Sneg 2013/2014

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
lej, zima je moj najljubsi letni cas in ni slabega vremena. je samo slaba obleka. in gume.... ker smo ravno na alter forumu
evil.gif
 

Abraham

Fizikalc
16. feb 2011
5.436
2
36
63
Zima je lepa, se strinjam. Toda s temperaturami pod -10, sneg veje, veter zavija okoli vogalov, zameti se dalajo okoli oken in zapostavljenih prostorov, pod nogami škriplje...
... In v KOČI!!! gori v peči in kuhanček je nared za premrzle popotnike.
Kar je manj od tega, naj ostane gor. Sovražim +-0, čebudro, 20 snega in takojšnjo odjugo ali pa po možnosti še dež čez.
jezen.gif
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Pravzaprav sploh biti brez debelih rokavic, kaj šele, da sploh kaj delaš. Sem že smučal v takem, oblečen kot medved, pa vseeno zebe kot psa.

grims-1.gif
nisi bil prav oblecen. -17C se ni mraz sploh, tudi, ce piha severnik.

Leta 95 smo bili z vojsko na terenu na Počku. Bilo je konstantno -15 do -20 in tudi močna burja je pihala. Spali smo zunaj v šotorih, tako da se vse da, če se hoče (ok, imeli smo petrolejske grelce, samo je vseeno orenk zeblo). Še najtežje pa mi je bilo zjutraj iti v pomrznjeni tank, saj si se kar lepil na železo.
 

capl

sranjeslojaš
2. feb 2009
8.604
53
48
na podnu
ka si majhn da si bil tankist, ...vsaj v naših cajtih je blo tak, ....mogoče so pol začeli večje tanke delat----
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Abraham pravi:

... In v KOČI!!! gori v peči in kuhanček je nared za premrzle popotnike.

Ja in golica tv oz. harmonika in 100 pijanih kolego v, ki bruhajo en cez drugega, super, NOT!
crazy1.gif


-30C in spanje na vrhu gore, jutranje sonce,.... ni lepsega. S sotorom se ne zajebavam, ce ni padavin, pred vetrom se lahko drugace zascitis.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik capl pravi:
ka si majhn da si bil tankist, ...vsaj v naših cajtih je blo tak, ....mogoče so pol začeli večje tanke delat----

Jaz sem bil vezist v poveljniškem oklepniku BTR50, "dužili" pa smo tudi poveljniškega T55. Problem je v tem da nisem majhen 180cm, kolega ki je bil pa je celo 185cm, a ko so v Slovenski Bistrici iskali kader za v Maribor, sva imela samo midva ustrezno izobrazbo in so naju dali pač zraven. Ostali iz bataljona so bili vsi okoli 160cm, tako da je bilo na postroju zanimivo.
evil.gif


Manj zanimivo pa je bilo, ko smo imeli vaje evakuacije tanka in ko recimo nisi mogel zapreti lopute, ko si vozil (voznik je bil drug, probali smo pa vsi).
rolleyes-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
O, jezus, kakšna vojska smo, da dajemo šest čevljev visoke ljudi v ruske tanke...
uf-1.gif