"Pametna varovalka" za oddaljeno krmiljenje

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Takole je; že kar nekaj časa nazaj sem si na oddaljeni lokaciji namestil GSM stikalo, ki je na daljavo preko kontaktorjev vklapljalo bojler in klimo. Sedaj bi gsm krmiljenje odstranil in bi krmilil preko wifi/oblaka. bi bilo tole uporabno? Uporabljal bi nadalje preko kontaktorja, da pa meri porabo je samo dodaten bonus :)
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
Takole je; že kar nekaj časa nazaj sem si na oddaljeni lokaciji namestil GSM stikalo, ki je na daljavo preko kontaktorjev vklapljalo bojler in klimo. Sedaj bi gsm krmiljenje odstranil in bi krmilil preko wifi/oblaka. bi bilo tole uporabno? Uporabljal bi nadalje preko kontaktorja, da pa meri porabo je samo dodaten bonus :)
Ne vidim razloga, da tole nebi delovalo. Sam pa za več zadev uporabljam Sonoff krmilnike in nimam pripomb. Delujejo odlično.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ador

Schime

Guru
22. nov 2008
1.821
638
113
Za krmiljenje in meritev porabe je verjetno ok. Ni pa to varovalka (circuit breaker). Samo v info, če se slučajno pričakuje tudi takšna funkcionalnost.
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
A pozna kdo kakšno v redu (skladno z varnostnimi zahtevami) RCD varovalko, ki ima tudi wifi (ali zigbee) power meter? Mogoče iz lastnih izkušenj, na aliexp*** je teh kao "circuit breaker"-jev, ampak ko podrobno pogledaš, gre samo za stikala in merilce...
Hvala!
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Edit: nekaj takšnega...ampak sploh ne vem kakšne vrste zaščita je to, sicer nekaj piše, da je pred kratkim stikom in preobremenitvijo, ampak nisem siguren...
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Merjenje porabe je cilj, če je možnost izklopa, še toliko bolje.

3 rabim za kuhalno ploščo,
3x po 1 pa za luči in pečico.

Sem razmišljal tudi o takšni rešitvi, ampak tudi za to ni prostora.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.374
1.003
113
Celje
Obišči stran
Merjenje porabe je cilj, če je možnost izklopa, še toliko bolje.

3 rabim za kuhalno ploščo,
3x po 1 pa za luči in pečico.

Sem razmišljal tudi o takšni rešitvi, ampak tudi za to ni prostora.
Zakaj potem ni ok nekaj v tej smeri, če želiš v omarico montirati?

Imaš pa še cel kup drugačnih "merilnikov", ki jih lahko tudi k vsakemu porabniku posebej dodaš (v dozo).

Potem pa imaš še cel kup "cenejših" rešitev ala Sonoff, ki prav tako delujejo dobro.
 

ruki33

Zelenc'
30. nov 2016
23
5
3
Hvala za tole. Poznam druge variante, ampak kuhalno ploščo ne moreš meriti v vtičnici. Pečico prav tako ne.
Varianta je z objemko, ampak v omarici ni prostora.
Prav tako ni prostora za ala shelly merilec ali drug, ki gre za din letev.

Zaradi tega iščem merilnik+RCD v enem, ne zaupam pa kakšni nepreizkušeni varianti, zato sprašujem tukaj, če pozna kdo kakšno ustrezno zadevo, ki jo lahko priporoča...