Povezava Računalnik-TV preko kabla VGA-3 RCA

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Mam eno vprašanje....

Računalnik bi rad povezov s televizijo, da bi kdaj loh kšn film pogledov s kavča, ne da se morm tle na stolu matrat... Zej pa tko... Na računalniku mam VGA izhod, TV k ga mam tle zravn pa je starejši in ma samo SCART vhod pa une S-video pa avdio...
Kupu sem kabel za povezavo...
http://www.enaa.com/oddelki/racunalniskiDodatki/izd_2050_TE8520001_Kabel_VGA_3x_RCA_2m

Zej pa zadeva nikakor ne dela... Mate kašne konkretne nasvete kako zadevo usposobt? A morm slučajn kej spremenit resolucijo na računalniku?

Hvala za vse nasvete... Talam zvezdice
cheer.gif
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.571
6.595
113
Ti prepozna TV? Kateri OS? KAteri TV, glede na to, da ima le SCART in s video, je verjetno star, pomeni da ne prebavi več kot 1024x786 resolucije.
 

Simon_Vi

KIYUNDAI fan
8. maj 2007
8.128
2
38
Kupil si kabel VGA na Comp.Video. Folk (pre)večkrat meša 3x chinch( Compozitni) s 3x chinch(Componenti). Sta popolnoma drug sistem. Da ne nakladam, tole, kar si kupil ne bo šlo, ker tvoj tv očitno ne prepozna Comp.videa signala na Scart vtičnici.
Poveži s S-Video kablom, drugače ne bo šlo.
p.s pa ne pozabi še Y kabel za zvok. Na eni strani 3.5 jack, na drugi strani 2xChinch.
lp
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Kabel, ki si ga kupil je čisto ok. Malo se poigraj z nastavitvami na računalniku.

lp
 

girisan

Pripravnik
3. sep 2007
517
17
18
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Kabel, ki si ga kupil je čisto ok. Malo se poigraj z nastavitvami na računalniku.

lp

Kak konkreten predlog, ker sm že obupov, kar se tiče nastavitev...
uf-1.gif
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
eno vprašanje še jaz. kaj se mi bol splača vga računalnik na vga na tv-ju ali dvina računaliku in preko pretvornika na hdmi na tv-ju
 
I

Izbrisan uporabnik 3287

Citat:
Uporabnik girisan pravi:
Citat:
Uporabnik smt pravi:
Kabel, ki si ga kupil je čisto ok. Malo se poigraj z nastavitvami na računalniku.

lp

Kak konkreten predlog, ker sm že obupov, kar se tiče nastavitev...
uf-1.gif

Lahko je več bedarij. (ponavati je kaka malenkost)
Kako imaš nastavljeno osveževanje zaslona?
Katero grafično imaš?
Ima morda tv kak poseben kanal za vhod drugih naprav? (moj tv pred dosti let nazaj je imel recimo za dvd ali videorekorder prav poseben kanal)

Napiši pa greva naprej
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.940
5.221
113
nabavil hdmi-dvi kabl in je res super
smile-1.gif

preko vga sprejma 1300 resolucijo preko dvi pa 1900 :D
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.571
6.595
113
Da jaz tole temo malce uporabim...

Že nekaj časa iščem opcijo, kako bi laptopa priklop na LCD TV, kateri nima VGA vhoda, nad idejo sem že obupal, a danes naletim na tole:

http://www.mimovrste.com/artikel/2170019020/adapter-iz-vga-moski-v-dvi-zenski

Do sedaj nisem sploh vedel, da se lahko analogni signal pretvori v digitalnega, na "easy", tako da ne verjamem, če ta zadeva deluje?

Jaz bi naredil tako, da bi v VGA na laptopu dal tale adapter, potem pa na njega DVI-HDMI in potem HDMI v LCD TV.
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Tole ne bo šlo, adapter je namenjen priklopu DVI -> VGA. Ubistvu se pri DVI-ju ponavadi prenaša tako digitalni kot analogni signal in ta adapter samo poveže analogni del DVI-ja na VGA, seveda pa zato zadeva ne deluje v obratni smeri. Če priklopiš na VGA izhod ta adapter dobiš na DVI-ju samo analogni signal, nato pa z DVI-HDMI adapterjem na TV povežeš samo digitalni del, ki ga pa ubistvu ni.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
obstajajo tudi usb to dvi ali usb to hdmi
evil.gif

sam v 2min googlanja nisem našel takšnega, ki bi podpiral fullhd resolucijo. hd ready bi se pa še kaj našlo.
obstaja pa tudi vga to svideo, je pa primerno samo za filme.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Zloba.
smile-1.gif


Saj verjetno obstajajo tudi LPT -> HDMI... idealno za gledat filme na kaki 486ki.
smile-1.gif



Za filme je še najboljša alternativa VGA->S video, oziroma če ima prenosnik video izhod - toliko bolje.


Se pa tako prenosniki brez digitalnega izhoda, kot LCDTV-ji brez analognega vhoda počasi poslavljajo. Ironično malce...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.571
6.595
113
ma..jaz to rabim neko kvalitetno zadevo, ne neka jajca
smile-1.gif


zgleda bo treba počakat..na nov prenosnik, z hdmi
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Raje DisplayPort. Meni dela super... pa še za nazaj je združljiv z vsemi digitalnimi standardi in podpira dosti višje resolucije kot DVI ali HDMI.