Osebni trener - fitnes

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.339
764
113
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
Ksz..

Prva sprememba k začetku fitnesirenja je prehrana, če se hrane ne držiš je pol sploh bwz na fitnes hodit.. razen če samo tekaš na oni stezi..
Napaka. Res da prehrana pomeni recimo 70%, mogoče tudi več, treninga pa preostalih 30%, samo brez pravilene prehrane boš samo s treningom ravno tako nekaj dosegel, z iber optimalno prehrano in ležanjem doma na kavču pa čisto nič.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ja,ampak nekateri se ne zavedajo,da miganje ni pogoj samo za mišice in mišično maso,ampak je izredno koristno tudi za srce,ožilje,sklepe,kosti,itd...zato bi pa jaz prepovedal vse diete,ki ne upoštevajo faktorja,da se človek hkrati konkretno giba (in takih diet je žal 99%)
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Brez prave prehrane ne boš mogel dvigniti uteži na fitnesu.. 80% je hrana, ostalo pa pravilno izvedene vaje. Vcasih se najdejo na fitnesu ko si dela več škode kot koristi
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.339
764
113
Citat:
Uporabnik hrci pravi:
Brez prave prehrane ne boš mogel dvigniti uteži na fitnesu..
A to velja za vse uteži, ker jaz grem zjutraj na tešče v fitnes, pa vseeno dvignem kakšno utež...
 

hrci

Pripravnik
22. jan 2008
865
2
18
Nwm kdo bi lacn hodo na fitnes, pa dobro.. pol pa lepo vzemi kreatin zjutraj kake pol ure prej pa je..
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.709
6.620
113
Saj ni rekel lačen, ampak na tešče
wink-1.gif
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.339
764
113
Ampak a je kaj narobe, ker lahko dvigam uteži kljub izostanku prehrane? A po tvoje ne bi smel ali ne bi mogel? Da ne delam slučajno kaj narobe...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Začetnikom priporočam LesMills vadbo.
http://www.lesmills.com/

Če želiš mišice, moč in vitko telo, predvsem pa usklajeno grajeno (don't skip the leg day fora iz fitnessov), je to stokrat boljše. Eno leto tega treninga, potem pa po želji - če želiš konkretno mišično maso, bo treba na fitness. Za običajne ljudi je pa skupinska vadba stokrat boljša. Trener je vedno tam, da ti pomaga. Paziš na OH (hidrate), dodajaš beljakovine in boš hitro fit.

Odvisno od trenutne pripravljenosti, ampak priporočam da začneš z BodyPump treningom (2x tedensko 1h, celo telo), dodaš mogoče kak kardio trening (1x tedensko RPM na kolesu), kasneje pa dodaš ali zamenjaš s treningom vseh treningov - GRIT. V pol ure narediš tak trening, da se prvi rezultati poznajo že po mesecu ali dveh. Tam omagajo tudi najbolj fit osebe.
Zelo pomemben je tudi počitek, tako da tole delaš maksimalno vsak drugi dan. Če telo ne počiva in ne dobi beljakovin, ne bo napredka.

Glede prehrane: http://www.lesmills.com/knowledge/nutrition/

Meni je to tisto, kar sem vsa leta iskal. Probal sem pa ogromno stvari. Skupinska vadba je top. Jaz sam na fitnessu ne zdržim, pa še več časa mi vzame.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:
ko slišim take buče me kr stisne. Vse ta skupinska poskakovanja so garancija, da si pol ves zategnjen.

Če je edina vadba, ki si jo kdaj resno preizkusil, fitnes + praški, je tvoje mnenje pričakovano. Zategnjen kam? Kaj manjka Les Mills vadbi? Še Alenka Košir, ki ima svojo vadbo, zna razložiti da je zelo zapleteno združiti vadbo za moč, vzdržljivost, kondicijo, fleksibilnost, itd. Fitnes ti da samo prvo. Tekaču samo tretje. Les Mills vadbe v pravi kombinaciji ti dajo vse, poleg tega ti svetujejo glede prehrane.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Kot pravi jaka6, buče.
Saj je fajn, če se ti res ne da, ampak individualni pristop v fitnesu je še vedno bolj učinkovita zadeva. In če delaš prav, nisi nič zategnjen, prej kontra.
Jaz osebno ne maram hodit v fitnes, ampak sem vseeno tam večkrat tedensko (in ne, nobenih praškov ne jemljem), vendar pod občasnim nadzorom mojega fizioterapevta oz. trenerja.
Ko gledam tiste, ki skačejo, OK, vsaj migajo. Vendar je to samo miganje, nič drugega. Za dodaten napredek je treba poseči po klasičnemu fitnesu ter kombinaciji ostalih športov, kot so tek, biciklanje itd.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
KSZ, kot ste že napisali, ključna je kombinacija. Men je recimo boot camp top, ker sem navajen teh vaj (stabilizacija in lastna teža) in ker mi služi samo kot neka osnova za ostalo..

Grit je pa v osnovi ok, sam ko vidiš kako folk to dela, samo no go.. Brez tehnike, hitenje itd
bonk.gif
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
KSZ, kot ste že napisali, ključna je kombinacija. Men je recimo boot camp top, ker sem navajen teh vaj (stabilizacija in lastna teža) in ker mi služi samo kot neka osnova za ostalo..

Grit je pa v osnovi ok, sam ko vidiš kako folk to dela, samo no go.. Brez tehnike, hitenje itd
bonk.gif

Ne vem, kje si to gledal, ampak GLAVNO je, da delaš pravilno. Ti dajo tudi lažjo opcijo in pravi coachi vseskozi ponavljajo kako je pravilna izvedba glavna. Pri BodyPumpu ni nobenega hitenja. Poudarek je na pravilni izvedbi, teže niso velike, in na ponovitvah.
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik keber pravi:
Ko gledam tiste, ki skačejo, OK, vsaj migajo. Vendar je to samo miganje, nič drugega. Za dodaten napredek je treba poseči po klasičnemu fitnesu ter kombinaciji ostalih športov, kot so tek, biciklanje itd.

Res ne veš, o čem govoriš
smile-1.gif
Ne enačit Zumbe s tem. Probaj BodyPump, pa potem komentiraj. Večina ima brezplačen prvi trening, nič te ne stane.
 

CupraR

Majstr
21. sep 2007
5.637
145
63
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
KSZ, kot ste že napisali, ključna je kombinacija. Men je recimo boot camp top, ker sem navajen teh vaj (stabilizacija in lastna teža) in ker mi služi samo kot neka osnova za ostalo..

Grit je pa v osnovi ok, sam ko vidiš kako folk to dela, samo no go.. Brez tehnike, hitenje itd
bonk.gif

Ne vem, kje si to gledal, ampak GLAVNO je, da delaš pravilno. Ti dajo tudi lažjo opcijo in pravi coachi vseskozi ponavljajo kako je pravilna izvedba glavna. Pri BodyPumpu ni nobenega hitenja. Poudarek je na pravilni izvedbi, teže niso velike, in na ponovitvah.

Eno je teorija drugo pa... Ko mas 30 folka ti coach pol k. pomaga.. Žal..
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
Citat:
Uporabnik ChaoRen pravi:
Citat:
Uporabnik CupraR pravi:
KSZ, kot ste že napisali, ključna je kombinacija. Men je recimo boot camp top, ker sem navajen teh vaj (stabilizacija in lastna teža) in ker mi služi samo kot neka osnova za ostalo..

Grit je pa v osnovi ok, sam ko vidiš kako folk to dela, samo no go.. Brez tehnike, hitenje itd
bonk.gif

Ne vem, kje si to gledal, ampak GLAVNO je, da delaš pravilno. Ti dajo tudi lažjo opcijo in pravi coachi vseskozi ponavljajo kako je pravilna izvedba glavna. Pri BodyPumpu ni nobenega hitenja. Poudarek je na pravilni izvedbi, teže niso velike, in na ponovitvah.

Eno je teorija drugo pa... Ko mas 30 folka ti coach pol k. pomaga.. Žal..

Komentar teh vaj? jaka6, kot strokovnjak, kaj porečeš na to?
hysterical-1.gif


https://www.youtube.com/watch?v=OKyWm7rbNBo
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.709
6.620
113
Tam dela sklece na žogi, pa se trese kot šiba na vodi, malo mu ne bi škodile tudi kakšne vaje za surovo moč
wink-1.gif