Simobilov ajfon in policija

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.879
1.330
113
Obstaja več bank, ki ne omogočajo spremembe PIN-a na bankomatih. Iz glave vem, da to omogočajo NLB, NKBM, HYPO (to je kar vem iz glave) pa še to moraš iti na bankomat, ki je od posamezne banke in ima to funkcijo omogočeno.

Torej, generalno se ne da spremenit, se pa da spremenit na določenih bankah, karticah in bankomatih.
smile-1.gif


Več pa na ZS ali kakšni drugi temi. Sporočila od 14 dni mi označujejo za spam pajaci eni.
 

krimec

Majstr
7. maj 2011
3.752
114
63
Kolikor je meni znano lahko PIN spreminjaš samo na bankomatu tiste banke, ki je izdala kartico in drugo: na Eurocardu NLB ne moreš spremeniti pin številke.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Pozdravljeni,

obveščamo vas, da je bilo vaše sporočilo z naslovom "Re: Simobilov ajfon in policija" označeno kot SPAM. Uporabniki so ga izglasovali s/z 400 točkami.

hysterical-1.gif


Vedno sem trdil da sistem ni pravično nastavljen! Kaj je 400 točk nekomu ki ima ogromno točk? Kazni bi morale biti sorazmerne glede na število točk ki jih forumaš ima! Torej minimalno 1000 ali več zame, le na tak način bi mi bila to šola za drugič!
evil.gif
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.165
2.258
113
Nimam časa, dam pa vse ALTE, točke ali karkoli pač Alter premore. Ravno mi je do Beograda za vse to skupaj, nekateri pač jemljejo te zadeve preveč resno
smile-1.gif
 

Bias

Pripravnik
7. jan 2011
103
0
16
Malcom!

Ne bom komentiral vsega do sedaj napisanega, niti nimam namena sodit tvojega zapleta, Nekaj razloži, policija zaplene telefon, in IŠČE STORILCA V TEM MOMENTU?

1.) Tega storilca poznaš, saj si ga imel na FBju že leto dni predno si odkupil "njen" telefon, kot trdiš v enem od postov, citiram "Tatici je ime Ksenija Badzareviæ (na fb sem jo imel kako leto, nikoli ni nic prodajala...)".... torej koga išče policija???

2,) V kolikor je imela ukradeno osebno in davčno, kaj nisi NIKOLI na računu/podaljšanju pogodbe/ostali dokumentaciji opazil, da ne nosi imena tvoje tatice in znanke Ksenje???

3.) Kot praviš Ksenje ni več na FB je pa njena kolegica, ki jo omenja, na njen status pa ti posmehljivo napišeš, citiram: "Greta iPhone prodajat?" Torej če se ne bnajde Ksenje obstaja še ta oseba ki je z njo povezana.
Spodaj še citat pod sliko izrezano iz FB-ja:
Citat:
Uporabnik malcomX pravi:
Zadnjič sem slučajno zasledil, da imam neko njeno kolegico dodano na FB, sem jo moral malo podrezat;

4.) No vzami si trenutek in obrazloži.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Evo...

Me kličejo zdaj iz policije, da je telefon, ki sem ga kupil od enga tipa bil vzet na aneks pod prisilo in da se naj oglasim na postaji...

Fak...a to mi ga, očitno kar berem v tej temi, lahko vzamejo??
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Vem da je lahko biti pameten za nazaj, ampak ali sta napisala kupoprodajno pogodbo, z navedbo vseh osebnih podatkov, vključno s številko aneksa, ki je bil podlaga za nakup telefona? Ker če ti prodajalec aneksa ne pokaže ali če se glasi na tretjo osebo, se samo obrni proč.

Ali ti ga lahko vzamejo? Imo da, ker izhaja iz kaznivega dejanja. Podobno, kot ti lahko odvzamejo legalno kupljeno rabljeno vozilo, ki je bilo pred tem ukradeno v državi X.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Pri nakupu mi je dal račun iz Tušmobila, zdaj na pamet ne vem, kakšen znesek je bil na računu...ali polna cena telefona ali neka nizka cena, ki bi nakazovala na aneks. Hja, pogodbe nisma delala, pa da vprašam, če bi jo, kaj to spremeni? Če torej vemo, da ti vzamejo tudi avto, čeprav imaš pogodbo in vse?

Kot je bilo nekje omenjeno v tej temi..."našli" so me očitno ker povežejo IMEI telefona s SIM kartico in vidijo kdo ima naročnino? potemtakem tudi odpade, da policiji rečem, da sem telefon že pred časom nekje razbil in ga nimam?
 

Group_Therapy

Dvojček št. 2
18. jul 2007
7.339
1
38
Po kolikšnem času pa se je tip odločil, da si ga prisilil?

Kako si ga našel? Prek oglasa? Imaš maile? SMSe?

edit:

aja, ti si vsaj tretji v verigi, drek
crazy1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Evo...

Me kličejo zdaj iz policije, da je telefon, ki sem ga kupil od enga tipa bil vzet na aneks pod prisilo in da se naj oglasim na postaji...

Fak...a to mi ga, očitno kar berem v tej temi, lahko vzamejo??
vemo kdo je bil prisiljen, kajne?
Ti ga je ta prodal? vrni mu ga, on pa tebi denar.
najbrž ve kdo ga je prisilil?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.355
379
83
Citat:
Uporabnik uncle_sam pravi:
Hja, pogodbe nisma delala, pa da vprašam, če bi jo, kaj to spremeni? Če torej vemo, da ti vzamejo tudi avto, čeprav imaš pogodbo in vse?

Seveda bi pomagala. Če je bil aneks na tretjo osebo sem ti že zgoraj napisal, da takega telefona nimaš kaj kupovat. V nasprotnem primeru se prodajalec ne more izgovarjat, da ga je kdorkoli (ti?) prisilil v podpis aneksa. Navsezadnje je dobil plačano pošteno ceno za aparat.

Tudi če je on podpisnik aneksa mu je lahko kaj zagustilo, recimo da ima izvršbo s strani operaterja - in se lovi za vsako rešilno bilko. Sedaj te bo kriminalist vprašal, kje si dobil telefon? Ti rečeš, da si ga pošteno plačal, on, da denarja ni videl, samo grožnje. Now what?

Seveda upam, da zadeva ne bo šla po tej poti in da boš telefon obdržal.

Če laganje policiji odpade? Seveda, ker se ne izplača, pa še kaznivo je. Pri vsakem klicu se poleg tvojega id in telefonske številke zabeleži tudi IMEI aparata. Tehnično gledano te lahko operater postavi na laž peden rečeš keks.
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Ne..policaj je rekel, da ne da sem jaz njega prisilil, ampak bi naj ta tip neko žensko "prisilil" oziroma bi ona zaradi njgovega izsiljevanja naj vzela aneks. Ta neka punca je zdaj njega ovadila...
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.891
113
pri taščici
to se pravi je ovadeni znan?(ga je punca poznala?)

Jaz bi vrnil telefon ko mi vrne denar. ali je to danes ali čez eno leto je pa stvar dogovora. Najbrž pa bosta imela "v spominu" različno nabavno/prodajno cneo. On bo rekel da ti ga je prodal za en evro, ti pa da si ga kupil za xyz evrov. In potem?!
 

uncle_sam

broker
25. sep 2007
3.055
1.462
113
39
Malo je svašta tole vse skup...vcerej ful panika, so me iskali doma, je mama dala telefonsko, so me klicali...in ker sem povedal, da mi je daleč do dotične postaje so rekli, da bodo predali meni bližji policiji...a zdaj me noben ni več poklical...

Naj pa bi bilo takole...da sem kupil telefon pri enem tipu, ki je (original novega zapakiranega) kupil od drugega tipa...ta pa bi naj eno punco (ne vem ali uslužbenko tušmobila ali random stranko) z izsiljevanjem prisili, da je vzela aneks in poceni telefon...

Zanimivo, ker sem v tej temi na forumu našel enake zgodbe...možno da je to kak novi šport, da najstnice dajo krivo ovadbo, da pridejo de denarja in keša?
Skratka...če me kličejo na policijo grem tja z eno staro nokio...in če mi reče, daj mi telefon? Mi je vceraj v lužo padel...nimam...in potem?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Vrži SIM iz telefona in bodi na nekem drugem telefonu dokler se zadeva ne razreši. Glede na povedano nisi nič kriv, da bi pa zaradi tega brez denarja in telefona ostal...jaz se ne bi dal. Naj ženska izsili denar od tipa ki je kao njo prisili in naj se policija z njim ukvarja, ti nimaš nič pri tem. Si samo nesrečnik, ki ga je nekdo grdo nategnil.
 
Nazadnje urejeno:

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.576
2.424
113
Bolj pametno, da mu daš kar en star telefon vsaj iste znamke, verjetno so se že naučili ločiti.
evil.gif


Se take zadeve se verjetno v kakšnem skladišču potem valjajo.
 

laksikon

Pripravnik
11. dec 2008
220
0
16
o shit kaj berem, a potem se to res dogaja...namreč sem tudi slišal te zgodbe. Kupiš preko bolhe ipd. in potem takšno sr*nje. Kakšni nateguni so postali, vsak dan jih je več
 

Mikulja

Fizikalc
9. feb 2012
1.111
0
36
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Vrži SIM iz telefona in bodi na nekem drugem telefonu dokler se zadeva ne razreši. Glede na povedano nisi nič kriv, da bi pa zaradi tega brez denarja in telefona ostal...jaz se ne bi dal. Naj ženska izsili denar od tipa ki je kao njo prisili in naj se policija z njim ukvarja, ti nimaš nič pri tem. Si samo nesrečnik, ki ga je nekdo grdo nategnil.

butni ga na ebay in prodaj nekam v tujino. Boš vsaj denar dobil, pa si potem tu druzga kupiš al pa kr na ebayu drugega isto "ukradenega" iz neke Nemčije, Anglije,.... hihihi
evil.gif


srce-1.gif