Svetlana Makarovič in Prešernova nagrada

Svobodnjak

Fizikalc
9. sep 2022
477
-3.215
28
Kako to misliš "navidezni prav", kaj tudi tebi dela probleme razumevanje besede "vrniti" in meniš, da je uporabljeno izrazoslovje povsem primerno?

Kar se pa politike tiče pa pojma nimam za kakšne sorte politika sem odličen material, daj razsvetli me prosim. Imam sicer eno idejo glede tega kaj bi lahko bil odgovor ampak raje ne bom ugibal in zato kar direktno vprašam, če se že ravno ve.
Hočem povedati, da me začne "glava boleti" ob tvojih besednih akrobacijah, pa sem kar doma v tekstovni komunikaciji. :p
Pomoje bi bil zaželjen pri farški stranki, tam veliko govorijo, povejo pa malo, za SDS pa nisi, ker pa spet po moje nisi primitivno pokvarjen, temveč si kar OK dečko..:cool:

Alex
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.450
9.931
113
kod Džej-Zija

Zanimiv razvoj dogodkov. Zaenkrat vrnitve nagrade niso predvideli, ampak Svetlana se bo zanjo borila in bo prilezla na oder, tudi če po vseh štirih. Po 23 letih ji je očitno zadišal denar.
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.201
992
113
Emona / Carnium
Ona dela brezplačno promocijo RKC. Če tega niste opazili, se sprenevedate in filozofirate o tem ali lahko vrneš nekaj, kar nikoli nisi imel v lasti ipd...zeeeeeh.

Svetlana RKCkarovič :fredi:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.802
2.678
113
Nagrado je zavrnila iz protesta, ker jo je mimo strokovne komisije istočasno dobil tudi pater Rupnik in to za delo, ki ga ni nihče videl. Če pa sedaj medalje vračajo kriminalcem, nagrado lahko nazaj dobi tudi ona. Kolikor sem pa bral, je ni zahtevala, vrnitev je ponudilo ministrstvo za kulturo, Makarovičeva je ponudbo samo sprejela.
A to je ta rupnik ki naj bi nune posiljeval?
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.884
-642
113
A to je ta rupnik ki naj bi nune posiljeval?
Tazadnja, ki ga je obdolžila spolne zlorabe je povedala, da jo je (v 90-tih) takrat polnoletno poljubil s prevaro, da je rekel, da bo tudi njej fletno, pa mu je verjela. očitno je po 20+ letih zadovoljstvo popustilo in se je spomnila, da ga prijavi Cerkvi (ne pa tudi policiji).
Cerkev pa ga obtožuje, da je kot duhovnik odpustil greh ženski, v katerem je tudi sam sodeloval, kar je huda kršitev kanonskega prava. Zato so ga tudi premestili...
Da bi kako posilil, pa ni bilo nikoli rečeno, vsaj ne da bi vedel, da je seksal z nunami, to pa ja. A nunam ne paše seksat?
Sicer pa, če je katero posilil, zakaj ni nobena ženska posilstva prijavila policiji?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.748
243
113
Tazadnja, ki ga je obdolžila spolne zlorabe je povedala, da jo je (v 90-tih) takrat polnoletno poljubil s prevaro, da je rekel, da bo tudi njej fletno, pa mu je verjela. očitno je po 20+ letih zadovoljstvo popustilo in se je spomnila, da ga prijavi Cerkvi (ne pa tudi policiji).
Cerkev pa ga obtožuje, da je kot duhovnik odpustil greh ženski, v katerem je tudi sam sodeloval, kar je huda kršitev kanonskega prava. Zato so ga tudi premestili...
Da bi kako posilil, pa ni bilo nikoli rečeno, vsaj ne da bi vedel, da je seksal z nunami, to pa ja. A nunam ne paše seksat?
Sicer pa, če je katero posilil, zakaj ni nobena ženska posilstva prijavila policiji?

da te ni sram!
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.723
-1.003
113
145 km SZ od Opatije
"Nagrado mi morajo vrnit, v celoti. Tudi z denarjem. Nagrada je moja, zaslužena že leta in leta, pred letom 2000"
in pa "pripela si bom rdečo zvezdo"...

Bo šla pa menda tudi po vseh štirih na oder. Sedaj lahko s Saško ustanovita duet in zapojeta "grem tud na kolena" ...
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.719
14.433
113
Svetlana Makarovič v izjavi za 24UR vztraja, da je jasno, da ji mora ministrstvo za kulturo Prešernovo nagrado iz leta 2000 v celoti vrniti, tudi z denarjem, ki ga je takrat zavrnila: "To hočem nazaj, ker je moje."
5fd5ba713db39c6a2e39_62437123.jpg

"Seveda mi jo morajo vrniti, o tem sploh ni debate."

Upravni odbor Prešernovega sklada ima glede izvedbe osrednje proslave ob kulturnem prazniku popolno avtonomijo, prav tako ob podeljevanju Prešernovih nagrad. Obenem so dodali, da so od predsednika upravnega odbora Muhoviča izvedeli, da od Svetlane Makarovič niso prejeli uradne prošnje za izročitev nagrade.
Kot dodaja Upravni odbor, je po zakonu vsako leto mogoče podeliti največ dve veliki Prešernovi nagradi, za ponovno podelitev nagrade v primeru predhodne zavrnitve pa ni pravne podlage, saj zakon zavrnitve ne predvideva. Upravni odbor Prešernovega sklada sicer ne vidi ovire za to, da bi ji nagrado vrnili, vendar bi to po njegovem mnenju moralo biti prej zakonsko regulirano. Postopek za ureditev tega vprašanja doslej ni bil sprožen, saj na UO Prešernovega sklada s strani Makarovičeve do sedaj ni bila naslovljena uradna prošnja za vročitev nagrade
controlling-laugh-laughing.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.719
14.433
113
Ne še, kriza bo, ko bo prišla po kolenih na oder in oddeklamirala občinstvu brez uporabe mikrofona.
A to bo prenos po TV? Ker tega pa res ne bi rad zamudil :cheer:
Upravni odbor (UO) Prešernovega sklada, ki mu trenutno predseduje slikar Jožef Muhovič, se bo po lastnih navedbah držal sprejetega scenarija, ki ne vključuje nastopa nekdanje nagrajenke Svetlane Makarovič in je pripravljen v skladu z zakonom o Prešernovi nagradi in statutom Prešernovega sklada. A, kot zatrjuje Svetlana Makarovič, bo točno 7. februarja zvečer stala na odru Cankarjevega doma: " Povedala bom eno pesem in nič drugega ne bom razlagala." Na vprašanje, kaj bo storila, če ji nagrade ne bodo vrnili, pravi: "Seveda mi jo morajo vrniti, o tem sploh ni debate."
Kere fore no :D
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.884
-642
113
A lahko še js pridem v Cankarjev dom na oder med slovesnostjo eno zrecitirat, če mi že na metelkovi varnostnik ne pusti?

Haha, se mi pa zdi da je vse tole lepo zrežirano, zanimanje za prešernove nagrade je naraslo, prvič bomo tekoče izvdeli, kdo so nagrajenci, ( za prejšnje 99% folka pojma nima) ljudje bodo gledali iz firbca, kaj bo vse ušpičila.... skratka sami plusi.
 

B81

22. jul 2007
34.751
9.108
113
Vprašanje, če se UO ne boji, da bo izničila kulturni pridih podeljevanja priznanj, sicer pa naj dobi, gre gor in oddeklamira kakšno tisto iz njene hude knjižice.