Poštarji

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Poštarjeva služba je, da je sposoben najti ne vem, Jožetevo ulico 1 in v kaslc vreči pismo, ki ne naslovnjeno na Pepco Novak, Jožetova ulica 1. Če tega ne zmore, potem mogoče ni ravno primeren za to službo.
evil.gif
Samo ta sposobnost, bi bila danes veliko veliko premalo !!!!
To izjavo lahko primerjamo s takšno. " Če si sposoben po Alterju pisat, si sposoben za parlament"
evil.gif
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
osebno ne poznam nobenega poštarja, da ne bo kdo mislil. Ampak, da nekateri vsepovprek kritizirate, medtem, ko visite na alterju.
Poštarja ocenjujete samo, ko pride do vašega zvonca. Vse ostalo pa ne. Kolk ima poštar birokracije... ne vem.... imajo pa vsega več, kot včasih. Ampak, rad bi videl te, ki najbolj kritizirate, kako bi se obnašali, ko bi moral z mopedom pozimi, sneg, dež, tema ob 5h v službo. Pa po snegu, z zmrznjenimi prsti pisat, medtem , ko ti eden iz tople sobe ocenjuje lepopis. Ne vem, al ste nekateri tako zaplankani, da vidite samo prst pred nosom.
Pa še nekaj.. nekdo zgoraj je omenil, da poštar ne pozdravi punce, ki ima tri doktorate. Prvič: Ne piše ji na čelu!! Drugič: Pozdraviš človeka, pa tudi če je tudi poštar ali smetlar, ne pa doktoriranca!!! Ja.... bonton...
zmaga.gif

Citat:
Uporabnik stieber pravi:
Poštarjeva služba je, da je sposoben najti ne vem, Jožetevo ulico 1 in v kaslc vreči pismo, ki ne naslovnjeno na Pepco Novak, Jožetova ulica 1. Če tega ne zmore, potem mogoče ni ravno primeren za to službo.
evil.gif
Ti v službi nikoli nič ne zaje...? Verjamem, da mu (vsaj začetniku) včasih tudi kaj uide, se zgodi. Sam sem do sedaj (vsaj mislim da) dobil vse pošiljke, sem pa tudi že enkrat nosil v sosednjo ulico paket, ker ga je pustil meni. Je bil navajen, da dobivam samo jaz pakete iz Kitajske, potem je pa kar meni pustil
grin1.gif
. Pa zaradi tega nisem delal svetovnega problema.
Je pa zadnjič poštal zvonil in vprašal, če je slučajno kakšen paket pri meni pustil, ker ga en sosed ni dobil. Zdel se mi je precej bogi, očitno so ga fejst nagarbali. Ne vem no, treba bit človeški, se pač normalno zmeniš in je. Verjamem pa, da so tudi kakšni postal poštarji.
grin1.gif
No, jaz ga še nisem srečal.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ja... noben se ne sme niti enkrat zmotiti, samo naša vlada pa preko 20 let dela vse narobe in vse tiho. aja... tisti imajo šole .... šole, kako goljufati, doktorati.. magisteriji.... oni so nedotakljivi.... navadnega človeka, pa treba uničit psihično in fizično.... (da ne omenim teme, ki je zaprta)
 

sung

Pripravnik
10. dec 2011
323
0
16
do sedaj same dobre izkusnje s postarji, razen ko sem imel pred leti vpis na faks in priporocene posiljke nisem dobival 2 tedna, ravno ko je potekal vpis, oziroma pred kratkim ko sem preko aliexpressa narocil ovitek in je prisel v Ljubljano (vedno pisem 1000 ljubljana, ceprav imamo tudi lokalno posto) in kot sem spremljal po spletnem sledenju naj bi bil poslan v sisko kjer je bil naslovnik obvescen, kar ni bilo mozno, nato takoj naslednji dan poslan na posto nasproti name, pa zopet vrnjen v sisko, in nato po 1 teden odkar je prisla v slovenijo ze odposlana nazaj na kitajsko. Ko sem sel osebno vprasat na posto niso vedeli nic samo da je poslana nazaj, ko sem ji omenil tudi da je bila posiljka v tednu dni nazaj poslana nazaj, kljub temu ce niso vedeli kam dostavit je bila gor telefonska stevilka.

EDiT : aja sem pa pozabil omenit da so danes v sentvidu zraven postarke hodili tudi reporterji, tako da bo verjetno kmalu nek prispevek tudi na televiziji
 
Nazadnje urejeno:

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
To jaz pravim tako. Postarska sola, ker mora biti nekaj posebnega biti postar. Cemu vzhodnjaki? A je slovencu pretezko prijeti za krmilo kolesa? Ce se vrnem na stare poste, se strinjam s tabo, da je pac vsako delo castno, ce je posteno, ampak imam zal s postarji ze celo zivljenje smolo. Tako receno.

Nekaterim primerkom je tezko pozdraviti dober dan ali dobro jutro, besede prosim in hvala, ki sta malce naprednejsa stopnja bontona in prezahtevna za postarja janeza itak ni v besednjaku. Ali tudi ti sredi voznje z biciklom iz druge strani ulice klices dekleta, ejga decva a si ti od unga pa unga (mene), dej tlele podpis k mam neki zanga. Starejsa od njega, s tremi doktorati kar nima niti taksne veze ampak recimo.

Dosti nas dela v tako osovrazeni JU, primorana hoditi na delavnice, ki se posvecajo samo bontonu in delu z ljudmi, da ja ne bo kdo popiz... na koga ali šel "postal". Da moramo delati z ljudmi v rokavicah, vedno nasmejani in z vsem spostovanjem.. postarji pa po domace. Slovenija, dolina kmetov in hlapcev, anede?

Kje to pobiraš?

Matr, če greš v kak drug kraj, pa srečaš poštarja te pozdravi. Tako da ne vem, zakaj lih tebe in babe s tremi doktorati ne bi? Morda zato, ker jo je že 100x pozdravil in mu vzvišeno ni odzravila?