Skrito v podnu

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Na fopTv nova nanizanka Skrito v raju...

Katastrofalni dialogi, vsama druga beseda "fak", amaterski igrači, spet polno juga not, ajde snemano na Hrvaškem.

Res so nazadovali, že prej z vinom ni blo presežka, to pa je kar podn.

Glavna igralca nikakva v igranju

p.s. huje kot Eurosong :)
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.938
8.988
113
EU
Gledal sem dve epizodi, pa odnehal. Žena še vztraja.
Nezanimivo. Ena Turška serija v kateri se po pet minut samo gledajo, je pravi žegn :rolleyes:
 

dugi

Fizikalc
2. sep 2011
214
43
28
ljubljana
Gledal sem prvi del,da jim dam priložnost. Žal sem komaj dočakal konec prvega dela.
Botri so pravi balzam za dušo proti naši nadaljevanki.
 
  • Všeč mi je
Reactions: motofrik

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.024
113
Kaj hočmo, to je trenutno doseg naših žajfnic. Valda je Ja Chef nominacija za 5 oskarjev, proti temu, zato ga pa lahko skrijejo v Voyo, da še tam kak euro poberejo.
Oglaševalo pa se je res kot da bo tole serija stoletja, zdaj po enem tednu je potek zgodbe tak, da bi komot bil zajet v enem delu. Zraven tega je par zaničevalnih izrazov ala "hrvatar" ipd neprimerno glede na to, da je snemano na Hrvaškem in da noter nastopajo celo Hrvati. Sem mislil, da smo na nekem višjem intelektualnem nivoju in se ne gremo več podlih odnosov do sosedov. Ne vem, mogoče sem samo jaz občutljiv na to.
Sem se pa pofočkal, ob takem terminu mi ni neke zahtevne vsebine za gledat, imam pa rad da se sprostim pred spanjem, pa še morska kulisa me gensko pritegne, kaj čem...
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Gledal prvi del glih zarad tega, ker mi je poznana pavšalistična kultura in to so zadel v nulo, od krame pred prikolco, do gazde do klientele vključno s hrvatarji, ki se morjo klanjat tem, ki redno plačujejo pavšal, do zaničevalnega odnosa do klasičnih gostov. Kle je sedi pet. Je očitno bil zraven nekdo, ki to klientelo pozna v nulo. Povsod je isto, od Istre do Dalmacije. Kar se pa dialogov tiče je to pač tako, ker se dela na gledališki slovenščini, ki je nenaravna. Sam drug režiser, pa bi isti igralci igral popolnoma drugače.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bizi

Zwergschnauzer

Fizikalc
12. dec 2022
1.676
11
48
Murska Sobota
Gledal prvi del glih zarad tega, ker mi je poznana pavšalistična kultura in to so zadel v nulo, od krame pred prikolco, do gazde do klientele vključno s hrvatarji, ki se morjo klanjat tem, ki redno plačujejo pavšal, do zaničevalnega odnosa do klasičnih gostov. Kle je sedi pet. Je očitno bil zraven nekdo, ki to klientelo pozna v nulo. Povsod je isto, od Istre do Dalmacije. Kar se pa dialogov tiče je to pač tako, ker se dela na gledališki slovenščini, ki je nenaravna. Sam drug režiser, pa bi isti igralci igral popolnoma drugače.
Gledališka slovenščina z žabarskim dialektom in fak, šit slengom ...

Sramotno tak izdelek postavit v prime termin na foptvju ...

A poleg tega pa mi nikakor ne gre v račun odnos prve zvezdnice s Hrvatom, kao hodita, lol, fant in punca, se divje prepirata, podtikata, tišanja, oba pa kukata druge ...

Ta del je povsem neživljenjski ... lol
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Ti bi raj Mariborski toti dialekt, gre pa za Ljubljančana? To bi šele blo neživljenjsko. Od žab pa ne bi.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.945
5.024
113
Malo manj ljubljanščine bi lahko bilo. Pa tukaj, ajde, je še razumno, ker so liki doma v Ljubljani. Ampak, Usodno vino (nisem gledal, da nebo pomote).. Tole pa človeku ne gre v račun kako lahko primorci govorijo tak dialekt.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.563
8.911
113
Edino tako, da bi bla ena familija iz Maribora, pa bi mel še Štajerščino. Sam redki so, ki to naredijo pristno, podobno je pa z Ljubljanščino ali pa katerimkoli dialektom. Redki so pri nas igralci, ki to znajo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.326
664
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Nikakvo je to vse skup, se strinjam. Kar se žabarije tiče, sem se zdaj spomnil Petelinjega zajtrka, kako je žabarska zasedba lepo gučila po prekmursko. Sicer se verjetno prekmurci ne ne strinjajo ravno z mano ampak za povprečnega gledalca, pa kapo jim dol, je blo dobro slišat.