Povezava PC na TV - zvok ne dela :(

SimonS

Pripravnik
25. feb 2012
332
7
18
99.9%, da ne more HDMI skuriti zvočne kartice,oz. nasploh kaj. Tisti 0.01% puščam za morebiten defekten HDMI kabel, oz. za 'pokvarjene' gonilnike. Pa še to je zelo redko. Tudi Google nima dosti ''izkušenj'' s tem.
So se pa stvari tako daleč razvile, da je priklop praktično Plug&Play. Nekoč je bil pravilno spraviti sliko na CRT TV mesečni projekt.
Vmesna točka med analognim in digitalnim prenosom je bila samo še, ko grafične kartice/gonilniki niso uspele prenesti zvoka preko HDMI. Je bilo treba vleči še audio kabel posebej.

Danes pa že vsaka grafična/intergrirana dela brez problema. Največ so pa prispevali dobri gonilniki.

Slika gre ponavadi v prvo. Včasih pa ma kdo težavo z zvokom.
95% - Če ni zvoka na TV ampak je na prenosniku. Desni klik na zvočnik. Odpreš 'Predvajalne naprave' in nastaviš TV kot privzeti zvok. Če so priklopljene slušalke ali pa kaki HiFi/5.1 sistem, se lahko tudi ta vir nastavi kot privzeti zvok.
5% - Včasih pravilno ne zazna naprave preko HDMI. Torej je pod 'Predvajalne naprave' prikazan vir, ampak je gumb 'Nastavi kot privzeto' obarvan sivo. Da se temu izognemo, je ponavadi dobro, da je ob priklopu vsaj TV ugasnjen. Če se napaka vseeno pojavi, pa se ponavadi reši tako, da se preprosto resetira računalnik.

Drugače pa navodila od Microsofta:
http://windows.microsoft.com/sl-si/windows/connect-computer-tv#1TC=windows-7

=]
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
@ scorpion

Hvala za tvoje opozorilo, ampak do zdaj sem HDMI kabel vedno priklopil na prižgan prenosnik.

Torej naj bo vedno, kadar priklapljam HDMI kabel na televizijo, prenosnik izklopljen?

Hvala za odgovor
Lp
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
@ Simon S

Tvoj nasvet je, kot že rečeno, pomagal in sem res zelo hvaležen,

Po tistem včeraj sem danes ponovno testiral, ali bo sedaj zvok preko HDMI kabla normalno prenešen, ampak se je spet ponovil isti problem- zvok je spet bil samo na prenosniku, ni pa ga bilo na televiziji...zato sem tako kot včeraj ponovno resetiral računalnik in zvok se je ponovno pojavil tudi na televiziji.
Zato me sedaj zanima, ali bom pred vsakim gledanjem filmov na televiziji moral resetirati prenosnik, zato da se bo zvok prenesel na televizijo?
Oz. v čemu je problem, da zvok prek HDMI kabla ni vedno prenesen na televizijo?
Kot rečeno, tvoj recept z resetiranjem prenosnika deluje, vendar pa ni ravno normalno, da bi moral pred vsako uporabo HDMI kabla znova zaganjati prenosnik.
Hvala za odgovor
Lp
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
@ Simon S

Tudi, ko grem pod " Predvajalne naprave ", je gumb " Nastavi privzeto" obarvan sivo( in ga zato ne morem uporabiti), kljub temu, da je bil, kakor si svetoval, ob pripklopu televizor ugasnjen.

Kje se torej skriva težava? Kje v kakšnih drugih nastavitvah?

Hvala za odgovor

Lp
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mogoče posodobitev gonilnikov...
sam sem v tem tednu tudi opazil par čudnih čez noč narejenih sprememb...
- slika v Kodi-ju je začela na zeleni utripat
- računalnik je začel prehajat v spanje
- ir sprejemnik morem izkplajat
- skupna raba datotek ni delala
....
hvala bogu sem tudi vse poštimal nazaj. Je pa čudno ja, da nekaj par let dela, potem pa se neko jutro vse razštela
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
Bistvo problema, kar opazim, kadar grem pod " Predvajalne naprave", je to, da mi ne zazna televizorja- ob ikonici piše " SAMSUNG, High Definition Audio Device"- ni priključeno, prav tako pa je gumb " Nastavi privzeto", obarvan sivo, kar pomeni, da je onemogočen.

Kaj bi bila rešitev za to?

Ker pogosto resetiranje prenosnika zaradi prenosa zvoka na HDMI kablu tudi verjetno ni najbolje.

Hvala za odgovor

Lp
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
@ Simon S

To vidim, kadar grem pod " Predvajalne naprave".Kljub temu, da je bil televizor ob priklopu ugasnjen, kakor si svetoval, je gumb " Nastavi privzeto" obarvan sivo, se pravi je onemogočen.




Hvala za pomoč
 
Nazadnje urejeno:
22. jul 2007
12.975
1.376
113
123
Si bom malo sposodil temo, jaz imam pa sledeč problem in sicer.

Računalnik imam/sem imel povezan na monitor in tv(kopija zaslona) in je stvar delovala bp.
Od kar pa imam vmes priklopljen reciver, si računalnik oz. grafična noče več zapomniti druge naprave-onkyo reciver in je zdaj potrebno vedno znova potrjevat kopijo zaslona, če hočem gledati film/srfati na tv-ju.

Kako bi zadevo rešil, brez nepotrebnega potrjevanja-kopije zaslona
sprasujem se.gif
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
Pozdravljeni

Še vedno imam pri povezavi prenosnika s HDMI kablom na televizorju ( Samsung LED TV ) težave z zvokom , ki se sicer začasno odpravijo z resetiranjem računalnika, vendar pa verjetno ni dobro prepogosto resetiranje prenosnika.
In zato me zanima, zakaj pod možnostjo " Predvajalne naprave" ne morem nastaviti TV-ja kot privzeti izhod? Gumb " Nastavi privzeto " je namreč obarvan sivo, to pomeni onemogočen.





Vnaprej VELIKA HVALA za vašo pomoč

Lp
Marko
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
@ zakon

Hvala za tvoj odgovor. Saj to želim narediti, vendar ne gre.....kot je lepo razvidno iz print-screena, je po desnem kliku na ikono od TV-ja gumb " Nastavi kot privzeto napravo " obarvan sivo, se pravi onemogočen:



Kaj naj naredim zdaj?
sprasujem se.gif


Vnaprej VELIKA HVALA ZA VAŠO POMOČ !!!!!!!!!!!!!

Lp
 
Nazadnje urejeno:

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.022
9.106
113
EU
Napačen meni odpiraš. Ne od Winzov. Odpri tistega od zvočne kartice Realtek (ali katero ti imaš) in tam nastavljaj.

pfz-Captur.jpg
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
mogoče pa nimaš pravic.
A je tvoj račun administratorski?
vidim, da imaš pri kr velik ikoncah na namizju zraven "rumen ščit"
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
@ Gonzo

Hvala za odgovor.

Mi lahko prosim poveš, kje se odpre meni od zvočne kartice?

Ker vse, kar odprem v zvezi z zvokom, mi odpre le meni, ki je viden na print-screenu, ki sem ga prilepil tukaj na forumu.

Kje torej najdem pravi meni?
 

Marcos9

Zelenc'
8. mar 2015
16
0
1
@ Fusion

Mislim, da ni problem v avtorstvu, saj je zvok preko HDMI- kabla predtem vedno normalno delal, nato pa so se kar naenkrat pojavile te težave s prenosom zvoka.