Pluženje

Ador

Majstr
7. avg 2019
622
327
63
Ravnokar je bilo na cesti s spuščenimi plugi pet vozil, prvi je zavil proti Podgradu štirje pa proti Ljubljani..... Sem imel tak občutek kot da sem na vojaški paradi...!!
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
vidi se da v LJ občini ne dajejo velikega pomena pluženju, so drugi posli zadaj.
drugje kjer sem danes bil (pa sem naredil 150+km danes) je bilo čisto spodobno.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.429
113
v lokalni ostariji
vidi se da v LJ občini ne dajejo velikega pomena pluženju, so drugi posli zadaj.
drugje kjer sem danes bil (pa sem naredil 150+km danes) je bilo čisto spodobno.
Koncesionar enostavno nima več kooperantov. Sploh traktoristov in manjših nakladacev kronični primanjkuje. Število aktivnih se je zmanjšalo ker so sedaj tako slabe zime da praktično ni dobre matematike se ukvarjat s pluzenjem. Če imaš traktor, bobcat-a... Povej lahko takoj začneš...

Ker je pomanjkanje aktivni polnijo vrzeli ampak več kot delat se ne da.

Drugače pa vsaka plužna enota ima svoj odsek. Od tega km do tega km. Car je naletel glih na neprijeten dogodek, da je prišlo do "zamika".

No, razložite mi eno stvar. Imamo kooperanta ki je doma na Škofljici, pluzi pa v Siski. Koliko časa bi potreboval da pride do šiške če bi pluzil vse ulice so tam?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in bizi

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.603
8.930
113
Koncesionar enostavno nima več kooperantov. Sploh traktoristov in manjših nakladacev kronični primanjkuje. Število aktivnih se je zmanjšalo ker so sedaj tako slabe zime da praktično ni dobre matematike se ukvarjat s pluzenjem. Če imaš traktor, bobcat-a... Povej lahko takoj začneš...

Ker je pomanjkanje aktivni polnijo vrzeli ampak več kot delat se ne da.

Drugače pa vsaka plužna enota ima svoj odsek. Od tega km do tega km. Car je naletel glih na neprijeten dogodek, da je prišlo do "zamika".

No, razložite mi eno stvar. Imamo kooperanta ki je doma na Škofljici, pluzi pa v Siski. Koliko časa bi potreboval da pride do šiške če bi pluzil vse ulice so tam?
A to si se šel s tem oslom racionalen pogovor. Nima smisla.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Koncesionar enostavno nima več kooperantov. Sploh traktoristov in manjših nakladacev kronični primanjkuje. Število aktivnih se je zmanjšalo ker so sedaj tako slabe zime da praktično ni dobre matematike se ukvarjat s pluzenjem. Če imaš traktor, bobcat-a... Povej lahko takoj začneš...

Ker je pomanjkanje aktivni polnijo vrzeli ampak več kot delat se ne da.

Drugače pa vsaka plužna enota ima svoj odsek. Od tega km do tega km. Car je naletel glih na neprijeten dogodek, da je prišlo do "zamika".

No, razložite mi eno stvar. Imamo kooperanta ki je doma na Škofljici, pluzi pa v Siski. Koliko časa bi potreboval da pride do šiške če bi pluzil vse ulice so tam?
očitno nisi videl da okoliške občine so bile bolj urejene, sploh v smeri gorenjske.
tam očitno zadeva deluje oz se nameni več sredstev.


vidim pa da je šerif takoj užaljen samo da kaj rečeš čez zokistan :valjamse: boh ne daj da še kakšne grafite omenim, bo takoj v luft skakal kako to mora bit, a? čeprav greš čez mejo pa 3/4 manj (razen berlin, tam pa res mora bit)
daj pojdi raje malo telovadit da te ne ubije vsak mini hribček. o teh zadevah ziher veš najbolj na forumu, sam malo v prakso spravi :valjamse:
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.194
2.429
113
v lokalni ostariji
očitno nisi videl da okoliške občine so bile bolj urejene, sploh v smeri gorenjske.
tam očitno zadeva deluje oz se nameni več sredstev.


vidim pa da je šerif takoj užaljen samo da kaj rečeš čez zokistan :valjamse: boh ne daj da še kakšne grafite omenim, bo takoj v luft skakal kako to mora bit, a? čeprav greš čez mejo pa 3/4 manj (razen berlin, tam pa res mora bit)
daj pojdi raje malo telovadit da te ne ubije vsak mini hribček. o teh zadevah ziher veš najbolj na forumu, sam malo v prakso spravi :valjamse:


Ne vem kakšne veze imam jaz s hribi.

Trenutno je v Ljubljani veliko pomanjkanje mehanizacije. Malo tudi na konto cen. Cca 20- 15 let nazaj si do rajona prišel samo preko vez sedaj pa iščejo na vse načine...

Kmetov je občutno manj, večina jih pluzi privat površine (kar nekaj industrijskih con je zraslo...) strojnikov ki želijo zmrzovati ponoči tudi ni na pretek.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jendomen

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.535
2.050
113
Ne vem kakšne veze imam jaz s hribi.

Trenutno je v Ljubljani veliko pomanjkanje mehanizacije. Malo tudi na konto cen. Cca 20- 15 let nazaj si do rajona prišel samo preko vez sedaj pa iščejo na vse načine...

Kmetov je občutno manj, večina jih pluzi privat površine (kar nekaj industrijskih con je zraslo...) strojnikov ki želijo zmrzovati ponoči tudi ni na pretek.

Si se kdaj vprašal, zakaj noče kmet tega delati?

Poznam dosti kmetov, ki so imeli koncesijo za čiščenje vasi in ostalih lokalnik cest. Vsi so dali nazaj koncesijo, saj si komaj nafto pokrijejo konec zimske sezone. Traktorji niso zastojn in delo tudi ne. Zakaj bi moral kmet delati napol zastojn?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

H19ED

Guru
30. jul 2022
2.535
2.050
113
A to ti njemu razlagas? Pomoje si mal falil… z alkoholikom sva pluzila zadnjih 10 let, ce bi letos bil v RS bi pluzil kot vsa leta dosled pa pac nisem mogel ker me ni bilo… tko da ne nam razlagat


Potem sta morala biti dobro plačana, tule pri nas ni tako. ;)

Pri nas občina ¨škrtuhi¨ na polno in potem na občinskih sejah slišiš, kmetje nočjo koncesije.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.385
5.893
113
pri taščici
Si se kdaj vprašal, zakaj noče kmet tega delati?

Poznam dosti kmetov, ki so imeli koncesijo za čiščenje vasi in ostalih lokalnik cest. Vsi so dali nazaj koncesijo, saj si komaj nafto pokrijejo konec zimske sezone. Traktorji niso zastojn in delo tudi ne. Zakaj bi moral kmet delati napol zastojn?
Saj je traktor dobil zastonj(subvencije) plug mu je pa.komunala dala. A zdaj bi pa z zasluzkom pluzenjana rad kupil se lopato?
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.494
5.488
113
Takole izgledajo razlike v pluženju (primer Krško - Kostanjevica na Krki).


1627940.width-660.jpg