Rootanje in nadgradnja

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Evo, še en zadovoljen in potem nezadovoljen uporabnik Samsunga.
Gre se za S3 mini.
Na začetku delal kot urca, potem pa vedno bolj počasna zadeva. Pa imam dosti teh resetov, pa wipeov itd itd.

In bi rad šel na čisti android - v smislu nadgradnje in bolj tekočega delovanja.
Dal bi si Cyanognmod - zdaj že baje stabilno verzijo 4.4 kitekat, če sem prav zasledil.

Ponavadi sem si nadgrajeval S1 prek odina, ampak nikoli custom roma. Vedno neke posodobitve, ki jih mobitel še ni imel. Si vrgel tiste fajle v odina in je bilo simpl ko pasulj. Par klikov.

Tole me pa malo bega.
Če prav razumem, moram najprej rootat telefon.
Potem si nek CWM naložit gor in vse prelagat na zunanjo kartico, da potem instaliram iz zunanje kartice firmware.

Gledam na xda, in si mislim - pa saj je enostavno. Potem pa začnem linke odpirat in brat, pa me je kar malo strah, da ne bo šlo kaj narobe.

A je kakšna "trotl ziher" varianta, postopek? Oziroma opis, da je enostavno razumljivo tudi malo manj veščim v tem?
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.773
627
113
Kaj pa CyanogenMod installer? http://wiki.cyanogenmod.org/w/CyanogenMod_Installer
Mislim da to zelo poenostavi inštalacijo (nisem še testiral). Imaš pa desktop in mobilno aplikacijo, ki ti pri tem pomagata. Mobilno so jim ravno pred kratkim odstranili iz Play Stora ker napeljuje uporabnike da "uničijo" garancijo
grin1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Najprej bi moral rootat.
Pa sem gledal nek file na xda, ki je 505MB velik. Za root???
Vsi tisti "one click" rooti na S3 miniju ne delajo.
OK, recimo, da si tisto vržem v odina, in je telefon rootan.

Potem pa je zdaj neki novi TWRM recovery. Imam že zloadanega na kompu.
Kam se to vrže v odinu nikjer ne najdem. A v PDA, ali kam?

Potem predvidevam, da ko je ta recovery gor, stisneš tisti 3 button combo, da prideš noter v ta meni, kjer si potem izbereš file za software (ki ga prej vržeš na SD kartico recimo.). Pa še gAppse eventuelno.

Se pravi ti nov recovery pomaga še kakšne druge stvari naredit, kot standardni? Je v tem samo hakeljc?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Najdi CF Autoroot za S3 mini, potegni nekje CWM recovery ali TWRP recovery, kateri ti je ljubši in je to to. Preberi navodila tam kjer si datoteko potegnil. Če imaš .md5 ali .tar.gz datoteko potem root ali recovery vržeš v PDA okno v odinu. Vse te stvari, ključno z original romom se flashajo preko PDA okna.

Tak o3 button comno pripelje v nov recovery. Na SD kartico vržeš .sip fajl cyanogen moda in pripadajoče gapps. Ko si v recoveryu lahko najprej narediš NAND backup obstoječega SW-ja, kar ti naredi .img datoteko, če gre kaj narobe da imaš original ROM spravljen. Potem daš wipe datam wipe cache, wipe dalvik cache. Install update from zip, izbereš CM zip datoteko. Ko je to končano še enkrat update from zip in namestiš še gapps. Še en factory reset naredi, reboot in to je to. CM je že privzeto rootan.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Hvala lepa za info, bom zvečer, ko bom doma preizkusil.
Upam, da iz telefona ne naredim obtežilnika za papir
grin1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Evo, tale metoda mi je še najbolj blizu. root s3 mini
In to je dejansko ta s 505MB velikim file-om.
V download mode in vržem v PDA in zadeva je rootana.

Edino tiste z USB driverji me malo begajo. Zakaj bi si še neke driverje instaliral na pc? Saj mi telefon normalno zazna.
 
Nazadnje urejeno:

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Za driverje je najbolje imeti Kies in je to to kar rabiš. Samsugna se zelo težko hard bricka, po večini pride do soft bricka, če že pride do njega, katerega pa brez težav rešiš.

Ta fajl za root je toliko velik zato ker gre za dejansko cel firmware, ki ga je nekdo samo predhodno rootal. S tem ni nič narobe če se odločiš za to pot.
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Se pravi - naložim Kies za driverje, potem pa kar po tej poti, ki sem jo nalepil do roota.
Naslednja stopnja nov recovery.
Potem pa smo že na installu novega roma in gappsov.

Z vsakim postom, ki ga preberem ali pa napišem, se mi zdi lažje to izvest
grin1.gif
 

MaTejHo

Pripravnik
4. jul 2009
340
0
16
Citat:
Uporabnik bvader pravi:
Ko si v recoveryu lahko najprej narediš NAND backup obstoječega SW-ja, kar ti naredi .img datoteko, če gre kaj narobe da imaš original ROM spravljen.

Da si malo sposodim temo, če želiš recimo povratek nazaj vse na tovarniško uporabiš ta image, ki si ga naredil z nand backup.
Flashas pa ga s čim oz kje?
Kako pa se potem znebiš CWM recovery ali TWRP recovery, da je kot rečeno vse tovarniško?
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Citat:
Uporabnik upiwaly pravi:
Se pravi - naložim Kies za driverje, potem pa kar po tej poti, ki sem jo nalepil do roota.
Naslednja stopnja nov recovery.
Potem pa smo že na installu novega roma in gappsov.

Z vsakim postom, ki ga preberem ali pa napišem, se mi zdi lažje to izvest
grin1.gif

Tako je. 10 minut dela vse skupaj.
 

bvader

Fizikalc
14. jan 2010
2.054
0
36
Če želiš povrniti NAND backup to narediš v recovery kjer je opcija backup/restore.

Če želiš popolnoma stock potegneš iz neta stock rom in ga počiš na telefon preko odina. Še prej na trenutnem rootanem telefonu s programom triangle away, ki se ga dobi zastonj na xda forumu pobrišeš flash counter in stanje naprave spremeniš na official (program to naredi vse sam).
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Evo, pa je šlo u k.
Normalno naredim root po postopku.
V pda vržem TAR file, vse normalno poteka, napiše pass, začne aplikacije nalagat, potem pa se ponavlja. A se temu reče boot loop?
Skratka katastrofa. Grem hitro iskat, kako naprej. Če pa kdo ve, pa prosim za info da ne bom do 5h zjutraj za telefonom
tongue-1.gif
 

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Uh, šel potem v navaden recovery, naredil wipe in in reset, zdaj dela normalno.
Ne vem, če bi šel še naprej zdaj recovery nalagat. Me je kar malo strah
tongue-1.gif


PS, pa sploh ne vem, a je zdaj rootan telefon, ali mi je nazaj naložilo osnovno verzijo 4.1.1
tongue-1.gif
-
Edit: sodeč po rootcheckerju nimam roota
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

upiwaly

Fizikalc
6. avg 2007
1.513
9
38
Pazi to, očitno je bil odin 1.85 problem in ni šlo skozi.
Sedaj še 1x isto z odinom 3.07 - zadeva je rootana.
Zdaj pa naprej
tongue-1.gif