Se lahko kuri na prostem?

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
Saj veš, nekateri jih kupujejo za gurmansko specialiteto. Na žalost mislim da ne oranžno rdečih.
In ja, v lamber vržem fangel ali dva apna in opravi svoje....
Lahko bi tudi z apnom jih štupal, ni slaba ideja.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Fotr kar v šprico da mešanico soli in vode ter potem zvečer (ali zjutraj) po dežju okoli solate našprica. Itak so ti samo nadloga, ki požre vse.

ontopic: glede kurjenja na prostem se še na vaseh prepirajo (fotr sedaj kuri samo še papir in les, pa še to čisto na robu parcele za vmesno hosto), znotraj strnjenega naselja se mi pa sploh ne zdi to v redu, tudi če je samo les.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.376
5.894
113
pri taščici
V sredo naredi kres in gotovo. Če imaš v bližini kaj vnetljivega pa pripravi sixpacka za dežuranje lokalnih gasilcev s trojakom iz bližnjega hidranta ali gvc.
Pod katero gasilsko društvo spadaš? Po moje da iz vsakega društva v okolici domžal poznam vsaj nekaj gasilcev, če že ti ne poznaš nikogar.
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik vandrovec pravi:

Saj potem začnejo drugače razmišljat, ko ima cela ulica njegove podgane.
evil.gif


Jaz imam rjavo kanto, ampak so notri samo ostanki hrane, vse ostalo gre na kompostnik.

Za Bokashi oz. Organko še nisi slišal? Predelaš vse ostanek hrane (razen mleka in mlečnih izdelkov), dobiš kvaliteten kompost pa še podgane so lačne
sprasujem se.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Zakuri ob prvem svitu, ponavadi je brezvetrje in gre dim naravnost navzgor
smile-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.357
379
83
ksz

Jaz sem si ravno zaradi varnosti in občinskih / gasilskih / policijskih pravilnikov ter prepovedi (ki jih ne poznam, ne spremljam) omislil kovinski sod. Zakuril bi lahko tudi v času požarne ogroženosti, dejansko lahko rečem, da sem zakuril žar za čevapčiče
cool-1.gif
Stranke so vejevje, drevje, grmovje... iz vrta in hriba za hišo.
 

Afroman

Pripravnik
25. sep 2012
769
0
16
Numy: pokliči na tvoje komunalno podjetje za odvoz odpadkov. Če se prav spomnim je v LJ enkrat na leto brezplačen odvoz kosovnih odpadkov, ampak moraš naročit.

Če ne pa naroči kakšnega privatnika da ti odpelje.

Ne boš imel niti problemov s časom, niti z sosedi, niti z dimom, niti z morebitimi inšpekcijami...
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
jaz sem šel na hrvaškem na gasilski dom in sem dobil listek na katerem je pisalo dozvola za paljenje.
hudo dobr
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.921
5.461
113
Citat:
Uporabnik blazko pravi:
ksz

Jaz sem si ravno zaradi varnosti in občinskih / gasilskih / policijskih pravilnikov ter prepovedi (ki jih ne poznam, ne spremljam) omislil kovinski sod. Zakuril bi lahko tudi v času požarne ogroženosti, dejansko lahko rečem, da sem zakuril žar za čevapčiče
cool-1.gif
Stranke so vejevje, drevje, grmovje... iz vrta in hriba za hišo.

zmaga.gif


 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.032
5.733
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Ma pa 112

zmeri mesam te cifre!

Ne rabiš mešat, si je simpl zapomni:
Policija je 113
1+1=3
evil.gif


hysterical-1.gif


Kar se tiče lesa, bi sam premislil in jih odpeljal na kres oziroma poklical organizatorje pa naj pridejo iskati, če je kakšnem naselju se takoj najdejo mulci s traktorjem in poberejo.
 
Nazadnje urejeno:

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
lahko kuriš brez problema.
imej pa kakšen gasilni aparat pa kakšno cev priključeno na vodo, če bi slučajno prišel težiti kakšna inšpekcija.
drugače pa ni zakonsko prepovedano kurjenje
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Citat:
Uporabnik ceedevita pravi:
lahko kuriš brez problema.
imej pa kakšen gasilni aparat pa kakšno cev priključeno na vodo, če bi slučajno prišel težiti kakšna inšpekcija.
drugače pa ni zakonsko prepovedano kurjenje

V času povečane požarne ogroženosti JE prepovedano.
Lahko pa se prepove tudi z občinskimi Odloki!

Citat:
Ignorantia iuris nocet. "Nepoznavanje prava škoduje."

Zatorej prej preveri predpise, ki veljajo v tvoji občini.
 

ceedevita

Fizikalc
24. jul 2009
6.851
95
48
štajerska
sedaj je res velika požarna ogroženost
bonk.gif


v občini krajnska gora je res prepovedano kuriti v bližini stvb oz strnjenem naselju na tak način, da bi motilo okolico s smradom in dimom
enako velja za občino železniki. občina piran ima tudi nek tak odlok - s tem, da tam potrebuješ dovoljenje gasilcev...
pravzaprav so to bolj omejitve pri kurjenju.
v velenju so malce bolj zategnjeni , ampak tam lahko odpathe oddaš v zbirni venter
ampak so členi tako napisani, da je vseeno možno
sicer pa sprašuje za občino domžale. in če niso od lani oktobra pa do danes sprejeli kakšnega dodatnega odloka lahko pokuti tisti les brez problema
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Men je jasno kdaj in ob kakšnih pogojih je razglašena požarna ogroženost. Ogromno ljudem pa to ni jasno.
In veliko je takšnih, ko veselo kurijo v času največje suše in je razglašena visoka požarna ogroženost!
Zato ne gre zanemariti dejstva in posploševati, da kurjenje v naravi ni prepovedano!
Tudi takrat, ko ni ogroženosti se je kurjenje spremenilo v požar zaradi malomarnosti ljudi.

Upam, da bo za 1. majske praznike zelo deževalo in bo močan veter, da ne bo nepotrebnega kurjenja
kresov in ogrožanja varnosti ljudi in premoženja...