Pametne električne vtičnice (wifi, aplikacija)

sad

Guru
24. avg 2007
20.527
9.218
113
Dobra ideja oziroma predlog, ampak se mi iskreno ne da ukvarjati z raznimi električarji, da jim obrazložim, kaj sploh želim, sam svoj mojster pa nisem za elektriko :confused:

Zato pa iščem najbolj "izi" rešitev in to bo verjetno ta, da najdem najbolj "tanko" vtičnico, ki jo samo vklopim v obstoječe.

Sicer pa tnx ;)
Saj se ne rabiš ukvarjati z njimi :). Ti nabaviš, on ti pa samo vgradi :). To je to.
Drugače imam jaz v kopalnici že precej časa IP67 (če se prav spomnim) vrtni timer/vtičnico, kot si jo nalepil, za ogrevanje sanitarne vode. Bp. Ni pa pametna, je samo elektronski timer.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.132
2.475
113
Saj imam tudi jaz na nadkriti terasi taki "navadni" pokriti vtičnici in delata super :)



Problem je ta, da nista pametni in sedaj iščem rešitve...Poglej priponko 71227

A tole bi imel?


 
27. jan 2022
4.801
1.738
113
đast for yu
61c3Rsl0GcL.jpg
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
A tole bi imel?


Bi, če je ne bi bilo treba fizično zamenjati s trenutno…
 

sylver

Fizikalc
21. okt 2008
3.338
27
48
Izola, Ljubljana
jest mam tole.


zunaj pa to:


Ta mi je zanimiv, ker ga lahko povežem tudi na Apple HomeKit:


Zanima me:
1. Ali se lahko nanj povežeš samo prek wifi ali tudi prek BT povezave?
2. Ali aplikacija omogoča nastavljanje časov vklopa in izklopa?
3. Ali aplikacija omogoča tako podroben prikaz podatkov, kot jih recimo omogoča Shelly ponudnik za svoje izdelke (prikazuje trenutno porabo energije in za določeno obdobje, kolikor energije se je porabilo)?


Shelly, ki mi je zanimiv, je pa ta, ki omogoča delovanje tudi do -20 stopinj in bi uporabljal tako v kopalnici (radiator) ko tudi na nadkriti terasi:



Hvala :)
 

Holobist

Fizikalc
8. jul 2023
850
-263
43
Ta mi je zanimiv, ker ga lahko povežem tudi na Apple HomeKit:


Zanima me:
1. Ali se lahko nanj povežeš samo prek wifi ali tudi prek BT povezave?
2. Ali aplikacija omogoča nastavljanje časov vklopa in izklopa?
3. Ali aplikacija omogoča tako podroben prikaz podatkov, kot jih recimo omogoča Shelly ponudnik za svoje izdelke (prikazuje trenutno porabo energije in za določeno obdobje, kolikor energije se je porabilo)?


Shelly, ki mi je zanimiv, je pa ta, ki omogoča delovanje tudi do -20 stopinj in bi uporabljal tako v kopalnici (radiator) ko tudi na nadkriti terasi:



Hvala :)
Pri teh vtičnicah je zanimivo pobrskat katere se dajo heknit, da ne grejo preko Kitajskih serverjev ampak si doma postaviš svojega. Dejansko je vso to avtomatizacijo dobro imeti preko lastnega serverja. (ni nek velik strošek)
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.573
986
113
48
KR
Ta mi je zanimiv, ker ga lahko povežem tudi na Apple HomeKit:


Zanima me:
1. Ali se lahko nanj povežeš samo prek wifi ali tudi prek BT povezave?
2. Ali aplikacija omogoča nastavljanje časov vklopa in izklopa?
3. Ali aplikacija omogoča tako podroben prikaz podatkov, kot jih recimo omogoča Shelly ponudnik za svoje izdelke (prikazuje trenutno porabo energije in za določeno obdobje, kolikor energije se je porabilo)?


Shelly, ki mi je zanimiv, je pa ta, ki omogoča delovanje tudi do -20 stopinj in bi uporabljal tako v kopalnici (radiator) ko tudi na nadkriti terasi:



Hvala :)
Sem pozabil povedat, da lahko Shellyja kontroliraš tudi preko web cloud vmesnika iz kateregakoli računalnika. Vsaj kakšne nastavitve je lažje naredit na kompu, kot pa na telefonu. Zgleda pa tako nekako:

1693483967568.png

1693484005764.png

1693484073975.png
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.823
10
38
Stara Bučka
Kot je bilo že objavljeno. Teh imam 14 kom po bajti in delavnici. Pred dvema letoma je ena odpovedala poslušnost. Veliko nastavitev, timerji, merjenje porabe, krmiljenje z aplikacijo Smart Life od kjerkoli in kadarkoli. Oljni radiator in 90l bojler vklaplja brez problemov. Poceni in zanesljiva rešitev. Kamere nima vgrajene, vsaj jaz je ne najdem. :)