Serviserja videl vozit z mojim avtom

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Nekateri "pod kozolcem" so sploh umetniki. Poznam primer, ko je tip pripeljal avto (BMW 530i) k enemu mojstru zamanjat olje, potem je pa tip klical popoldan če je avto že in je rekel da ne in pravi lastnik če lahko pride in vzame nekaj ven, ker nujno rabi in pravi serviser da ne more, da je samo nekaj skočil, pa pravi lastnik, ni problema, počakam ali pridem kam iskat, pa tudi ni šlo. Na koncu je izpadlo da je tip šel z avtom v avstrijo, na poti nazaj se ga je pa še malo napil.

Mene sicer ne moti če se serviser z avtom zapelje, samo da je z nekim namenom in tako kot je treba, torej v z oblečenim sedežem in volanom ter v delovni halji. Ko (če) ga bom peljal "pod kozolec", pa mi bo kot del tega normalno tudi da se dela z avtom bolj "po domače". Če plačam uradni servis, hočem da delajo kot se zagre.

Aja, pa še to, poznam primer ko so šli fantje na uradnem servisu z avtom višjega cenovnega ranga "na malico", vmes so se ga napili, prislonili avto na ograjo na avtocesti (voznik je zaspal), na črno popravili avto in ga naslednji dan vrnili kupcu brez da bi kaj rekli.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.628
14.326
113
Nekaj podobnega se je pred cca.10 leti zgodilo v Radomljah, ko se je eden od mehanikov Honda servisa Ambrož malo zapeljal naokoli z znančevo S2000 in jo konkretno razbil. Tam so bile tudi scene
crazy1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.860
3.888
113
To je samo s parkirišča na dvigalo hotel zapeljat, samo z vtechom in zadnjim pogonom se itak ne da vozit!
hysterical-1.gif
 

noker

Pacijent leta 2016
19. sep 2007
4.499
0
36
Citat:
Uporabnik Reaper85 pravi:
Avto sem prinesel en dan prej

grin1.gif


ON: a je okvara samo na klimi a še kaj drugega popravlja? Ker bi šel lahko samo probat, kaj je dejansko narobe.
Sicer pa, trenutno se ne sekiraj, ker ob računu, ki ga boš dobil (za klimo), bo ta liter bencina mizeren strošek
grin1.gif

Mislim, da bo mehanik VEDNO našel razlog, zakaj se je peljal s tvojim avtom (pa ne trdim, da je to prav).

Naslednjič ga pač ne boš več peljal (ali pa nesel
evil.gif
) k njemu, pač pa drugam. Sklepam, da si ga načrtno peljal k temu mehaniku. Ker, če gre res samo za klimo, trenutno ni več tako vroče, da ne bi mogel počakat kak dan več (če so bili ostali zasedeni).

Torej, vsakdo te prvič lahko *pip*, če te pa taisti drugič, je pa nekaj narobe
grin1.gif
 
Nazadnje urejeno:

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Citat:
Uporabnik ThaShizznitt pravi:
Ojej, najboljs,da si ga se kar sam posraufas,ce je tok nedotakljiv!
Mrzu si
rolleyes-1.gif

Mene me moti, če se mehanik vozi. Hvala bogu da se zapelje, lahko še kaj najde za popravit. Drugače pa ja, tudi sam šraufam, sam se mi čedalje manj da, zato pa je potem mehanik.
 

Reaper85

Pripravnik
7. nov 2014
237
0
16
Mislim da smo že ugotovili, da se z mojim avtom ni noben vozil. Pač je prišlo do nesporazuma.
Je pa velika razlika, če se gre zapeljat po opravkih ali na športno vožnjo ali pa če gre samo preverit delovanje avta, kar je celo zaželjeno. Sam sem do sedaj doživel samo slednje, da bi kdo kaj drugega delal z avtom pa res ne vem kje imate take serviserje, saj ponavadi ne servisirajo 16-letniki.
 

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
V bistvu se na praksah, pripravništvih po delavnicah pooblascencev kar nekaj 16, 17 letnikov vrti.
smile-1.gif
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
V bistvu se na praksah, pripravništvih po delavnicah pooblascencev kar nekaj 16, 17 letnikov vrti.
smile-1.gif

In kaj je tukaj narobe? Prav je da se tam učijo svojega dela, ni pa prav da tam opravljajo drift dirke.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ne vem kam vi vozite svoje avte, ampak jaz ga sigurno ne bi več k takim, ki ti ga dodatno posvinjajo, kaj uničijo, prevozijo xxx km ali skurijo xx litrov bencina, če ni bilo vnaprej tako dogovorjeno. Mene pri mojem moti to, da ga ne operejo in očistijo znotraj. Na kakem drugem servisu so to storili brez debate in se mi je zdela lepa gesta, da prideš po servisiran in čist avto. Zdaj pa vidim, da sem lahko še zadovoljen, ker mi niso spraznili tanka, odrgnili volana, posvinjali sedežev in nabili xxx km
crazy1.gif

Ja veš kako je to. Če si taprav alter voznik, prineseš svoje olje itd..., in potem ti ga operejo in posesajo
smile-1.gif
drugač pa ne
 

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Treba je vzeti njihovo olje, ker se spodobi, da te nategnejo pri ceni olja. Na koncu jim pa moraš še hvala reciti.
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.276
1.947
113
Citat:
Uporabnik Hoci pravi:
Ti si ziher mehanik glede na rekacijo a ne?

Ma kakšen mehanik. Smešno se mi zdi da folk odpira takele teme, ko pa še prebereš odgovore je pa res bohpomagi...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.343
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
V bistvu se na praksah, pripravništvih po delavnicah pooblascencev kar nekaj 16, 17 letnikov vrti.
smile-1.gif

Ampak ti ponavadi sesajo avtomobile,... jih operejo ... , pometajo delavnico, praznijo kose za smeti... in mogoce se kdaj "svetijo" mehaniku, da se kaj naucijo...
wink-1.gif
 

B81

22. jul 2007
34.540
8.982
113
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik sumica pravi:
Ne vem kam vi vozite svoje avte, ampak jaz ga sigurno ne bi več k takim, ki ti ga dodatno posvinjajo, kaj uničijo, prevozijo xxx km ali skurijo xx litrov bencina, če ni bilo vnaprej tako dogovorjeno. Mene pri mojem moti to, da ga ne operejo in očistijo znotraj. Na kakem drugem servisu so to storili brez debate in se mi je zdela lepa gesta, da prideš po servisiran in čist avto. Zdaj pa vidim, da sem lahko še zadovoljen, ker mi niso spraznili tanka, odrgnili volana, posvinjali sedežev in nabili xxx km
crazy1.gif

Ja veš kako je to. Če si taprav alter voznik, prineseš svoje olje itd..., in potem ti ga operejo in posesajo
smile-1.gif
drugač pa ne

Točno, pravi alter voznik... s 3+k plače in obvezno dizlom, da porabi liter goriva manj
evil.gif
 

alfabet

Fizikalc
17. jan 2014
1.122
4
38
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
V bistvu se na praksah, pripravništvih po delavnicah pooblascencev kar nekaj 16, 17 letnikov vrti.
smile-1.gif

Ampak ti ponavadi sesajo avtomobile,... jih operejo ... , pometajo delavnico, praznijo kose za smeti... in mogoce se kdaj "svetijo" mehaniku, da se kaj naucijo...
wink-1.gif

Meni je zadnjič kar lepo olje menjal. Sicer pod nadzorom mehanika, ki mu je tudi pomagal, ko mu ni šlo z oljnim filtrom (je na zelo nedostopnem mestu). Se mi je zdelo zelo ok, če se na tak način učijo.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik dejan_ pravi:
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:
Aha in kaj, če je ujet na kakšnem radarju?

Ja DRAMA ane, dvojna tožba, pa še grožnje s strelnim orožjem, najmanj

Me zanima, če bi enako govoril, če bi ti nekdo s tvojim avtom, šel v naselju tako hitro mimo radarja, da bi potem TI izgubil izpit.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik zaseka pravi:
V bistvu se na praksah, pripravništvih po delavnicah pooblascencev kar nekaj 16, 17 letnikov vrti.
smile-1.gif

Ampak ti ponavadi sesajo avtomobile,... jih operejo ... , pometajo delavnico, praznijo kose za smeti... in mogoce se kdaj "svetijo" mehaniku, da se kaj naucijo...
wink-1.gif

Motiš se. Kar je rutinskih del (menjava olja in filtrov, zavornih oblog, kakšne žarnice itd...) delajo večinoma vajenci (če so). Sem slišal že od večih, pa tudi nekatere napake so take, da bi jih kakšen bolj izkušen mehanik težko naredil (pri menjavi ploščic pozabili očistiti in namazati vodilo na eni strani in je požrlo ploščico v par tisoč km, narobe privili čep za izpust olja na karterju, da je šel navoj, spregledali da ne gori žarnica, klub posebnim navodilom niso namazali pantov na vratih itd..., vse to na drago plačanih pooblašæenih servisih).
 

INKVIZITOR

Archbishop
3. apr 2009
3.516
5
38
Citat:
Uporabnik MiHa88 pravi:
ksz.

Jaz sem imel že vse možne pripetljaje s temi serviserji.

V enem avtu mi je zadaj iz vrtca vozil otroke v času pusta, seveda vsi sedeži od sladkorja s krofa
stupid-1.gif


Pri drugem sem vedel da se mora voziti ker je bila taka napaka ampak sem dobil za nagrado podrsan usnjen volan - predvideval sem da se je zgodilo njegovi ženi s kakšnim prstanom
confused-1.gif

A dej no dej no dej...a kr tko si upajo, mal po opravkih al kaj? Dej ne seri....

Razen če je to od bivše pičke fotr serviser.....

Kwa to eni nalagate u tri pizde materne ej...