Plača v javnem sektorju

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Meni se plača ne zdi slaba. Za takšno delo je nad 800eur super plača, glede na to da kakšne strežnice precej bolj delajo za 560eur neto.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Vseeno dobro da si v 11. letih prilezu do 25. razreda s srednjo šolo. Jaz sem v 26. letih prilezu do 24. razreda . In to je bilo l.2008, ko se je vse ustavilo.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik alkoholik pravi:
lej ti butl ti pojma nimaš ne o šolstvu še manj o otrocih s posebnimi potrebami.

ker če bi imel nebi pisal bedarij. spet trollaš kot si pri ravnatelju.

daj, raje se utikaj v teme o belogradistih in partizanih. tam si bolj zabaven. tukaj si pač navaden troll.

Ko sem jaz hodil v OŠ so bili 3 razredi na letnik, danes ista šola težko napolni enega.

Samo za enega učenca se spominjam, da je bil malo drugačen tam med nami 75imi pa se ga je zguralo nekak skozi, ti pa mi sedaj hočeš povedati, da je tega bistveno več.

Možno, da jih je več na papirju, da imajo ustrezne službe in poklici delo ...

Pri nas se ustvarijo razmere za poklice in ne obratno.

Lahko pa nam ti kaj pojasniš, ker se ponujaš, da si na tekočem.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Vseeno dobro da si v 11. letih prilezu do 25. razreda s srednjo šolo. Jaz sem v 26. letih prilezu do 24. razreda . In to je bilo l.2008, ko se je vse ustavilo.

to je na račun tega ker je reševalec,drugače mislim da je napredoval 1x morda 2x.reševalec mora imeti občutno več znanja kot pa nekdo ki del v ambulanti splošnega zdravnika
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Pa dejte srat, men se vidijo lepe plače to.

Moje prvo leto z diplomo, na leto prakse prej( je bilo pa tudi ene 50-60k SIT/mesec).

.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Da se razumemo.
Jaz osebno bi rad videl, da je zdravstvo dobro plačano, ker gre za pomembno zadevo za razliko od nekih drugih služb v JU, ki služijo pitaj boga komu.

A treba je biti realen, če ni denarja, ga ni.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Pa dejte srat, men se vidijo lepe plače to.

Moje prvo leto z diplomo, na leto prakse prej( je bilo pa tudi ene 50-60k SIT/mesec).

.

daj plačo iz tega časa le tako lahko primerjamo,plače iz leta 2006 so bile konkretno nižje
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Kolikor se jaz spomnim, plače v letu 2006 niso bile nič manjše kot danes (mogoče 10% razlike), vsaj kar se gospodarstva tiče ... Je pa takrat bilo 1000eur plače vrhunsko, tako kot se mi danes zdi, da je 1000eur vrhunska plača, kakršno koli delo že opravljaš.
 

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.577
2.424
113
Takrat so bili časi debelih krav je torej še slabše bilo 600€ imet.

Sedaj, ko je pa 200k brezposelnih je pa tudi 900€ za srednjo šolo kr poštena plača in še ziher službica.

Edit: Jst tako ocenim na velikodušnih poštenih 700€, glede da pa državi gre slabo bi pa lahko še 100€ prispeval. Torej 600€ neto na roke.
zmaga.gif
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Zgleda je folk izgubil orientacijo, že s tem ko si kupuje mobilne telefone za 500eur in televizor za 1000eur.
 

Zetor

Pripravnik
6. apr 2010
451
2
16
Pa kaj sedaj...pred mesecem ko so bili aktualni gasterbajtarji ste vsi z robertom na celu tolkli po njih da se v Avstrijo za 1.800 ne splaca hoditi.... ne jokat delajte za slovensko mafijo za 700 to je bolje, pomembno je da se avstriske gasterbajterje pri dohodnini okrade pa cetudi potem delam samo za 300 mesecno , saj kosovarji bosanci in ostali so iz te luknje itak ze spiz....
V Gospe Avstriji vajenka cistilke dobi toliko ..... Delajte tiho bodimo in slovenijo castimo...
 

alpine

Fizikalc
22. feb 2012
2.564
21
38
Škofja Loka
Nedolgo nazaj sem sorodnika vozil v klinični kr pogosoto in tam prečakal na ure in vem kako se je osebje sprehajalo pa hodil na odmore, kada jim je pasal, zdej k majo manjše plače pa vse ostalo krivo.
Moj max. čakanje je bilo od 14 ure popoldne do 23 ure zvečer.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.354
113
Pomurje
@ zetor Kaj jamBraš? Po vsem povedanem in napisanem, še ti ni jasno, da po nepotrebnem galamijo?

@avtor teme. To ni slaba plača, ni pa dobra. Je ravno prav, če mene vprašaš. Državo stane preko 1300€ plus dodatki, dopusti in bolniške. V šolstvu je
Je pa res, da ne vem, če lahko v zdravstvu porabite ves dopust in imate bolniško po želji.

S snecerjem pa se strinjam glede šolstva. Mislim, da je ta del JS čisto v kurcu. Približno vem kako je v mojem kraju in to je milo rečeno katastrofa. Ne kritiziram dela, ampak organizacijo. V mojih časih nas je bilo preko 1000 učencev, zdaj jih je s prilagojenim programom vred 515. Po Bizi.si jih je zaposlenih od 50-99. Približna ocena je 80 ljudi. Kar je cca 6,5 učenca na zoposlenega. Če še gor obesimo referenta na občini in zaposlene prek javnih del, pridem do žive žalosti. Lepo bi bilo imeti podatek koliko je učiteljev in koliko je uprave.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Da se razumemo.
Jaz osebno bi rad videl, da je zdravstvo dobro plačano, ker gre za pomembno zadevo za razliko od nekih drugih služb v JU, ki služijo pitaj boga komu.

A treba je biti realen, če ni denarja, ga ni.

Denarja je dovolj samo preveč se ga pokrade in nepravilno razporedi
wink-1.gif
 

boskosi

Fizikalc
4. sep 2007
1.423
1
38
pa kdo je te vas na4izdil da je JU samo zdravstvo.....dajte malo razmislit no....imamo kup enih agencij in sekcij in kaj jaz vem kaj še vse ki svirajo k0rcu pa se napajajo iz tega istega dnara, pa sploh noben ne ve......to da pa je povprečna slovenska euro plača 1500€ je pa samo napihovanje medijev....ne vem od kje jim ti podatki....me zanima če imajo oni povprečno slovensko plačo......no pa dajmo še nekaj ljudi zaposlit v JU, čeprav še ne vemo kaj bojo delali, glavno da majo službo z redno plačo pa bo že.........
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.744
2.354
113
Pomurje
Leta 2011 si imel bruto osnovo 1226€, zdaj jo imaš 1120€. Se pravi so vam vzeli 106€ bruto. Gledam 65 razred, tem so vzeli 734€ in imajo sedaj 5.156€.
Kdo lažje preživi brez tega denarja?

Ko so štrajki, štrajkate narobe oz. imate napačne cilje. Vsi bi več, kar ne gre. Mislim, da vidite, da ne gre.
In zdaj šolniki spet o nekih dodatkih.
Slišal sem za učiteljico, ki je 1 dan sploh brez pouka, potem ima en dan 1 uro, ostale 3 dni pa te spravi nekaj skup. Na take primere pokažite.
V bolnišnici M.Sobota so 4 kirurgi. Vsi operirajo tudi za sebe, ampak le en ima dovoljenje od bolnice v kateri je zaposlen, da lahko to dela. Ostali trije očitno delajo na črno oz. brez dovoljenja delodajalca.
O zobozdravstvu pa raje ne bi začel.
 

miklavz

† 1962-2015
30. sep 2012
912
1
16
Hja, torej se vidi, kje se lahko zasluži brez dela. Kaj še čakate - le naprej, vsi iz Alterja za učitelje pa kirurge...
Aja, izobrazbe nimate? Pa znanja tudi ne? Hm, a je to štorija o CHF kreditih? Ko je blo fajn se je vsem smejalo, zdaj pa ne več?