Samsung galaxy nova baterija original ali kopija?

slr

Pripravnik
30. jun 2008
183
2
18
Imam Samsung galaxy W. Zelo mi nagaja baterija, telefon je treba polnit večkrat dnevno. Kapaciteta baterije hitro pade tudi v mirovanju. S telefona sem izbrisal vse kar je nepotrebno izklopil sem posodabljanje, wifi, gps, bt... Telefon je star 2 leti in je že 3 tedne čez garancijo. A je sploh še možnost za garancijsko popravilo baterije?

Odločil sem se da kupim novo baterijo. Ali naj kupim novo original baterijo ali obstaja kopija ki je modra boljša, močnejša. Ali naj kupim kar nov telefon. Kje ste jo vi naročili če ste že kupovali novo baterijo in kakšna je potem obstojnost te baterije ali je sploh kaj boljša? Katere znamke baterij so boljše? Zanimajo me izkušnje iz prve roke

Ti novi androidi so zanič. Še dobro da imam staro Nokio v rezervi.
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.339
764
113
Citat:
Uporabnik slr pravi:
Ti novi androidi so zanič. Še dobro da imam staro Nokio v rezervi.
Car...
hysterical-1.gif
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.260
2.137
113
SV SLO
Niti ni tako smešno. Stare nokie so povsem dovolj, da lahko telefoniraš. Pa še baterija na 10 let+ starem telefonu drži po en teden in več. Sicer pa kar kdo rabi. Ali prenosni računalnik v malem ali pa napravo za golo telefoniranje.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.596
6.029
113
pri taščici
Če spraviš baterijo pod garancijo sporoči. Imam še nekaj mesecev garancije pa se ravno tako počasi poslavlja baterija. (ace 2). Isto je bilo na ace. Ave ima sedaj že tretjo. Eno dobro leto je bila tista zlata kitajka, sedaj je notri ”original” iz UK. V narekovajih zato ker sumim da ni, ker po priključitvi nerealno hitro pridobiva %. Pol ure in ue kao polna, pa čeprav ni. Če jo takrat izklopim zdrži bistveno manj kot pa če jo filam nekaj ur. Razen če je sw telefona zanič. Tudi izgublja jo nerealno, dva dni recimo zelo malo, potem pa jo kratek pogovor ”požre”.
 

KAALman

Pripravnik
10. jan 2008
751
2
18
Prekmurje RepubliQ
Obišči stran
Ksz... priporocam polarcell iz ebaya... stane med 12 in 15 euri, vendar delajo odlicno in imajo ponavadi malce visjo kapaciteto kot original
Sem kupil ze za vec razlicnih telefonov... npr. na HTC Sensation dela povprecno za pol dneva dlje...
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.512
290
83
Baterije ne bo spravil pod garancijo ker je garancija za baterijo 12 mesecev a za aparat pa 24 mesecev... Tak da Garancija za baterijo je šla že zdavnaj.
wink-1.gif
 

dejanjojo

Pripravnik
27. avg 2010
101
0
16
blizu Maribor
Pošlji mi sliko baterije in ti javim ceno. Je kopija ampak ne takšna kot so pri nas. Lahko bos pa še izbiral koliko močnejšo bi imel...
 

rocky9

Fizikalc
3. feb 2009
2.837
9
38
@slr; Poglej pod baterijo in povej kaj ti največ kuri baterijo. Pa poglej, da se ti ni baterija napihnila (po mojem je to problem), kar pomeni da je prišlo do stika z vlago oz. se je zmočila nekako. Isti problem sem imel jaz prej na Omnii HD...baterija je bil fuč in se je lahko izpraznila v parih urah brez problema...so kar zmanjkovale tiste črtice od baterije.
 
Na garancijo za baterijo kar pozabi, saj proizvajalci dajejo od 6 do 12 mesecev garancije na baterijo, na ostale dele v mobilniku pa 24 mesecev. Iskreno, morda ti se bolje splača kupiti kopijo, saj so originalne baterije pregrešno drage. Obenem pa imajo kopije ponavadi tudi večjo kapaciteto (več mAh) kot originalne - že samo zaradi tega se splača vzeti
wink-1.gif


Lp
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.536
3.579
113
Ne kupuj kitajskega dreka ker boš še bajto vžgal ali pa bo avion strmoglavil .
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.536
3.579
113
Tistega lahko

No resno včeraj so na RTL kazali kak raznese lion baterije.
In kitajski ponaredki so nevarni ker so batrije nestabilne in lahko pri polnjenju pride do vžiga. No ti lahko bajto zakuri.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Ti pa maš probleme. Tukaj šparaš za 10€ ko pa ti bo na telefonu ali še kje drugje naredilo škode za 100 ali več € boš pa jokal. In ko boš kupil 2-3 zanič bateriji boš prišel do tega da je bolj smiselno kupit original
bonk.gif

No saj me ne briga samo zraven pa ne veš kam bi dal 5000€
bonk.gif

Nov-rabljen, da se vsaj reče temu telefon si kupi ne pa teh klumpov
grims-1.gif

Ne vem kaj imaš doma trgovino s starimi prežvetimi telefoni? Ali je to tvoj hobi? A si ga za ACEa zamenjal
hysterical-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.596
6.029
113
pri taščici
5 jurjev imam zato ker sem na bobu z ACE telefonom s ponarejeno baterijo iz kitajske.
cheer.gif


Te zgodbe o eksplozijah baterij sem slisal, bom kar pri nas kupil.
Tudi obstojeca original se kar lepo greje ob filanju. Prpstor med baterijo in priklopom za filanje pa se bolj? Kaj je tam? Proc?
 
Nazadnje urejeno:

dejk0

Pripravnik
25. apr 2009
835
21
18
Kdo ve kje bi dobil baterijo za Galaxy Alpha? Telekom jo je imel ampak je nimajo več...
 

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.504
5
38
Jst mam eno zlo malo rabljeno ker je brat prej Alpho razbil, predno bi jo utegnil zj.ebat :]. Kok daš? Lj...
 

peter_nn

Pripravnik
4. okt 2007
509
2
18
+ + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + + +
Pred nekaj meseci so testirali Samsungove baterije na amazon.de.
Rezulatat: 80% originalnih (kao) baterij je bilo ponarejenih.

Tako da, verjetnost da boš dobil original je v vsakem primeru majhna. Vprašanje je samo kako zanič bo...
 

backo123

Pripravnik
18. dec 2012
49
11
8
Enkrat sem gledal kako preveriš stanje baterije. Položiš jo na mizo, jo frcneš s strani in če se (za)vrti potem je že napihnjena kar ni ok.