optiko. Lahko to infrastrukturo uporabi kakšen drug operater?
Je goljufija (mislim, da bi to lahko spadalo pod ta naslov) zadosten razlog za izredno prekinitev pogodbe, za katero sem se vezal za 2 leti?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.595
5.556
113
Info center tega ne bo vedel, take stvari pošiljaj pisno. Ali lahko kdo drug v tvojem gospodinjstvu to vklaplja? Ali se lahko vklopi preko vmesnika?
 

baldrick

Fizikalc
27. mar 2012
942
26
28
Ista zadeva je bila z predlansko vezavo za 2 leti ko so dajali ruter ce si se vezal in menjal paket no na koncu sem jim ta ruter moral vrniti ker je na revers naj ga majo vec me ne vidijo banda
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
552
314
63
Z ženo živiva sama oz. je z nama še 5 mesečni dojenček, ki daljinca še ni držal v roki
smile-1.gif

Žena dodatnih paketov ni vklapljala, niti jih nisem jaz. TV praktično nikoli ne gledava.

Storitve so vklopili (vklapljajo) na T-2 sami (oz sistemska napaka), kar so posredno priznali.
V sistemu imajo zabeleženo, da je bila storitev vklopljena leta 2017?!

Moje vprašanje gre v smeri kaj storiti, da se to ne bo več ponavljalo, ker mi gre na živce, da moram vsak drugi mesec pisati reklamacijo računa.
Menim, da gre za goljufijo (oz. morda poskus goljufije, ker se jim ne pustim). Kdo je pristojen za nadzor nad njihovim delom?

Se kaj takega ne dogaja nikomur drugemu?
 

kritiknov

Pripravnik
16. apr 2012
59
5
8
Potrebujejo denar. Ker ni dovolj naročnikov je potrebno nas obstoječe naročnike oskubit do konca. Pritoži se, dobiš dobropis oni pa denar za en mesec (krat koliko tisoč?)
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Ravno T2 pri meni v bloku napeljuje optiko. Se da na njihovi otiki dobiti katerega drugega ponudnika interneta in TV?. men se te paketi ki jih imajo zdijo ful predragi in nerodno sestavljeni. vzel bi recimo kakšen telekomov paket?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.509
289
83
Ne...Če optiko napeljuje svojo T-2 pol lahko naročiš samo T-2 storitve... Če pa bi Telekom Slovenije napeljal optiko pol pa bi šlo
wink-1.gif
 

map

Guru
6. jul 2008
7.795
1.930
113
najrajš na babi
Bom zaenkrat kr na kebelski ostal. Ne vem kaj jim je da dajejo take pakete. Recimo T3 in T 4. 100/10 ali za nove naročnike 200/20. Pa te brzine ne prebavi skoraj noben WIFI router. Potem pa na 30 EUR ob vezavi za 2 leti ali 40 EUR brez vezave, moraš vzet vsaj še ful shemo z Hd za 14 EUR, pa 10 EUR za brzino 50/50, ki je še komaj prebavljiva routerjem, itd. Vglavnem zdijo se mi dragi.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.509
289
83
Ja če je od Telekoma Slovenije optika.. pol lahko T-2 , Amis , Telemach itn.. lahko maš... Če pa je od T-2 optika pol samo T-2
wink-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Čemu? Razumem na bakru, ki ne bil zgrajen ohoho nazaj... kar je pa novega pa diši po zahtevi zastonjkarstva?