Susilni stroj

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Pa, saj ves kak je. Zlamaš roč, das v susilca cevlje na prosto in ti tok casa v senzor za vlago tolce, da ga notri zabije (treba menjati celo fronto, ne sam senzorja), kaj kje v kakih hlacah, zamasi to, zapaca ono... Pri 10+ strojih na teden hitro do kake take stvari pride, ki ni čisto odvisna od kvalitete stroja, ce smo čist pošteni in pri 10+strojih na teden ne mores prav dolgo cakati serviserja, če ga rabis....

Pri premijski znamki, ki jo svetujejo, menda ne boš ročaja zlomil, ker si malo bolj zagrabil in poskušal odpreti, ko je še bil zaklenjen :sprasujemse:. Tako da to odpade. Zamašilo se pri naših strojih še ni nič. Pač tisto vzdrževanje, ki se pričakuje.
Jaz sem zadnjič tudi dal menjati na pralnem stroju stikalo vrat. Neka jajca od stroja, ne miele. Pozneje sem ugotovil, da je bil kupljen 2010. Nekako sem imel v mislih, da je bil kupljen par let pozneje. Če bi to vedel, ne bi dal popravljati. Obstaja riziko, da se marsikateri rezervni del več sploh ne dobi. Pral je za 6 oseb, leta 2010 eden redkih, ki je bil deklariran za 8 kg in je imel dejansko kak liter večji boben od konkurence. Doslej so bili pred nekaj leti menjani amortizerji. Če bi imel "premijo", bi pričakoval, da v tem času ne vem, da je tu kaj za popravljati.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Kako bluzenje ...
Ni mi jasno, kako bi pri kvalitetnem gospodinjskem stroju običajni smrtnik vedel, kako se servis odziva :sprasujemse: Če je kvaliteten, ga nisi rabil.
Če si ga rabil, imaš neka jajca in jih ne hvali brez veze in delaj reklame. Tudi, če so draga, so še zmeraj jajca.
Sicer sem že pisal o kolegu, ki je imel par miele strojev. Nekako je pri tej "kvaliteti" bil z vsemi serviserji kolega, ker so toliko hodili k njemu. Ostali smo bili tiho, po 10 ali 15-ih letih, ko je naše navadno sranje crknilo, se s servisom nismo ukvarjali, ker je bil čas za menjavo.
Nobena jajca ni bila pečica Bosch.Ampak je bila v rangu 2000 eur...in ti gre po skoraj 3 letih notranjost v q...c.in te obtožijo...da si ti krivec.Jst pa pečico pazil bolj ko samga sebe...toliko.
Z Miele nimam nobenih problemov.Dela vse tipi top ob vsakdanji uporabi...In nisem rabil nobenga servisa za Miele in Aeg,dokler sem imel Aeg.
Tako,da daleč vstran od Like a Bosch....ampak like a fuuj Bosch!!!!
Tako...da še samo Miele.Mam zdej 99.9%.Samo napo še menjam,k je Siemens in je vse Miele :zmaga: :zmaga: :zmaga: :zmaga:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
AEG je Electroluxov premijski brand, ki ga za sušilce povsod hvalijo... Po drugi strani pa ni jasno, če ima tale Electroluxov stroj sploh kaj skupnega z AEGjevim - AEGjev sušilec s TČ stane 1600 EUR...

Skratka, nimam zaresnih informacij, žal :zmaga:
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Sorry, cifra 1600 EUR ne drži za sušilca, takšna je cena AEGjevega kombiniranega pralno-sušilnega stroja s TČ... :bonk:
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Moj serviser, ki servisira tudi AEG & Electrolux pravi, da sta bolj ali manj identična v istih cenovnih rangih. Ko sem kupoval pralni stroj je bila razlika minimalna v korist Electroluxa, s tem, da je potem BigBang ruknil tisti "super" popust na AEG in ni bilo dileme.
 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
Ima kdo kaj izkušenj z Electrolux?
Sicer je 550€ ampak je 8kg in eden redkih pod 3h sušenja polno naložen.
ta: https://www.emundia.si/electrolux-perfectcare-700-susilni-stroj-z-s-toplotno-crpalko-ew7h578s

drugače pa izbiram med:
https://www.bigbang.si/beko-df7412pa-susilni-stroj-izdelek-173510/ 440€

ali pa ta:
https://www.mimovrste.com/susilni-stroji/beko-b3t67230-susilni-stroj 465€

zdj pa res več ne vem :)
Trenutno je garancija na Electrolux/AEG 2 leti!!!
Beko ima 5 let.
 
težko ni, sem naredil isto, vendar na drugi strani.

gre se za izkušnje uporabnika, da pove, kaj je ok, kaj ne. kerga se izogibat ker ga moti to in ono.
zakaj je mogoče dat 50€ zraven pa dobiš boljše....
za začetek glej ampak res dobro poglej čase sušenja in pa učinkovitost sušenja (razred, ter procent).....tu boš videl največja odstopanja med stroji sploh ko so razlike med njimi par stotakov
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.364
5.401
113
Pri premijski znamki, ki jo svetujejo, menda ne boš ročaja zlomil, ker si malo bolj zagrabil in poskušal odpreti, ko je še bil zaklenjen :sprasujemse:. Tako da to odpade. Zamašilo se pri naših strojih še ni nič. Pač tisto vzdrževanje, ki se pričakuje.
Jaz sem zadnjič tudi dal menjati na pralnem stroju stikalo vrat. Neka jajca od stroja, ne miele. Pozneje sem ugotovil, da je bil kupljen 2010. Nekako sem imel v mislih, da je bil kupljen par let pozneje. Če bi to vedel, ne bi dal popravljati. Obstaja riziko, da se marsikateri rezervni del več sploh ne dobi. Pral je za 6 oseb, leta 2010 eden redkih, ki je bil deklariran za 8 kg in je imel dejansko kak liter večji boben od konkurence. Doslej so bili pred nekaj leti menjani amortizerji. Če bi imel "premijo", bi pričakoval, da v tem času ne vem, da je tu kaj za popravljati.

No ja, ko 10x/teden, 52 tednov v letu in 10 let odpiras, se zgodi marsikaj lahko... Pri vseh...

Vzdzevanje, kot se pricakuje... Najbrž to pomeni sprazniti žepe. S tem imamo resne težave pri nas doma. Nekateri so dobri v basanju v žepe vse, kar pod roke pride. Drugi smo izredno slabi pri pregledu vsake cote posebaj, če je kaj notri.

Dobesedno traparij in malenkosti, ki lahko fejst ovirajo normalno delovanje je veliko, možnost dogodka pri pogosti rabi toliko večja.

In pri nas popravljamo... Jaz najdem na netu vse potrebne rezervne dele, moj šraufa. Če ne bi slo za stroje od znamke, ki ima sicer tudi pofl, ampak top linije so pa dobre, jih najbrž ne bi bilo več za dobiti. In tukaj pa moram reči, da najbrz tudi zato, ker se prodaja pofl, je servis temu ustrezen. Lokalni serviser je sicer kar odziven, ampak ko želiš pa samo dele kupiti, je pa pri nas to misija nemogoče. Odgovora ni, ce ze pa, da kliči servis ali je ponujena cena rezervnega dela, kot del+servis.

In velja za vse velike gospodinjske aparate. Kjer sem tudi sparala, pa mi je danes zal. Sitnosti so temu primerne. "Vzdrževanje, ki se pričakuje" je pa tukaj bistveno večje in dela s tem bistveno več. Ampak popravljamo zaenkrat tudi te... Z malo manj entuziazma sicer, ker je ogromen razkorak v "vzdrževanju, ki se pricakuje".
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Že v začetku se moraš odločiti, kako boš lagal. Ali, da je vse tipi topi in ne veš, kako je s servisom, ali pa, da ko crkne, je servis dober, ker imaš izkušnjo, da pokličejo, se opravičijo ... Odloči se.
Predvidevam sicer, da si prodajalec in pač reklamiraš, kar prodajaš.
Vzami Miele ali Aeg.Ostalih znamk se izogibaj.Kvalitetni in zanesljivi stroji.V slučaju,če boš potreboval servis...se nimaš česa bat.Ker so res,zanesljivi...se držijo tako kot se dogovoriš kdaj pridejo itd.V slučaju,če se kaj zalomi,pokličejo se opravičijo,in se dogovoriš za naslednji termin itd.Da ne omenjam Bosch servisa...Hvala bogu,sem se znebil njihovih aparatov samo zaradi tega.Nikol več Boscha v mojem stanovanju.Da jih sram ni!!!Samo še Miele...

Z Miele nimam nobenih problemov.Dela vse tipi top ob vsakdanji uporabi...In nisem rabil nobenga servisa za Miele in Aeg,dokler sem imel Aeg.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 9999 in aljoman

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Trenutno je garancija na Electrolux/AEG 2 leti!!!
Beko ima 5 let.
Electrolux ima tudi 2+3leta garancije: 1.jpg

Beko enako 2+3leta.


visek_izobrazbe:
Electolux ima 8kg, pa 175min deklarirano, B sušenje in kao 86% učinkovitost.
Bekota imata zgleda enak motor oz. drobovje ker je vse enako 7kg, B sušenje, 81% učinkovitost, razen dražji Beko naj bi 10min prej posušil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Samo Izoliranc

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
ksz...
Danes je šel v večna lovišča 8let star Beko kondenzacijski sušilec.(neki s štromom, meče ven fid, ko ga vklopim, ni važno na kateri fazi v hiši).
Ker je že star se bo šlo v nakup novega.

pomagajte mi z idejami :)

lp
matej_

Najprej ga v temeljito očisti ;)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
a-a
reciklaža ga bo očistila :)

sem ga odprl celega zaradi firbca, sploh pri grelcu je vse že "črno", praha za izvoz sploh tam do kjer nisem imel dostopa, čeprav sem ga enkrat letno sesal do kod sem lahko prišel, gumbi na plošči so bili že hin - notranja plastika zlomljena.
danes ga peljem v reciklažo.
 

MieleFan

Fizikalc
7. sep 2014
1.034
79
48
Že v začetku se moraš odločiti, kako boš lagal. Ali, da je vse tipi topi in ne veš, kako je s servisom, ali pa, da ko crkne, je servis dober, ker imaš izkušnjo, da pokličejo, se opravičijo ... Odloči se.
Predvidevam sicer, da si prodajalec in pač reklamiraš, kar prodajaš.
Ne lažem!!!
Ampak povem izkušnjo z servisom Aeg.Mi je po letu dni crknu grelec na pralnem stroju.Sva imela termin rečmo za pondelk.Me pokliče,da ne bo mogu prit,in se opravičil.Dogovorila sva se za naslednji termin,takrat je pršu in popravil stroj.In se še enkrat opravičil,ker ni mogu prit na prvi termin...
Miele serviserja do zdej nisem rabil.Povem pa lahko za njih enako.Če ne morjo prit,ob dogovorjenem terminu.Tud pokliče,in se dogovoriš za nov termin.Vem zato,ker je bil pr sorodnikih in so mi povedli.
In nisem noben prodajalec!!!Toliko...
 
  • Haha
Reactions: Pepe
Electrolux ima tudi 2+3leta garancije:Poglej priponko 84232

Beko enako 2+3leta.


visek_izobrazbe:
Electolux ima 8kg, pa 175min deklarirano, B sušenje in kao 86% učinkovitost.
Bekota imata zgleda enak motor oz. drobovje ker je vse enako 7kg, B sušenje, 81% učinkovitost, razen dražji Beko naj bi 10min prej posušil.

soforumaš na monu bil konec lanskega leta na istem pa je vzel e luxa nekega za 500 €. Je zadovoljen. Prav tako učinkovitost sušenja B

https://www.harveynorman.si/susilni-stroj-lg-rh80v3avbn tale je klasa a kar se sušenja tiče, mogoče ppreveriš kaj v tej smeri (LG sušilci, kak je odziv uporabnikov)
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.037
590
113
Hvala vsem za ideje in predloge.

Na koncu vzel Bekota B3T67230 pri Mimovrste imajo neko akcijo za 442€.

Vzel bi Electolux ampak (ker sem enkrat končno nekaj pametnega naredil in prvo izmeril pralni stroj - sušilec pride na njega) je prevelik in ne bi prišel gor na pralnega. Beko pa paše gor, ker so isti gabariti kot dosedanji, kateri že počiva v zbirnem centru odpadkov.

Hvala še enkrat.
lp
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Hvala vsem za ideje in predloge.

Na koncu vzel Bekota B3T67230 pri Mimovrste imajo neko akcijo za 442€.

Vzel bi Electolux ampak (ker sem enkrat končno nekaj pametnega naredil in prvo izmeril pralni stroj - sušilec pride na njega) je prevelik in ne bi prišel gor na pralnega. Beko pa paše gor, ker so isti gabariti kot dosedanji, kateri že počiva v zbirnem centru odpadkov.

Hvala še enkrat.
lp
Sozalje, vseeno upam, da vam bo služil.
 
  • Haha
Reactions: matej_ in MieleFan