Sušilni stroj A ali B razred, toplotna črpalka?

softi

asfalter
30. avg 2007
33.298
486
83
okolica metropole
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
Jest se pa z vama ne strinjam lihk najbol...
Osebno imamo doma tega: http://www.electrolux.si/Produ...palko/EDH97981W

res da je cena dokaj visoka 700-900€ (odvisna katera trgovina), ampak smo za enkrat zelo zadovoljni z njim (imamo ga cca 2 leti).
Prej smo imel pa mal starejši model, mislm da je bil Gorenje in smo ga tud nucal skos (tudi poleti) cca 7 let in je isto delov super, nubenih problemov, ampak je bila dokaj visoka poraba elektrike, in smo se odločil za tega zdej ker skos sušimo samo na sušilni stroj + zdej se mal pozna na elektriki na mesec..

LP

jaz sem pa vzel edija in sem prepričan, da je izkoristek boljši kot s toplotno.
da pa polet sušiš v sušilcu pa ni glih smiselno, ampak ok. prihranek, če bi non stop delala, bi bil nazaj v nekaj letih.
 

krofica

Fizikalc
24. feb 2010
357
91
28
Citat:
Uporabnik softi pravi:
Citat:
Uporabnik krofica pravi:
Jest se pa z vama ne strinjam lihk najbol...
Osebno imamo doma tega: http://www.electrolux.si/Produ...palko/EDH97981W

res da je cena dokaj visoka 700-900€ (odvisna katera trgovina), ampak smo za enkrat zelo zadovoljni z njim (imamo ga cca 2 leti).
Prej smo imel pa mal starejši model, mislm da je bil Gorenje in smo ga tud nucal skos (tudi poleti) cca 7 let in je isto delov super, nubenih problemov, ampak je bila dokaj visoka poraba elektrike, in smo se odločil za tega zdej ker skos sušimo samo na sušilni stroj + zdej se mal pozna na elektriki na mesec..

LP

jaz sem pa vzel edija in sem prepričan, da je izkoristek boljši kot s toplotno.
da pa polet sušiš v sušilcu pa ni glih smiselno, ampak ok. prihranek, če bi non stop delala, bi bil nazaj v nekaj letih.

Lej smiselno al pa ne, jest vem da je najbolj susit na zraku vsaj kar se energije tice, pa tud glede samih oblacil je bols, ceprov so te susilci zdej tok napredni da skor ni vec nekega velikega unicevanja oblacil (vsaj jaz nism imel takih slabih izkusenj do zdej - hvala bogu!)...
Je pa dejstvo da ce skos nucas susilca, da se ti splaca reskirat tistih par 100€ vec (ce seveda lahko razpolagas z njimi) pa mas vsaj racune za elektriko mal manjse...
Ne promoviram susilca z toplotno (k se sam nwm zakaj ga mamo s toplotno), bolj promoviram susilec z majhno porabo energije, ceprov nuben ne pokuri malo, na konc je pa odlocitev od samega kupca za kaj se bo odlocil
smile-1.gif
)

LP
 

Dwayne

Pripravnik
22. avg 2007
357
0
16
Maribor
Je videl kdo kje sušilni stroj manj kot 60 cm globine, standardne širine? Na netu najdem samo enga Bekota, ampak je B energijski razred.

Iščem med 50 - 55 cm pa nikjer na netu ne najdem nič.
 

binebane

Fizikalc
30. avg 2012
1.229
0
36
Citat:
Uporabnik softi pravi:
jaz sem pa vzel edija in sem prepričan, da je izkoristek boljši kot s toplotno.
da pa polet sušiš v sušilcu pa ni glih smiselno, ampak ok. prihranek, če bi non stop delala, bi bil nazaj v nekaj letih.
v nekaterih mestih, menda je to že pri nas, ne smeš obešati perila na balkone, ki gledajo na ulico. če nimaš balkona, ki ne gleda na ulico in živiš v stanovanju potem si prisiljev v sušilni stroj... no razen če te navdušuje sušenje cunj v dnevni med gledanjem fuzbala
confused-1.gif
lahko tudi med gledanjem španskih nadeljevank, če fuzbala ne gledaš
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Citat:
Uporabnik binebane pravi:
Citat:
Uporabnik softi pravi:
jaz sem pa vzel edija in sem prepričan, da je izkoristek boljši kot s toplotno.
da pa polet sušiš v sušilcu pa ni glih smiselno, ampak ok. prihranek, če bi non stop delala, bi bil nazaj v nekaj letih.
v nekaterih mestih, menda je to že pri nas, ne smeš obešati perila na balkone, ki gledajo na ulico. če nimaš balkona, ki ne gleda na ulico in živiš v stanovanju potem si prisiljev v sušilni stroj... no razen če te navdušuje sušenje cunj v dnevni med gledanjem fuzbala
confused-1.gif
lahko tudi med gledanjem španskih nadeljevank, če fuzbala ne gledaš

V novejših blokih , ki nimajo sušilnic, itak nimaš druge izbire...kot da imaš sušilec, v takih primerih je nabava raz.A bolj smiselna.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
avtor je pri ceni elektrike brcnil v temo za faktor 2 priblizno.
energija je ze po 5 centov(netto). Ampak toliko potem prblizno nanese se omreznina s prispevki in davki.
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
načeloma kondenazcisjki sušilec lahko postvaiš kamorkoli, je pa spalnica verjento najbolj problematična, sploh če je stavba slabo izolirana.
Spalnica je običajno najmanj ogrevana, prezračevanja ni, v nej se spi 1/3 dneva(in odda kar nekaj vlage), torej kar nekaj faktorjev , ki vplivajo na morebiten nastenk plesni.....če je še sušilec tak da odda malce več vlage potem je le še 1 faktor več...

Ostali prostori v stanovanju ne bi smeli biti problematični saj so bolj ogrevani in prezračevani, pozimi pa je v njih itak presuh zrak, tako da je oddajanje vlage v prostor samo +.
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.440
5.924
113
pri taščici
tole o presuhem zraku ni vedno nujno. Letos pozimi bom videl razliko med hiso in blokom ogrevanim na toplarno. V bloku sem imel vlago bolj ali manj vedno pod 50%, (pozimi tudi manj kot 20 zato sem imel vlazilec) v hisi pa imam vedno cez 50, kdaj pa kdaj tudi cez 80. Je pa res da se ni zime in da se ne kurim, zracim pa priblizno isto. Vlagometer je isti.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik corsol pravi:
načeloma kondenazcisjki sušilec lahko postvaiš kamorkoli, je pa spalnica verjento najbolj problematična, sploh če je stavba slabo izolirana.
Spalnica je običajno najmanj ogrevana, prezračevanja ni, v nej se spi 1/3 dneva(in odda kar nekaj vlage), torej kar nekaj faktorjev , ki vplivajo na morebiten nastenk plesni.....če je še sušilec tak da odda malce več vlage potem je le še 1 faktor več...

Ostali prostori v stanovanju ne bi smeli biti problematični saj so bolj ogrevani in prezračevani, pozimi pa je v njih itak presuh zrak, tako da je oddajanje vlage v prostor samo +.

Hmm..zadeva je taka. Sem v precej novem bloku, odlične gradnje, vključno z izolacijo (zvočno in toplotno). Je pa tako, da če postavim sušilca v kopalnico bom moral pazit kako si zobe umivam, če postavim za umivalnik oz.bom moral pazit kako vrata odpiram, če postavim ob vrata. Vglavnem takoj se mi bo preveč zmanjšala kopalnica. Na pralni stroj ne morem postavit, ker moja želi dati na pralni stroj previjalno mizo.

Ostanejo možnosti dnevna soba - na kar res ne pristanem. Moti me stroj tam, glede na to, da sem 90% časa, v dnevni, razen ko spim. DRuga možnost je spalnica takoj za vrati. Imam tam prostor 100 x 80 cm, ki je sedaj popolnoma neizkoriščen.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.283
3.688
113
davorinm.wordpress.com
Flat je za 2 udoben. Velika dnevna + kuhinja kot en prostor ter velika spalnica. S kopalnico in predsobo mislim da 55 ali 59 kvadratov.

Otroka, ki pride konec leta bova dala za leto ali dve v spalnico skupaj z otrosko posteljo, potem pa v vecje stanovanje.


Ta cas bo pa se treba znajdt kakor si omenil.
smile-1.gif
 

corsol

Guru
11. mar 2010
2.690
838
113
Verejetno ne bo panike če ga daš v spalnico , osebno bi ga vseeno dal na PS(raje kot v splanico), otroka lahko previjaš povsod drugod, PS pa pač ne moreš dati npr.na mizo , na pult, na kavč,.....
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.212
1.833
113
Po mojih izkušnjah se pri kondenzacijskem stroju sprošča kar evliko vlage. In če ga misliš imeti v spalnic, kjer se že tako sprošča veliko vlage (med spanjem)..da ne boš presenečen nad kako plesnijo.