Prometni kolaps Medvode / Medno ?

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.618
208
63
Kranj
Pa normalno da državo BOLI organ, važno da je 1.3 mio avtov.....za 2x preveč.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
4
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Jest pravi:
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
Vlak je že sedaj nabasan, vsaj tisti, ki so v Medvodah okrog 7h. Da ne govorim, da je konkretno drag.

Se da zmenit tudi, da doplacas samo 5€ k mesecni za LPP... Tudi, ce si iz Medvod, kjer pelje 25ka... Samo ni samoumevno... Ampak je treba tezit menda... Vsaj za dijaske mesecne to gre...

Misliš na kombinirano dijaško vozovnico?
V lanskem šolskem letu je včasih šlo , včasih ne; za letošnje nisem prav prepričan - vsekakor ne gre po avtomatizmu.

Za v službo vozit je pa vlak iz Medvod do Ljubljane dražji kot osebni avto - če imaš možnost brezplačnega parkiranja
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.369
691
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:


Misliš na kombinirano dijaško vozovnico?
V lanskem šolskem letu je včasih šlo , včasih ne; za letošnje nisem prav prepričan - vsekakor ne gre po avtomatizmu.

Za v službo vozit je pa vlak iz Medvod do Ljubljane dražji kot osebni avto - če imaš možnost brezplačnega parkiranja

Ja... za dijasko kombinirano... Da se preverjeno... samo tako kot sem ze napisal... moras tezit... Jo imajo nekateri sosedje za svoje otroke ...
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
481
30
28
Slovenija
Ne vem, če je vlak v vsakem primeru dražji od osebnega prevoza. Če rabiš dodaten avto zgolj za prevoz na delo, to vsekakor ne drži. Če ga pa imaš v vsakem primeru in gledaš le na strošek bencina, vse ostale stroške pa zanemariš, je avto cenejši od vlaka le v primeru, da imaš v centru zastonj parkplac in ti avto na tej relaciji(13-14 km) žre do največ 5,5 l/100 km. Polletna vozovnica za vlak stane 280 EUR, kar preračunano na mesec znese 46,67 EUR. Po uvedbi enotne vozovnice za ves javni promet v Sloveniji pa bo vozovnica za vlak veljala tudi za mestni promet(LPP+SŽ) in ostale avtobusne prevoznike na relaciji Ljubljana-Medvode.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.639
5.588
113

Vlak je takole:

LP 2403 Medvode 06:29 -> Ljubljana 06:44 - 15min
LP 2429 Medvode 06:46 -> Ljubljana 07:05 - 19min
LP 2405 Medvode 07:05 -> Ljubljana 07:22 - 17min
LP 2419 Medvode 07:25 -> Ljubljana 07:44 - 19min
LP 2427 Medvode 07:52 -> Ljubljana 08:07 - 15min
LP 2413 Medvode 08:35 -> Ljubljana 08:49 - 14min

Strošek 1,75 EUR v eno smer.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
481
30
28
Slovenija
Problem vlaka je pri nas v prvi vrsti frekvenca, šele potem hitrost. Saj v času konic še gre nekako, izven konic pa je vse skupaj bolj žalostno. Zadnji vlak iz Ljubljane za Medvode gre ob 20:25.
smile-1.gif
Če bi hoteli na tej relaciji narediti vlak bolj uporaben za večino prebivalcev, bi morali izvesti sledeče:

1. na nivoju države uvesti enotno vozovnico za ves javni promet, uskladiti vozne rede med vlaki in avtobusi ter prilagoditi linije tako, da se dopolnjujejo
2. povečati frekvenco izven konic do maksimuma kolikor dopušča trenutna infrastruktura in podaljšati čas obratovanja vsaj do 23h, poleg tega pa povečati frekvenco tudi med vikendi in prazniki
3. nadgraditi infrastrukturo z izgradnjo drugega tira do Kranja, narediti remont na obstoječem tiru vključno z obnovo vozne mreže, obnoviti ter posodobiti postaje in postajališča ob progi
4. po izvedbi nadgradnje infrastrukture pa nabaviti še dodatne vlake s katerimi bi lahko uvedli taktni potniški promet, 4 vlaki/h ob konicah in 2 vlaka/h izven konic
5. razmisliti o kakšni manj frekventni nočni liniji, recimo vsaj dva nočna vlaka med polnočjo in peto zjutraj.

Šele po izvedbi vseh zgornjih ukrepov lahko pričakujemo opaznejši porast uporabnikov javnega prometa na tej liniji tudi izven konic.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
823
41
28
Zanimivo bi bila statistika o jutranjih zamudah za posamezno povezavo. Če bi imela določena veza recimo (karikiram) 95 ali več odstotko prihodov v času, objavljenem v voznem redu, bi bila to bolj resna alternativa, za katero bi bil pripravljen plačati bistveno več.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.639
5.588
113
Sprotne zamude objavljajo tu:
Zamude - Slovenske železnice d.o.o.

Statistike za daljše obdobje pa ne najdem. Ali pogosto zamuja?

Glede potnikov - tole imajo med novicami:

Z vlaki Slovenskih železnic se je leta 2013 peljalo okrog 16,4 milijona potnikov, oziroma 883.000 potnikov več kot leto prej.
 

Dale

Fizikalc
21. jul 2007
823
41
28
Kolikor sem se vozil z vlakom je moj občutek, da so zamude pogoste. Menim, da bi bilo to zanimivo podkrepiti
s konkretnim številkami na tedenskem / mesečnem / letnem nivoju. Predvidevam, da na SŽ-ju to statistiko imajo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.551
5.991
113
pri taščici
Uporabniki pišejo da je gneča zjutraj na tej relaciji. Sž nimajo dodatnega vlaka, ali pa še kakšnega vagona za zraven pripeti?
Kaj potem jambrajo da ni potnikov. Če pa mislijo da bodo vsako uro v dnevu prepeljali 1000 potnikov se naj pa zbudijo.
Železo se kuje takrat ko je vroče.
 

trance0

Fizikalc
13. jan 2013
481
30
28
Slovenija
SŽ nimajo dodatnih vlakov, saj v konicah vozijo vsi razpoložljivi vlaki. Siemensi tudi ne omogočajo spenjanja več kot dveh garnitur skupaj, prav tako pa so sicer problem peroni, ki so prekratki. Rešitev bi bila nabava dvonadstropnih vlakov za kar ni denarja ali pa povečanje frekvence vlakov za kar pa jih spet nimamo dovolj poleg tega pa tudi trenutna infrastruktura na gorenjski progi ne omogoča povečanja frekvence v konicah.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
aha aha... naj me koklja brcne če nisi ti najbolj koristen član tega foruma, za vsako zadevo v trenutku poguglaš in objaviš natančen odgovor
zmaga.gif


pa še nekaj... a ni ta "most" v Mednem v bistvu samo nadvoz?? se mi zdi, da sem se enkrat z biciklom spodaj peljal po nekakšni poljski poti, ko sem nekaj kolovratil tam okoli..
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.373
2.457
113
še v SLO - ampak komaj
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
OK ok... a je že zapora na mostu v Mednem?

Gucken zi: bilo že povedano

ino live info: "Alternative poti za težka vozila" .

Sem se v petek zapeljal (z avtom) Šentrupert via Mozirje do Velenja in po drugi strani via Dobrna, Vojnik do Celja - saj načeloma gre. Je pa nekaj prav "hecnih" ovinkov, kjer bodo srečanja dveh šleperjev najmanj zanimiva, če ne celo "nemogoča". Nočem pa sploh vedeti kako bodo tiste ceste izgledale, ko bodo po njih najmanj 9 mesecev drajsali težki kamion.
crazy1.gif
In kako se bodo prebivalci ob teh cestah veselili nove kvalitete življenja.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik gr69 pravi:
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
OK ok... a je že zapora na mostu v Mednem?

Gucken zi: bilo že povedano

ino live info: "Alternative poti za težka vozila" .

Sem se v petek zapeljal (z avtom) Šentrupert via Mozirje do Velenja in po drugi strani via Dobrna, Vojnik do Celja - saj načeloma gre. Je pa nekaj prav "hecnih" ovinkov, kjer bodo srečanja dveh šleperjev najmanj zanimiva, če ne celo "nemogoča". Nočem pa sploh vedeti kako bodo tiste ceste izgledale, ko bodo po njih najmanj 9 mesecev drajsali težki kamion.
crazy1.gif
In kako se bodo prebivalci ob teh cestah veselili nove kvalitete življenja.

Velenje - Mozirje (čeprav se v bistvu mozirij izogneš že prej) - Šentrupert je relativno vredu alternativa, uno na drugo stran je pa katastrofa.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.369
691
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
aha aha... naj me koklja brcne če nisi ti najbolj koristen član tega foruma, za vsako zadevo v trenutku poguglaš in objaviš natančen odgovor
zmaga.gif


pa še nekaj... a ni ta "most" v Mednem v bistvu samo nadvoz?? se mi zdi, da sem se enkrat z biciklom spodaj peljal po nekakšni poljski poti, ko sem nekaj kolovratil tam okoli..

Sem slisal tako po radiju pri porocilih... Najprej je bilo receno, da bo to veljalo ze od zadnje sobote dalje... potem pa enkrat kasneje je bilo receno, da odredba velja od zadnje sobote... in do bodo do naslednje soboto uredili se tehnikalije (semafor in signalizacijo) ...

Glede mosticka... Tam sta dva mosticka.. eden gre cez zeleznico... ta je skoraj na ovinku tik pod motelom... Drugi je pa malo naprej iz LJ proti Medvodam... in je samo cez potok oz. kanalizacijo... Tega drugega se spomnim, da so pred leti obnavljali (takrat so naredili zraven en ogromen nasip, da so zacasno cesto speljali mimo mosticka) ...



Urbinfo-20140120-085913.jpg