SAP program

barvica

Rent-a--MILF
11. feb 2013
1.562
135
63
Samo eno vprašanje, ali kdo uporablja SAP program?? Meni je totalno zanič. Non stop neke težave, non stop neke nastavitve, ne dela to ne dela ono. Ogromno ročnega vnašanja, nekega blaznega avtomatizma ni. Ali so samo naši implementatorji tako zanič. V glavnem ni mi jasno zakaj ga tako hvalijo. Pa poznam ogromno računovodskih programov.... grrr... sem se mogla spihat. Ročno vnašam izpisek z več 1000 postavkami, da mi ga na koncu zbriše. Je..mu mast!!:bonk::obesise:
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
SAP je zadeva z veliko klikanja :evil:

pa sila težko kaj dobiš iz njega.

Boljše ne bo, se boš pa navadila (Če ti je kaj v tolažbo).
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
Samo eno vprašanje, ali kdo uporablja SAP program?? Meni je totalno zanič. Non stop neke težave, non stop neke nastavitve, ne dela to ne dela ono. Ogromno ročnega vnašanja, nekega blaznega avtomatizma ni. Ali so samo naši implementatorji tako zanič. V glavnem ni mi jasno zakaj ga tako hvalijo. Pa poznam ogromno računovodskih programov.... grrr... sem se mogla spihat. Ročno vnašam izpisek z več 1000 postavkami, da mi ga na koncu zbriše. Je..mu mast!!:bonk::obesise:
Koliko časa ga na firmi uporabljate? V SAP-u je lahko VSE avtomatizirano. ;) Je pa res, da se vedno začne brez vseh mogočih avtomatizmov in se kasneje dodajo po potrebi. Me pa res zanima, kateri dokument z več 1000 postavkami ročno vnašaš... :)

Kdo pa je implementator? Seveda lahko na ZS...
 

gimi

Fizikalc
23. avg 2019
356
115
43
Koliko časa ga na firmi uporabljate? V SAP-u je lahko VSE avtomatizirano. ;) Je pa res, da se vedno začne brez vseh mogočih avtomatizmov in se kasneje dodajo po potrebi. Me pa res zanima, kateri dokument z več 1000 postavkami ročno vnašaš... :)

Kdo pa je implementator? Seveda lahko na ZS...
najbrž kakšna spletna trgovina, da ma 1k na izpisek
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.435
5.425
113
SAP je med velikimi podjetji nekako standard, stvari se dajo zelo avtomatizirati. Stroški prehoda na SAP v velikih podjetjih se okvirno pričnejo pri milijonu evrov. Sploh podjetja iz Nemčije so sodelovanje pogosto pogojevala z uporabo SAP.

Vsaka sprememba pa je zelo draga. Stvari, ki jih že v osnovi omogoča vsak povprečen slovenski ERP program, gredo lahko v (deset)tisoče evrov.

Posledično je nekako logično, da imajo v podjetju SAP in podjetju Sapphir, ki pomaga uvajati SAP, ene najvišjih plač v Sloveniji.

 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.255
136
63
Celje
SAP je med velikimi podjetji nekako standard, stvari se dajo zelo avtomatizirati. Stroški prehoda na SAP v velikih podjetjih se okvirno pričnejo pri milijonu evrov. Sploh podjetja iz Nemčije so sodelovanje pogosto pogojevala z uporabo SAP.

Vsaka sprememba pa je zelo draga. Stvari, ki jih že v osnovi omogoča vsak povprečen slovenski ERP program, gredo lahko v (deset)tisoče evrov.
Definiraj prosim "veliko podjetje". V Sloveniji je zelooo malo implementacij doseglo takšne cifre... Tudi pri vrednotenju sprememb ne bit tako površinski ;)
 

irwin

Majstr
13. mar 2008
1.154
292
83
SAP, tam 15 let plus nazaj. Khm pac takrat moderna zadeva pa v prvi vrsti povecini posiljena v administracjo firm. Jasno forsiranje menagmenta zaradi biti in. Skratka program ki pa naj bi nekako bil standard za komunikacijo z firmami v mednarodnem okolju. Bolj je poanta da je bil SAP odlicno zlobiran znotraj EU.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.562
2.416
113
Jaz imam na šihtu proalpha.... za artikle in kosovnice je 3x boljše kot prej SAP.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.299
1.061
113
Mi imamo SAP..... slabše zadeve še nisem videl.

Tog... nefleksibilen, neprijazni vmesnik, brez logike... katastrofa.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco