Samomor z avtom

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Če imaš blažilnik, se avto na mestu razkanta in ne ogroža drugih.

Če imaš odbojno ograjo, avto odbije in se na najega nabije še več avtov...

Nagradno vprašanje?

Zakaj so dal balžilnik namesto odbojne ograje?
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
A je od vas kdo zavarovan življenjsko ali samo iz ameriških filmov pobirate, da zavarovalnice ne izplačajo v primeru samomora? Ko sem se jaz zanimala za življenjsko zavarovanje, so komplet vse zavarovalnice, ki sem jih gledala, izplačale zavarovalnino, res pa je da imajo notri klavzulo, da določen čas pa sklenitvi police ne smeš umreti v samomoru. Običajno 2 leti. potem se pa lahko hin rihtaš in žena kasira.

Nekdo, ki se znajde v toliko (zanj) obupni situaciji, da ne najde več druge rešitve ali smisla za življenje, to po navadi ne razmišlja par let v naprej, da bi si že zaradi tega prventivno naredil življenjsko zavarovanje, zato so zavarovalnice vključile klavzulo, da smrt zaradi samomora ni krita, vendar po treh letih (tudi dveh) od začetka zavarovanja, če pride do samomora, to velja kot naravna smrt in se izplača znesek ki je naveden v za primer naravne smrti in v nobenem primeru se ne izplača dodatna (dvojna, povišana....) vsota za nezgodno smrt.

Zanimivo da si se zanimala glede izplačila v primeru samomora?!?


[quoteČeprav slučajno, naj preživi še kdo, da bodo te niše postale nezanimive. Kaj je narobe z vrvjo ali pa z mostu skočit, a se je res treba ubijat tako, da ogrožaš tiste, ki bi še malo živeli?

[/QUOTE]

Marsikdo se pozanima glede načina samomora, splošno je znano, da je smrt na vrvi velikokrat "dolgotrajna" in zelo mučna, za skočit iz mosta pa rabiš kar veliko mero poguma, da to tudi storiš in ni rezervnega padala, če se premisliš...

Smatram da je samomor z avtom bolj "privlačen" saj je načeloma smrt res hitra, pa tudi če ni takojšna, je še telo pod takim šokom,
da se niti ne zavedaš bolečine.... pa mogoče še toliko zanimivo, ker imaš še vedno neko kontrolo, ki jo pri skoku z mostu in obešanju nimaš, saj lahko zaviješ pred kamijon in še odviješ če si premisliš pravočasno, ko skočiš iz mosta te možnosti ni več...
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.813
4.307
113
Citat:
Uporabnik patriot pravi:
Ni nezgodna smrt "ocenjena" na višjo vsoto kot samomor?

Kot je omenil Matey, je odvisno kako je sestavljeno zavarovanje, vendar pa v primeru samomora, če le ta ni izključen,
velja da se izplača samo vsota za "naravno smrt" iz naslova življenjskega zavarovanja.

Pri nezgodnem zavarovanju ki je priključeno pri AO - avtomobilski odgovornosti, je klavzula,
da v primeru samomora ni izplačila zavarovalnine!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.611
245
113
Sej dobr, pac se je odlocil/a koncati svoje zivljenje. Sam da gre to narest na soncno nedeljo proti veceru ko je ful prometa, je pa prov nesramno. Dejte stajerci povedat kok kasneje ste prisli domov?

Pa zanima me zakaj so tudi proti lj priporocali izvoz na vransko?
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
Sej, za moža je gledala, če bi ga slučajno primlo in naredil "samomor" s kakšnim oleandrovim čajem, kolk bo kasirala pol.
evil.gif
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Če imaš blažilnik, se avto na mestu razkanta in ne ogroža drugih.

Če imaš odbojno ograjo, avto odbije in se na najega nabije še več avtov...

Nagradno vprašanje?

Zakaj so dal balžilnik namesto odbojne ograje?
Odgovorna vprašanje : da je nekdo lepo zaslužil. Blažilnik stane konkretno več kot ograja.
Glede odbojne ograje: - v tunelih ni nasprotnega prometa, odbilo bi ga kvečjemu v tistega, ki ga v tistem trenutku prehiteva, torej kadar je gneča, ustavil bi se pa po stotih metrih, tisti za njim pa imajo čas zabremzat. Če pa blažilnik ne zadane točno v sredino, je pa tudi dosti šans, da ga odbije nazaj na cesto, kjer bo obstal, tisti za njim pa bodo naleteli nanj. 100% varen za druge tudi blažilnik ni.

Novo nagradno vprašanje:
Kdo pa misliš da dela samomor tam, kjer je blažilnik ali odbojna ograja? - kjer ima velike šanse da preživi in ostane hrom, invalid, ob dejstvu da je čez cesto ogromno mostov z močnimi nezaščitenimi stebri tik ob vozišču.
 

Rikolus

Fizikalc
19. jul 2007
2.299
62
48
Nimam pojma koliko stane odboja ograja, nimam pojma koliko stanejo blažilniki.
Mi pa je jasno, da je večja verjetnost da se zgodi večja nesreča v predoru z odbojno ograjo kot pa z blažilniki. Zraven prištej še zahtevno reševanje v predoru (beri gasilci).
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Nimam pojma koliko stane odboja ograja, nimam pojma koliko stanejo blažilniki.
Mi pa je jasno, da je večja verjetnost da se zgodi večja nesreča v predoru z odbojno ograjo kot pa z blažilniki. Zraven prištej še zahtevno reševanje v predoru (beri gasilci).

Tudi jaz ne vem koliko to stane, so pa tisti blažilniki zagodovo precejkrat dražji od ograje, pa še nekaj novega, kjer se da nabit ceno.
Pa tudi to verjemi, da tam kjer bi bila poševna odbojna ograja nebi šel nihče delat samomora, ker je malo šans da umre.
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.422
9.166
113
če bi bilo roza pobarvano, pa srčki in ostalo sranje, bi tudi bilo manj nesreč..
 

Bobby

Zelenc'
4. avg 2007
6
0
1
Izvoz Vransko proti LJ so priporočali zaradi še ene prometne nesreče, ki se je zgodila v predoru Ločica - padec motorista. Operaterji v NC ob takšnih izrednih dogodki skoraj vedno zapirajo predor do prihoda prvih posredovalcev in dokler interventne službe ne opravijo svojih nalog.
Zapore predorov, če je le možno so vedno čim krajše, razen v primerih kot je bil včeraj.
Dejstvo je, da kdor koli se bo hotel zaleteti v nišo se pač bo, tudi če odstavnih niš ne bi bilo, bi pa nekdo tretji spet našel kakšno novo varianto. Nikoli pa ne bo noben varnostni element na cesti ali pa v vozilih 100 %.

lp
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.391
6.553
113
Na srečo sem prišel na AC na šempetru, tako da sem se izognil tej nesreči, drugače bi ga lepo preklel, ker vem kako se zabaše AC, ko se zaradi enega idiota zapre predor
frown-1.gif
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.390
5.421
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Zanimivo da si se zanimala glede izplačila v primeru samomora?!?

NIsem se zanimala, mi pa noben agent ni tega pozabil povedati kot "zanimivost" oz kot "dodano vrednost" življenjskega zavarovanja.
 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.661
501
113
41
povsod malo
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Nimam pojma koliko stane odboja ograja, nimam pojma koliko stanejo blažilniki.
Mi pa je jasno, da je večja verjetnost da se zgodi večja nesreča v predoru z odbojno ograjo kot pa z blažilniki. Zraven prištej še zahtevno reševanje v predoru (beri gasilci).

Tudi jaz ne vem koliko to stane, so pa tisti blažilniki zagodovo precejkrat dražji od ograje, pa še nekaj novega, kjer se da nabit ceno.
Pa tudi to verjemi, da tam kjer bi bila poševna odbojna ograja nebi šel nihče delat samomora, ker je malo šans da umre.

Na okroglo so gasilske cene take: gasilec 15-20€/h, tehnika na kraju od 40-190€/h... pod črto gasilska intervencija ob prometni nesreči stane med 200-1000€/h.
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik Tenforest pravi:
Citat:
Uporabnik membrain pravi:
Citat:
Uporabnik Rikolus pravi:
Nimam pojma koliko stane odboja ograja, nimam pojma koliko stanejo blažilniki.
Mi pa je jasno, da je večja verjetnost da se zgodi večja nesreča v predoru z odbojno ograjo kot pa z blažilniki. Zraven prištej še zahtevno reševanje v predoru (beri gasilci).

Tudi jaz ne vem koliko to stane, so pa tisti blažilniki zagodovo precejkrat dražji od ograje, pa še nekaj novega, kjer se da nabit ceno.
Pa tudi to verjemi, da tam kjer bi bila poševna odbojna ograja nebi šel nihče delat samomora, ker je malo šans da umre.

Na okroglo so gasilske cene take: gasilec 15-20€/h, tehnika na kraju od 40-190€/h... pod črto gasilska intervencija ob prometni nesreči stane med 200-1000€/h.
Torej se prometne nesreče državi splačajo. Služijo gasilci, zdravniki, policaji, mehaniki in kleparji, prodajalci avtov...no če se pa kak starejši ubije pa še pokojninski sklad profitira z neizplačevanjem penzije naslednjih xx let.

Pa se to kaj pozna pri plačah gasilcev, če imajo kakšno intervencijo?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.040
4.049
113
Citat:
Uporabnik darjan pravi:
Na srečo sem prišel na AC na šempetru, tako da sem se izognil tej nesreči, drugače bi ga lepo preklel, ker vem kako se zabaše AC, ko se zaradi enega idiota zapre predor
frown-1.gif

Ni bilo tako hudo glede kolon, če si obstal na AC. Do Vranskega smo se pripeljali cca. pol ure po nesreči, kjer smo bili že speljani na staro cesto. Na Lukovici, kjer smo se priključili nazaj, je promet po AC v smeri Ljubljane tekel že normalno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.129
2.472
113
Jaz sem pa čakal v kontra smeri, predvidevam, da nedolgo po nesreči saj smo razmeroma hitro prišli iz avtoceste (500m kolone) in potem do vranskega po stari cesti. Do takrat ko sem prišel domov se je nabralo 4 km kolone.