Ste imuni na HIV?

bansh28

Fizikalc
24. sep 2009
2.390
2
36
ORGINAL tm
Zanimivo ! Mogoče ?!

http://moskisvet.com/clanek/rubrika/fokus/ste-imuni-na-hiv.html

confused-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
41.028
5.433
113
Še vedno jo boš lahko prenašal na neimune osebke
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Kokosovo olje?
hysterical-1.gif


Kar pa se tiče prenašanja na druge ljudi... Tisti z mutacijo za CCR5 receptor ne morejo biti prenašalci. Virus v njihovem telesu propade v roku parih minut, saj ne more vstopiti v T celice in pričeti z pomnoževanjem.

Je pa mutacija verjetno starejša kot sam virus, saj naj bi nudila določeno zaščito tako proti kugi kot proti črnim kozam.

To je pač "varovalka" narave. Zaradi tako visoke raznolikosti genskega materiala, se bo skoraj vedno našel določen procent populacije, ki bo imun na določeno stvar.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Ja kokosovo olje.
smile-1.gif


Verjetno ne drži stvar?
smile-1.gif
Ne vem, nekje sem bral, da naj bi precej zmanjšala vpliv virsusa (no ubije ga verjetno res ne).
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Ne vem, nekje sem bral, da naj bi precej zmanjšala vpliv virsusa (no ubije ga verjetno res ne).


A je bilo to pred ali za člankom o koncu sveta leta 2000?


Ne se hecat. Kokosovo olje. Zakaj ne bi še raka zdravili z zelišči? Aja, ups, nekateri celo počno točno to...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Internet prenese vse. Kdaj bo končno folku potegnilo...

Isto kot tisti Italijan, ki bi zdravil multiplo z operiranjem vratnih ven.


Double blind study in/ali teoretične osnove kako in zakaj naj bi določena stvar delovala. Pa se pogovarjamo naprej. Do takrat pa z največjim zaupanjem proglasim vsako tovrstno idejo za idiotizem in placebo based faith healing. Kdor je prepričan v svoj prav, se bo stvari lotil na edini sprejemljiv način - znanstven način.
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
Se načeloma strinjam s tabo. Ampak recimo, kako pa bi ti ravnal v primeru, ko imaš neko bolezen katere znanost še ni raziskala in še ni znastveno potrjenega "zdravila", pojavijo pa se domneve ali pa teorije, da ne vem rečmo žajbelj pri tem pomaga, blaži simptome ali celo pozdravi bolezen. Kaj bi ti storil? Boš čakal na bodisi potrditev ali zavrnitev teorije in pustil da te bolezen pobira ali testiral idiotsko idejo, po tvoje, in užival žajbelj?
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Ne vem, kaj bi storil.

Če pa kaj vem, je to, da bi bilo treba šarlatane, ki nategujejo najbolj ranljivo populacijo - umirajojoče in obupane, najstrožje preganjati. Začenši s vsemi religijami pa vse do tako zelo moderne homeopatije.

Načeloma mi je vseeno, če en alternativec prenaša okoli nekega hipohondra. Vsi smo odrasli in vsi imamo bolj ali manj kapaciteto, da se zavestno odločamo o svojih dejanjih. Ampak ko se barabe spravijo na raka, HIV, MS in še kaj - takrat pa vrag vzame šalo.



Sploh pa te zadeve niso niti teorije, saj nimajo niti teoretične osnove... zgolj nepreverjene govorice nekih osebkov, da "njim pa je to ful pomagalo".
 

titov

Fizikalc
12. jun 2008
7.544
1
38
No saj sem napisal domnveva ali pa teorija, ločim domnevo in teorijo.

Definitivno pa se strinjam s tem, da bi bilo potrebno prodajalce megle najstrožje preganjat.

Zadnjič me je razpizdilo, ko je neka šarlatanka pardon prodajalka od hiš do hiš mojo babico pomoje krepko nategnila. Prodala ji je nek čudežni magnetni pas, ki zdravi ne vem kaj vse, (imela je na zalogi tudi magnetne ogrlice in zapestnice) za 165€. Ponujala je pa tudi neke šarlatanske obeske... Pa očitno ji je to uspelo prodati celi kupici ljudi tu okoli...

Kako je s temi magnetnimi trakovi? Megla verjetno...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik titov pravi:
Kako je s temi magnetnimi trakovi? Megla verjetno...


Dajmo ta oddelek v forumu raje prepustit nagim Slovenkam. Bolj koristno...
tongue-1.gif
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.239
2.468
113
v lokalni ostariji
glede na to kakšne kurve se sprehajajo po svetu (zgleda "postena" v resnici kurva) morš bit kar previden...

čeravno pravijo da hiv ni ravno najhuje kar te lahko doleti... da so kakšne druge SPB bolj neprijetne /nevarne in bolj razširjene...
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
čeravno pravijo da hiv ni ravno najhuje kar te lahko doleti... da so kakšne druge SPB bolj neprijetne /nevarne in bolj razširjene...

Na primer? V smislu SPB je po mojem HIV as bad as it gets.


Pač kondom, kondom, kondom. Za moške homoseksualce pa dvojni kondom (v Sloveniji so HIV okužbe najbolj razširjene ravno pri tej skupini). Pa testiranje je zastonj. Za spolno aktivno populacijo, ki ni v monogamnem razmerju bi bilo res fino, da se gredo na 6-12 mesecev testirat. Noben vas ne bo postrani gledal...
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.239
2.468
113
v lokalni ostariji
hja sej ponavadi je problem da ti si monogamen "partnerica" se pa kurva z raznoraznimi... pa najebeš:;) tako da za določene bi rekel da nej se gredo kar testirat k nikol ne veš kje vse se partnerica kurva (oz se je kurvala)...

samo hiv ni edini ki je lahko smrten... (če se motim me popravi)... imaš tudi lahko kakšno drugo SPB ki te ugnobi pa je malo bolj razširjana (hepatitisi...)
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
hja sej ponavadi je problem da ti si monogamen "partnerica" se pa kurva z raznoraznimi...

A ni običajno obratno?
smirk-1.gif


Ženske so veliko bolj "na udaru" glede SPB kot moški. Receptivni odnos vedno nosi večjo verjetnost prenosa bolezni kot insertivni.


Kar pa se tiče hepatitisov. Hepatitis A boš "predelal" na straniščni školjki in v postelji v parih tednih. Proti B se lahko cepiš (oziroma sedaj cepijo že otroke). C boš pa težko dobil kako drugače kot preko okužene igle (mora biti kar dosti krvi, da se okužiš). D, E, F, G in kaj še vem kateri vse so... to je pa že bolj eksotika.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.239
2.468
113
v lokalni ostariji
na mojo žalost ne:)) oz ženske to znajo malo bolj skriti... je pa fora da se je v zgodovini pač ustvarilo mnenje da so moški poligamni ženske pa monogamne... no pa ni to čisto tako... pač ene se kurvajo in kurvajo...

kaj pa sifilis, gonoreja, picajzli, tripper
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.239
2.468
113
v lokalni ostariji
no sploh pa je luštno če se ti skurva s kakšnim ki hodi dosti po svetu... sploh po državah balkana,bližnjega vzhoda... pa za spominek prinese kakšno spb pa jo podeli:))

no ja to je že druga tema...

drugače pa a ni bila enkrat ena prostitutka ki je imela KPL vse možne bolezni?