Slovensko sodstvo

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
866
-229
43
Resno no, pazi na penco, da ne bo prehitro konec tvojega tipkovniškega vojskovanja :valjamse:
Sicer pa počasi se boš moral zrihtati. Večer se bliža, boš moral pridno prosjačiti jodlarje, da te ker pikne, da bo lahko za zajtrk vsaj kakšna paštetka.
Prijatelj, trenutno smo v Trstu, in ni slabo. Samo jutri bo dež. :(
 
Zaenkrat je vse ok, če ne pa gremo dalje. našistov ne bom fojtral pa naj stane kolko hoče.ž
Zjebali so našo lepo državo!

če tu začnem..pred časom je kupec naredl nakup pri nas (mislim da Mercator) in famila čez mejo..identičen nakup, razlika v ceni 18 € v prid Famile. berem čez en čas od enega našega tapravega, kako je šel tud on v familo, pa majkemi da ni razen rio mare in čistil dobil nič kar bi bilo ceneje kot pri nas, oz je celo dražje. Drugače povedano en od naših je ugotovi da je Famila napram našim trgovinam isto draga oz dražja....začuda ta naš ni zašel v nobeno drugo trgovino ala conad, coop, crai itd in pregledal cen. Čudi me, da ko 1x mesečno grem v Villesse v Ipercoop je tam polovica avtomobilo z našimi tablicami...pa t ne samo bližnja okolica (GO, PO) tud kakšen bolj oodaljen pride...čudno ne?

goriva so recimo v Ita poglavje zase, ampak spet maš kup servisov kjer lahk tankaš, primerjaš cene itd...ogibaš se edino avtocest, tam je zabeljeno, drugače pa so cene primerljive, s tem da imajo višje dohodke, višje pomoči, boljše popuste itd.

Sodstvo je tam dost okej, čeprav jim na momente kako hudo vseče. Glede Avstrije je recimo eden bolj žgočih primerov tožba ex Bie priti avstrijsk podružnici. Zanimivo je da je štrancar proti jodlarjem zmagal, pri nas pa so ga jajcali kjerkoli se je dalo.... V bistvu so ga svoji (slo) zj***i, poskušali z***ti in tako je firma šla pod okrilje ene večje zadevšne

Elektrika je tam tko tko, imajo pa urejen plin, tak da ni nekih težav. Cene so sicer res ponorele (ni več RU plina), samo še vedno ima država rezerve za pomagat, tako da se da tudi to preživeti. Tudi če so energenti dražji lahko kje drugje privarčuješ z razliko kriješ razliko pri energentih in si še vedno na bojlšem kot pri nas

Skratka jaz tu ob meji se strinjam s tem kar si napisal ti verjetno AU gledaš, meni je tu ITA blizu. V vsakem primeru so pri sosedih boljši pogoji kakorkoli obrneš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new