Renault Talisman (bivša Laguna)

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.192
1.809
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Očitno si iz divjine... Downsize. Vsi se to gredo

Eno je kaj se 'vsi' grejo drugo pa kaka je vožnja z mlinčkom (ob isti konjenici).

Kar se Lagune tiče oz Talisman.... (zgleda da so obliko v zadnjih modelih tako zavozili da tudi ime več ni uporabno)...mi je po zeeelo dolgem času spet všečna (so mogoče francoske oblikovalce v rit nasuval?)
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Očitno si iz divjine... Downsize. Vsi se to gredo (razen fauve, ki še z velikolitrskimi motorji ne uspeva dosegat predpisanih emisij brez goljufanja na polno
evil.gif
)

Če ti tko praviš!
Sam kupujem avto zato da mi služi, ne oziram se na trende, trendi so zame samo marketinška fora za cepce. Vozil sem že marsikaj in lahko rečem da me tile mopedi v ničemer ne prepričajo. Tolk majhen motor ne more zadovoljivo premaknit tolke škatle, ponavadi ti ravno takrat zmanjka moči in navora ko ju najbolj potrebuješ, sploh če si malo obtežen. Če pa že dam tolk denarja za tolkšno škatlo mi pa tud tist liter goriva ne pomen velik. Občutek vožnje z temi mopedi in enim poštenim šestcilindrašem je pa svetlobna leta narazen, že med 1.6 in 2.0 je ogromna razlika.
Preber si malo teste za novega Espaca. Pogreb kar se motorja tiče.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Hvala za razsvetljenje. Očitno si eden izmed ekoloških pras.cov z mišljenjem "za mano pogreb".
Šestaka si pa zatakni nekam. Lahko greš pa v USA, samo tudi tam te bo doletel downsizing. In jokanje nad cenami goriva pri 0,43EUR/l kako je drago.
Ampak lej, vsakemu svoje. Meni ni treba pumpati ega in podaljševati lulčka z 2.0 motorj iz 250 konji... Ne rabim.
 

Fe3

Thinc
13. avg 2007
1.054
16
38
55
Vzhodna Gorenjska
Zanimivo bi bilo uveljavljati reklamacijo/stvarno napako glede na te podatke. Zavajanje kupcev ipd. Standardne meritve naj si nekam vtaknejo.
Remember VW.
 

SoulMan

Majstr
9. sep 2007
3.254
136
63
Celje
Citat:
Uporabnik wilburxxx pravi:
Preber si malo teste za novega Espaca. Pogreb kar se motorja tiče.

Kakšen pogreb? Po performansah je 1.6 160 konjev tu-tu s prejšnjim Grand Espacom 2.0 175 konjev. Za povprečnega uporabnika (opozorilo...to NI enako "za povprečnega Alteraša...") je dovolj...
 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
Citat:
Uporabnik koliko pravi:
1.6 dci je na trgu že 3 leta. Tak da mora biti ok, ker de nič ne piše o njem glede okvar. Je pa to nissanov motor.

S katerim je imel kolega v kaškaju mestno porabo 9-10 litrov, na odprti pa komaj pod 5. Povpreček je bil 7. Ima zdaj z Mercedeson C 200CDI manjšo porabo pri istih pogojih.

Se pravi kupi si avto za 30.000 eur potem pa jocka za 1-2l porabe. Tipično. In malo težko primerjaš "terenca" in limuzino. 7 litrov porabe za terensko vozilo ni veliko kvečjemu je normalno.

Tiste porabe zapisane v prospektih pa so res ampak res adijo in nevem čemu služijo sploh. Tako porabo kot je zapisana v reklamah za nova vozila le ta dosežejo edino ko jih porineš v prepad pa še takrat je vprašanje če ne porabi več.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.253
5.820
113
Citat:
Uporabnik jonny77 pravi:
beri še enkrat moj prvi post, boš razumel kaj sem hotel napisat.

Sem pa res naredil napako pri prepisovanju. Mestno porabo imajo napisano 4,5litra za ta motor. Še vedno so v 100% zmoti.

ne vem, da mercedes z istim motorjem manj pije? ker koliko lažejo v tovarniških podatkih verjamem da nikomur ni manj
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.160
1.184
113
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
Hvala za razsvetljenje. Očitno si eden izmed ekoloških pras.cov z mišljenjem "za mano pogreb".
Šestaka si pa zatakni nekam. Lahko greš pa v USA, samo tudi tam te bo doletel downsizing. In jokanje nad cenami goriva pri 0,43EUR/l kako je drago.
Ampak lej, vsakemu svoje. Meni ni treba pumpati ega in podaljševati lulčka z 2.0 motorj iz 250 konji... Ne rabim.

Imaš avto? Verjetno imaš, se pravi da si potem tudi ti verjetno ekološki pras.c samo z razliko da si še Hipokrat hinavec poleg. Lulčka si pa le meri kje drugje ne pa za tipkovnico na forumih.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.337
5.853
113
pri taščici
Ampak res, roberto je se pred pol leta zagovarjal kubaturo, sedaj pa nekaj o dowbsizi g pise.
Kaj se mu je zgodilo?
Je peljal se kaj drugega kot NA bencinca?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Zakaj bi tank goriva (najmanj) na leto dal državi? Ne da ne zmorem, nočem. Ti pa malo Hanzi nagni glavo (da se možgani koncentrirajo) pa boš prišel do iste ugotovitve...
Drugače mi je pa za mestna/primestna fijakanja izredno zanimivo EV. Ko bo skakalček zrel za menjavo bo to sigurno glavna izbira.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.337
5.853
113
pri taščici
E jaz sem ze prišel do te ugotovitve. Zato pa sem vzel, kar sem vzel. Pri meni bi bilo najbrz celo dva rezervoarja., edino 5kw imam preveč da bi se pri zavarovanju bil razred nizje. Ampak tukaj pa nisem imel velike izbire. Lahko bi vzel 105konjskega tdi.... Pa so bili se "predragi"
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ali imaš 66 ali 96 kW? Oba sta na sredini svojega razreda, kot tudi 75kW (novejši). Malček je bed pri 102kW...
 
Nazadnje urejeno: