Petrol elektrika

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.369
5.405
113
se dejansko lahko da kaj "barantati" za ceno elektrike. Se pravi, uspešno? govorim o gospodinjskih uporabnikih, kaka velika firma, ki poganja bog ve kaj vse (da ne rečem tovarna) na štrom, verjetno ne plačuje po ceniku...
 

krena12

Zelenc'
25. jun 2019
2
0
1
Sem šla na Petrol štrom, na žalost.... Po 2 mesecih so me nategnili in porabo zaračunali 2x (sešteli dejansko in predvideno porabo). Reklamacijo so najprej zavrnili češ da račun štima. Ker znam seštevati in odštevati sem se ponovno pritožila, kar so menda posredovali naprej, od takrat naprej tišina....Prosila sem za kontakt neodvisne osebe za reševanje konfliktov, pa me ignorirajo.
Okradli so me le za ca 20.-eur, s takimi malenkostmi se velefirma Petrol pač ne ukvarja. Ob prvi priliki grem stran, pa še malo jih bom po medijih vlačila. Tako!
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Sem šla na Petrol štrom, na žalost.... Po 2 mesecih so me nategnili in porabo zaračunali 2x (sešteli dejansko in predvideno porabo). Reklamacijo so najprej zavrnili češ da račun štima. Ker znam seštevati in odštevati sem se ponovno pritožila, kar so menda posredovali naprej, od takrat naprej tišina....Prosila sem za kontakt neodvisne osebe za reševanje konfliktov, pa me ignorirajo.
Okradli so me le za ca 20.-eur, s takimi malenkostmi se velefirma Petrol pač ne ukvarja. Ob prvi priliki grem stran, pa še malo jih bom po medijih vlačila. Tako!
Prvi mesec nisi dobila položnice, kar klasika ob prestopu na petrol, zato se ti zdi da so ti narobe zaračunali.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

krena12

Zelenc'
25. jun 2019
2
0
1
Ker je račun zelo podrobno specificiran, se da zlahka ugotoviti, da so sešteli in zaračunali pavšalno porabo in dejansko, ker sem jim
poslala popis števca. V vsakem primeru pa si zaslužim odgovor, kajne?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Zadnjič sem imel podoben "nesporazum" s Plinarno MB - stanje števca sem javil 28. v mesecu kar so mi poračunali, za zadnje tri dni v mesecu pa so mi obračunali pavšal na boksigavedi kateri osnovi in je bilo za tri dni cca 1/3 tega kar je bilo za 28 dni.
Sem jih klical in so mi pojasnili, da kao to morajo tako obračunavat in da mi bodo itak poračunali naslednji mesec - no od takrat striktno javljam stanje zadnji dan v mesecu!
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Sem šla na Petrol štrom, na žalost.... Po 2 mesecih so me nategnili in porabo zaračunali 2x (sešteli dejansko in predvideno porabo). Reklamacijo so najprej zavrnili češ da račun štima. Ker znam seštevati in odštevati sem se ponovno pritožila, kar so menda posredovali naprej, od takrat naprej tišina....Prosila sem za kontakt neodvisne osebe za reševanje konfliktov, pa me ignorirajo.
Okradli so me le za ca 20.-eur, s takimi malenkostmi se velefirma Petrol pač ne ukvarja. Ob prvi priliki grem stran, pa še malo jih bom po medijih vlačila. Tako!

Spoštovani,

obračunavanje obračunske moči, omrežnin ter vseh prispevkov je za posameznega odjemalca pri vseh dobaviteljih električne energije enako. Torej, tisto obračunsko moč, ki ste jo imeli pri vašem prejšnjem dobavitelju, jo v takšni količini zaračunavamo tudi na Petrolu, medtem ko se omrežnine in prispevki obračunavajo glede na porabljeno količino energije za posamezno obračunsko obdobje. Glede na nastali položaj, ki ste ga opisali, predvidevamo, da smo s strani Sistemskega operaterja distribucijskega omrežja (SODO) najprej prejeli ocenjeno količino porabljene energije, nato pa smo z vaše strani prejeli še dejansko stanje števca in posledično dejansko količine porabljene energije za posamezno obračunsko obdobje. V takšnem primeru se ocenjena poraba odšteje od dejanske porabe in na koncu vam zaračunamo le dejansko porabo. Nikakor pa v tovrstnih primerih ne gre za dvojno zaračunavanje.

Če pa imate še kakšno vprašanje ali bi želeli še dodatna pojasnila, se, prosim, obrnite na elektronski naslov podpora.strankam@petrol.si. Sporočite nam svoje ime, priimek, naslov in šifro plačnika. Na podlagi teh podatkov vam bomo nastali položaj lahko še podrobneje razjasnili.

Saša Rozman
Trženje – Rešitve za dom
Petrol d.d., Ljubljana
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Spoštovani,

trenutno imamo na Petrolu akcijsko ponudbo Priključi se na vedno ugoden Petrolov "štrom", v sklopu katere prejmete 10 odstotni popust na njihovo redno ceno za šest mesecev, poleg tega pa dobite tudi 10 EUR dobrodošlice, ki jo lahko izkoristite za nakup na naših prodajnih mestih. Svoj prihranek ob preklopu na Petrol si lahko izračunate na naši spletni strani.

Po izteku akcijske ponudbe pa lahko Zlate točke izkoristite za popust na elektriko.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistem Povej Petrolu.

Lep pozdrav,

Teja Hafner Kunšič
Trženje
Petrol d.d., Ljubljana
 

Karakala

Fizikalc
3. okt 2007
2.381
56
48
Republika Prlekija
Podal sem vlogo preko spleta za preklop na Petrol elektriko iz Energije Plus. Na Petrolu je redna cena elektrike nižja od akcijske cene(Toplotne črpalke 2018) na Energiji Plus.

Ali pri pretrolu vsaki mesec avtomatsko prebere števec ali moram javljati vsakega 1. v mesecu? Zdaj sem imel avtomatsko, vendar nevem kaj se jim je dogajalo zadnje tri mesece, ko so sami določali, enkrat ocena, dvakrat ročno. Jaz jim nisem javljal. Kdo je potem hodil preverjat mojega števca ročno?
 

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Podal sem vlogo preko spleta za preklop na Petrol elektriko iz Energije Plus. Na Petrolu je redna cena elektrike nižja od akcijske cene(Toplotne črpalke 2018) na Energiji Plus.

Ali pri pretrolu vsaki mesec avtomatsko prebere števec ali moram javljati vsakega 1. v mesecu? Zdaj sem imel avtomatsko, vendar nevem kaj se jim je dogajalo zadnje tri mesece, ko so sami določali, enkrat ocena, dvakrat ročno. Jaz jim nisem javljal. Kdo je potem hodil preverjat mojega števca ročno?

Spoštovani,

tu za vse dobavitelje veljajo ista pravila: če ima odjemalec daljinsko odčitavanje, gre za dejansko porabo. Če stranka ne javi odčitka, dobi pavšal. Ker ne vemo odjemnega mesta, ne moremo preveriti dejanskega stanja njegovega obračuna, torej ne vemo ali dejansko odčitan ali ne. Zagotovo pa mu elektro distributer vsak mesec ne opravlja meritev števčnega stanja.

Za vse dodatne informacije lahko obrne na našo brezplačno telefonsko številko 080 22 66 ali e-naslov: podpora.strankam@petrol.si.

Simona Kostrevc
Direktorica - Zaledna pisarna
Petrol d.d., Ljubljana
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
Ne vem če sem imel kdaj ugodneje strom.kot ga imam sedaj.
VT 0,046
MT 0,02521
+ DDV
Kaj hudiča ko je ta postavka samo tretjino zneska na položnici. Še vedno pa se mi pozna 5-10 evrov v primerjavi s konkurenco.

Pa: ponavadi jambram in stokam na alterju, tokrat delam reklamo.
 

first1

Fizikalc
19. mar 2018
288
132
43
5-10€ mesečno se lepo čuje, na žalost pa moraš verjetno prej zapraviti 4500€ da dobiš ta max 30% popust s pikami. Sam ne samo da skurim zgolj 1 tank mesečno, tudi cca vsak drugi tank tankam v avstriji in že pri vsakem tanku profitiram toliko napravm našem petrolu. Če pa že toliko zapravš (ja vem še prijateljem in sorodnikom devate petrol kartice :) ), pa je lepo, da imate vsaj nekaj od tega...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Zdravo,
ali ima kdo informacije, kako je z ceno elektrike za odjemalce, ki se ogrevajo z TČ? Znanec razlaga, da ima Petrol nižjo ceno. To drži?? Na njihovi spletni strani nisem našel nič glede tega.

LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.366
5.873
113
pri taščici
first1 v Avstriji na žalost ne tankam
Res je, pike zbiramo "družinsko", pa kakšne gume in podobno tudi kupim na Petrolu če je cena konkurenčna. Za gume dobiš trojne pike se mi zdi.
Znesek elektrike tudi prinaša pike. ;)

Raje pike koristim za ceneje elektriko, kot pa neke brez vezne igrače in kuhinjske.pripomocke na OMV in podobno ki sploh niso.ugodni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: first1

Petrol

Petrol d.d.
31. avg 2011
109
22
18
Zdravo,
ali ima kdo informacije, kako je z ceno elektrike za odjemalce, ki se ogrevajo z TČ? Znanec razlaga, da ima Petrol nižjo ceno. To drži?? Na njihovi spletni strani nisem našel nič glede tega.

LP

Spoštovani,

akcija TOPLOTNE ČRPALKE 2017, ki jo omenjate je še vedno aktualna. Več podrobnosti lahko najdete tukaj, cenik električne energije v sklopu akcije pa lahko najdete tukaj.

Za vse dodatne informacije lahko obrne na našo brezplačno telefonsko številko 080 22 66 ali e-naslov: podpora.strankam@petrol.si.

Saša Rozman
Marketing
Petrol d.d., Ljubljana