Prometni kolaps Medvode / Medno ?

vogel

Majstr
1. sep 2007
1.481
233
63
Ali jaz narobe zastopim, ali pa sem kaj spregledal. Ali ni rečeno, da bodo omejili vožnjo čez ta most na max 20ton, ter izmečnično zaporo? Torej, tukaj že tako ne bodo smeli šleparji polno naloženi voziti čez.

Kamionski prevoz bi lahko šel Medvode - Pirniče - Brod - AC, lahko pa kot je že nekdo pred mano predlagal, izmenični promet uvedejo za kamioneter buse v razmerju 5 min - 2 min, osebna vozila pa po enosmerni.

Kakorkoli, je tole totalna neumnost. o tem mostu se je govorilo že dalj časa da je v bogem stanju.
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
Citat:
Uporabnik Mr_Wolf pravi:
...
Ja,
smile-1.gif

Tisti nadvoz je pravzaprav edina dovoljena možnost, da 40t kamion pride do papirnice in Sogefija; ker v Goričanah ima most čez Soro omejitev 12t
Jaz samo čakam, da se bo na železnico podrl. Pa tudi na Goričanskem mostu ni prijetno stati, ko se čez pelje tovornjak, se vse trese...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.368
2.455
113
še v SLO - ampak komaj
ksz

Se najprej sploh nisem mislil vmešati, ampak me je Hanzijeva pripomba "Kje je Klobasa" vseeno spodbodla.

Kot prvo - hvala komurkolil že, da se v tem primeru Klobasa ni oglasil (IMHO ga je OZS "blokirala"), kot drugo malo razsvetlitve "dogodkov":

Trenutno stanje si lahko pogledate na: karto alternativnih poti.

"Časovnica" + moji osebni komentarji:

17.12.2013 DRSC obvesti prometne sekcije OZS in GZS o predvidenih zaporah 15 premostitvenih objektov - razlogi kot objavljeni v medijih

18.12.2013 OZS / GZS obvesti svoje članstvo

Komentar - čas obveščanja je "perfekten" - prevolzniki, logistiki in ostalo gospodarstvo v predbožičnem kaosu (beri: vsak nori in nore želje naročnikov zaradi rokov in zaključevanja leta - po 20.12.2013 pa se vse skupaj ustavi in odogovornih skoraj ni za dobit)

Po 18.12.2013 začno prevozniki obveščati svoje naročnike o nastali situaciji in o morebitnih prekinitvah pogodb oz. zahtevah po povečanju voznin, ki se jih pa še ne da izračunati, saj niso znani obvozi.
Reakcije gospodarstva so več ali manj izostale (glej komentar zgoraj).

DRSC na pobudo zbornic skliče sestanek 7.1.2014 - en dan prej se problematika pojavi že v medijih. Na sestanku sodelujejo predstavniki zbornic, prevoznikov in predstavniki gospodarstva.

Na sestanku kot prvo predstavniki gospodarstva izpostavijo problem omejitve dostopa s 40 to tovornjaki, saj za večino teh subjektov to pomeni najmanj povečanje stroškov ali celo ustavitev proizvodnje. Prevozniki dajo jasno vedeti, da so samo "servisna služba" in da bodo pač glede na spremenjeno prometno ureditev morali ali povečati voznino (v odvisnosti od dolžine obvoza ali spremembe prevoznega sredstva (le-ta opcija je irealistična)) ali enostavno prekiniti prevozno pogodbo za naročniki "za" omenjenimi mostovi.

Na dan 7.1.2014 DRSC še ni bil zmožen pokazati predvidene obvoze - "obljubljeno" je, da bodo na dan uveljavitve zapore le-ti ustrezno označeni. Druga stran (zbornice, prevozniki in gospodarstvo) je takoj skočilo, da to ni sprejemljivo saj je treba najmanj "preostale" prevoznike obvestiti o spremenjenih poteh in seveda oceniti dodatne stroške.
Obenem je seveda padla zahteva, da morajo obvozne poti zagotoviti normalno prevoznost vseh tovornih vozil (se pravi morajo ceste imeti ustrezno nosilnost, zdržati ustrezno osno obremenitev, imeti dovolj širok in visok "svetel" profil upoštevajoč tudi morebitne posebne dovoljene dolžine kamionov) - glede na reakcijo predstavnikov DRSC si o tem do tega trenutka sploh niso "razbijali" glave.

Obenem se je skozi debato razkrilo, da so omejitve teže računane na "obojestransko" obremenitev in iz tega je padla ideja, da se razmisli o morebitnih enosmernih zaporah - odločitev je prepuščena DRSCju.

No - in danes so objavljene alternativne poti - sedaj nam prevoznikom ne preostane drugega kot iti preveriti ali in koliko so realne in oceniti morebitne dodatne stroške.

Še zaključni komentar - odgovornost leži izključno v DRSCju in Ministrtstvu za infrastrukturo, kruta resnica pa je, da je še več objektov, ki jih čakajo omejitve in da bo teh vedno več, ker enostavno ni dovolj denarja za vzdržavanje.

Aja - pa še zadnji vic: "Zakaj Klobasa ne grozi več s štrajkom in zaporami cest? Ker bo ceste zaprl DRSC in se zato Klobasi maje stolček." Bi blo mogoče celo smešno, če ne bi bilo žalostno.
crazy1.gif
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.368
2.455
113
še v SLO - ampak komaj
Omejitve prično veljati jutri (na 11 mostovih) - na štirih (Medno, Prestranek, Videm in Črnova (proti Velenju)) pa predvidoma 25.1.2014 prične veljati izmenični enosmerni promet.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
WTF? Tudi v Črnovi? A je to dejansko tam, kjer si mislim da je, torej na glavni cesti Arja vas - Velenje?!
 

NigelM

Pingvin
19. avg 2007
17.286
3
36
ena vas naprej od Jest-a
ksz

Mene predvsem skrbi, kako bodo sedaj (moji) otroci prišli v šolo. Edina možnost je vlak, ki pa že sedaj v medvode pride nabasan do konca, kaj bo, si ne upam predstavljati.
Dodatno veselje bo seveda, ker zaradi bližine mestnega prometa niso upravičeni do kombinirane vozovnice, mesečna za vlak je pa draga ko pes.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Ja, boš se pa preselil v Celovške dvore, boš lahko poskrbel za to, da ne bo vrednost nepremičnin v LJ preveč padla, bajto v Medvodah pa prodaš za male pare kakemu politiku.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.991
1.114
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik NigelM pravi:
ksz

Mene predvsem skrbi, kako bodo sedaj (moji) otroci prišli v šolo. Edina možnost je vlak, ki pa že sedaj v medvode pride nabasan do konca, kaj bo, si ne upam predstavljati.
Dodatno veselje bo seveda, ker zaradi bližine mestnega prometa niso upravičeni do kombinirane vozovnice, mesečna za vlak je pa draga ko pes.

In zakaj se v Medvodah in tam okoli in naprej raje ne organizirate in ne greste razturit DRSC? Če bi se jim par jurjev ljudi v bajtu usulo, bi hitro porihtali cesto.
 

sass

Guru
1. sep 2007
5.125
756
113
zato ker na DRSC nimajo niti toliko denarja, da poplačajo lanske projekte, kaj šele začnejo kake nove. no, medijski cirkus je uspel in nekaj denarja je vlada že "našla":

Citat:
… Ker je vlada minuli teden nekaj denarja za sanacijo najbolj kritičnih točk zagotovila, je DRSC v tem tednu že objavil javno naročilo za izbor izvajalca del za obnovo dveh premostitvenih objektov – v Prestranku in v Skrlinovem Gradu. Odpiranje ponudb je predvideno 4. februarja. Dela na prvem objektu bi morala nato biti na prvem objektu končana v 150 in na drugem objektu v 180 dneh po podpisu pogodbe z izbranimi izvajalci.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.991
1.114
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik sass pravi:
zato ker na DRSC nimajo niti toliko denarja, da poplačajo lanske projekte, kaj šele začnejo kake nove. no, medijski cirkus je uspel in nekaj denarja je vlada že "našla":

Citat:
… Ker je vlada minuli teden nekaj denarja za sanacijo najbolj kritičnih točk zagotovila, je DRSC v tem tednu že objavil javno naročilo za izbor izvajalca del za obnovo dveh premostitvenih objektov – v Prestranku in v Skrlinovem Gradu. Odpiranje ponudb je predvideno 4. februarja. Dela na prvem objektu bi morala nato biti na prvem objektu končana v 150 in na drugem objektu v 180 dneh po podpisu pogodbe z izbranimi izvajalci.

Ali ima denar ali ne, je nepomembno. Zaradi mene če dirketor banko oropa. Morajo zrihtat ceste. Konec. Če ne, morajo letet na cesto.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.105
5.766
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik sass pravi:
zato ker na DRSC nimajo niti toliko denarja, da poplačajo lanske projekte, kaj šele začnejo kake nove. no, medijski cirkus je uspel in nekaj denarja je vlada že "našla":

Citat:
… Ker je vlada minuli teden nekaj denarja za sanacijo najbolj kritičnih točk zagotovila, je DRSC v tem tednu že objavil javno naročilo za izbor izvajalca del za obnovo dveh premostitvenih objektov – v Prestranku in v Skrlinovem Gradu. Odpiranje ponudb je predvideno 4. februarja. Dela na prvem objektu bi morala nato biti na prvem objektu končana v 150 in na drugem objektu v 180 dneh po podpisu pogodbe z izbranimi izvajalci.

Ali ima denar ali ne, je nepomembno. Zaradi mene če dirketor banko oropa. Morajo zrihtat ceste. Konec. Če ne, morajo letet na cesto.


aplauz.gif
 

CebelicaMaja

Fizikalc
2. sep 2007
2.316
23
38
Mislim danes je bila totalna gužva Medno-LJ zjutraj in popoldan brez zapore, kaj šele bo?
uf-1.gif


Pa dobr, a mislijo celo Slovenijo ohromit? Še po Bosni so boljše ceste. Kaj mi tle nimamo nobene besede, štrajk, zapora cest po katerih se vozju Darsovci pa Ministri za promet v službo...itd.?

majč