Osebni trener - fitnes

brunobruno

Fizikalc
3. feb 2012
2.146
50
48
Dvomim, da bi potem napisal, drugi del stavka, tak kot pač je. Ker daleč najpomembnejši del je trening! Ker napredek sposobnosti je samo adaptacija telesa na dano situacijo, bodisi na maksimalno moč, submaksimalno moč oz. jakost ali kondicijo. In ti s slabim treningom ne boš nič dosegel, oz. se bo napredek zelo hitro ustavil.
In še nekaj pozabil dopisati, tako kot je @sumica dopisala, glede trenerjev. Da se pri banalnih stvareh kot je tek ali bilo kateri osnovni stvari, še najbolj rabi dobrega trenerja. Najlažje so napredne stvari in najtežje so osnove! Kot primer lahko dam, da beden trener ne more takot zaje*bati FC barcelone, kot lahko beden trener zaje*bet NK Vuku Jebina.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Glede na to, da tako sprašuješ, menim da si popolni začetnik. Priznam, da nisem fitnes strokovnjak, samo za ukvarjanje z nekim športom treba prvo sam nekje začeti, ne pa takoj neke trenerje. Kot je že nekdo zapisal, da največkrat osebni trener pomeni, da te brca naprej, ko vidiš da nekaj ni zate. (ne mislim nate osebno). Vem, da me boste sedaj kritizirali, da se je treba neko stvar na začetku pravilno naučiti. Ampak, za eno navadno osnovo tud moraš biti extra "butl" da je sam ne ugotoviš kaj in kako treba. Tudi tekač naj prvo sam teče in kasneje dodaja razne tehnike. Tudi pri fuzbalu bi bilo dobro znati žogo brcniti, potem pa kam pod vodstvo trenerja, ne pa kar iz pred TV na moč trenirat neki šport. In pameten, strokoven trener v katerem koli športu naj bi takšnega samo domov poslal in mu naročil, naj pride, ko bo prvo sam zase nekaj naredil. (sam se ne odpovejo €). Tako lahko samo otroke vpišemo nekam, da spoznavajo razne športe in aktivnosti. Po moje je boljše, da se udeležiš kakšnega tečaja...skupinskega... da povedo kaj ne delati... kaj delati.... potem pa, če volja še obstaja.... samo veselo naprej. Menim da so osebni trenerji od tam naprej dobrodošli, ko sam ne napreduješ več in ne veš več kako naprej.
Kot sem pa enkrat opazoval takšen fitnes, bi fantje potreboval enega strojnega tehnika ali elektronika, da jim sploh pokaže kje se kaj premika.... vključi..itd. Potem pa nekajkrat j dvigne z rokami in nogami in 15 minut stresuje z rokami , nogami.... se opazuje v ogledalu, če je ktera mišica vun skočla, al če je še frizura na mestu.... itd.
 

jaka6

Fizikalc
7. avg 2007
1.302
9
38
Družmirje
Na hiter je tko

Katerikoli trener, ki ti bo sestavil trening ne da bi najprej s tabo naredil neko osnovno diagnostiko je že v štartu šalabajzer.
To je tako kot če prideš na tečaj angleščine in s tabo začne z lekcijo 16 ne glede na to kolikor ti že znaš. Ko se trenira ljudi je podobno. Nekdo ima nesorazmerno levo in desno stran, zategnjene iliopsoase, kvadre in bicepse v nesorazmerju itd... Ko to ugotoviš napišeš primeren trening, ne glede na to ali bi rad nekdo shujšal ali pa imel maso. Ne moreta imeti dva isti trening, čeprav bi rada oba maso...

Kar pa se tiče prehrane
je neuporabno vse kar pride v obliki tedenskega jedilika od 20 do 250 €. Če hočeš svojo prehrano spraviti na višji nivo je potrebno popravljati počasi. Dodajati obrok, zmanjševati kaj drugega. Jaz od svojih strank zahtevam da oni meni prinesejo svoj tedenski jdedlnik- Potem pa počasi iz tega jedilnika črtamo stvari in prilagajamo količine. Tako si ljudje na dolgi rok uredijo prehrano, ne pa samo 3 tedne jejo po nekem jedilniku in potem nazaj na stara pota.
 

bugmenot3

Pripravnik
21. mar 2014
862
-3
16
Citat:
Uporabnik THEDuke pravi:
Glede na to da je dan danes poplava osebnih trenerjev, kaj pravite tisti ki hodite v fitnes, se ga splaca imeti?
Verjetno se, ampak ne za fitnes.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Citat:
Uporabnik jaka6 pravi:

Kar pa se tiče prehrane
je neuporabno vse kar pride v obliki tedenskega jedilika od 20 do 250 €. Če hočeš svojo prehrano spraviti na višji nivo je potrebno popravljati počasi. Dodajati obrok, zmanjševati kaj drugega. Jaz od svojih strank zahtevam da oni meni prinesejo svoj tedenski jdedlnik- Potem pa počasi iz tega jedilnika črtamo stvari in prilagajamo količine. Tako si ljudje na dolgi rok uredijo prehrano, ne pa samo 3 tedne jejo po nekem jedilniku in potem nazaj na stara pota.

467716-post_slo.gif

Upam da jim razložiš tudi,ZAKAJ in KDAJ jesti določeno hrano (in koliko),ker opažam,da nasplošno ljudje nimajo pojma o tem,ne vedo kako pomembna je vrednost krvnega sladkorja in kako se le-ta kontrolira s hrano. Recimo ženske se spravijo hujšat,to pa delajo popolnoma narobe,cel dan nič ne je,ali pa samo solato,potem pa zvečer rukne dva krofa in se čudi da se je zredila (kako neki,če sem pa full malo jedla??). Pa tiste njihove fore,da "če bom hodila ne fitness,bom cela mišičasta" in "po fitnessu pijem samo vodo,ker hujšam"
rolleyes-1.gif

Teh primerov je nešteto,lahko bi našteval cel dan...
Glede fitness trenerja pa: vsekakor je koristno,da ga nekdo,ki nima pojma in je začetnik,najame. Vsaj za nekaj obiskov!
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Ja,če jih poješ preden greš za 3 ure na kolo...če pa jih poješ preden greš spat,ti nabije krvni sladkor,ki ga telo ne rabi,in ti gresta direktno v maščobo! Ampak nima smisla tabi to razlagat,če pa itak vse veš...
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Ja, in iz teh maščobnih zalog potem telo ne črpa energije, ali od kod misliš da jo dobi preostali del dneva?

Tudi če greš takoj, ko poješ, na kolo, bodo šli krofi v špeh, ker tako hitro kot se prebavljajo hidrati jih ti ne boš kuril.
 

SHARK1

Globus
3. okt 2012
3.643
1
36
Kot vedno si kontradiktoren
evil.gif

Prej si napisal,da se od krofov še noben ni zredil,zdaj spet to zanimaš in pišeš neumnosti,da gredo v vsakem primeru v špeh,ne glede na to kaj potem delaš
sprasujem se.gif

Sicer pa ta tema ne spada sem,ampak pod temo "hujšanje"....
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Replika je bila na tisto, ko si rekel, da nekatere babe nič ne jejo cel dan, potem pa zvečer dva krofa in se čudijo zakaj se redijo.

Od tega se nihče ne bo zredil, ker bi to pomenilo dnevni vnos energije cca 500kcal, kar je glih dovolj da po par mesecih pristaneš v bolnici
wink-1.gif


Mogoče pa najbolj ne poznaš delovanja našega telesa? Ne deluje telo tako, da ko ti nekaj poješ, gre energija iz hrane za "pogon" telesa direktno, ampak se energijo shrani in potem izrablja, odvisno od potrebe. Nekaj energije iz hrane se sicer porabi takoj, ampak sila malo.
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Citat:
Uporabnik brunobruno pravi:
Dvomim, da bi potem napisal, drugi del stavka, tak kot pač je. Ker daleč najpomembnejši del je trening! Ker napredek sposobnosti je samo adaptacija telesa na dano situacijo, bodisi na maksimalno moč, submaksimalno moč oz. jakost ali kondicijo. In ti s slabim treningom ne boš nič dosegel, oz. se bo napredek zelo hitro ustavil.
In še nekaj pozabil dopisati, tako kot je @sumica dopisala, glede trenerjev. Da se pri banalnih stvareh kot je tek ali bilo kateri osnovni stvari, še najbolj rabi dobrega trenerja. Najlažje so napredne stvari in najtežje so osnove! Kot primer lahko dam, da beden trener ne more takot zaje*bati FC barcelone, kot lahko beden trener zaje*bet NK Vuku Jebina.

No, pri bodybuildingu ni najpomembnejši. Da smo si na jasnem, brez treninga ne gre. Ni pa tako zelo pomembno katere vaje točno delaš za določeno mišično skupino, tudi za sam volumen treninga ni tako zelo pomembno, da je do pikice načrtovan, pač mora biti 'približno tam nekje'. Perfekten trening, neporihtana prehrana in počitek, ne bo haska...medtem ko porihtana prehrana in počitek in 'približno neko kvihtanje'...bodo rezultati...sicer ne optimalni, ampak bodo kar vidni. Saj je že 14 let nazaj tisti tip Zulak razkril, da velik del profi bilderjev nima nekega poglobljenega znanja o treniranju, kar je mogoče za koga šokantna novica...vedo pa, da morajo veliko spati in jesti piščanca ležeč na kavču pred tv. Rabiš pa še dobro genetiko oz predispozicijo, v smislu hipertropije mišic in v smislu, da ledvice, srce in jetra lahko prenašajo ogromne količine raznih substanc hehe
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
@lanos hodim v fitnes ze cca. 5-6mescov v roke se mi ze pozna, problem je trebuh ...

Gre se u bistvu zato cca. 5let nazaj sem se dost ukvarju z sportom, lahka sem jedu kar koli 4x na tedn hamburger pa se mi ni nikjer poznalo ker sm use to pokuru.Potem sem šel za 5let studirat tu so se zacele nabirat kile, pač spet bi rad bil tk ko ucasih zato bi spremenil komplet prehrano in delu mal več določenih vaj za določend del telesa
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
In zakaj bi rabil osebnega trenerja? Se ti ne da preštudirat zadev okoli prehrane? Ne bo nič škodilu, tudi prihodnje v življenju, če bi se naučil kaj okoli tega.
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
Ka pa vem, berem po netu ampak še vedno sem menenja da so podatki tam - tam. U končni fazi dam rajš neki dnarja pa da mi nekdo iz izkušen direkt pove kk pa kaj, ne da zdj naslednih par mescov eksperimentiram a bo al ne bo.


Kokr sm iz neta ugotovil -
zjutri orng zajtrk (brez kruha valda) jajce na 100 načinov ali kake kosmiče ( z najmanj cukra po embalazi)
okol 12-1 ponvadi kak smuti spijem
15h kosilo
pa po fitnesu pojem še neki kar je ostalo od kosila...

Kruh sm skenslu prav tako sladkarije, pica omejena 1x na 14dni hamburgerje sm skenslu, tudi testenine deloma
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.408
6.557
113
Zato pa naštudiraš osnove okoli hrane, kaj so hidrati, maščobe, beljakovine, kaj je kalorija, kolko česa rabiš, kakšne maščobe so slabe in zakaj, kako deluje prebava, kako celično dihanje, etc etc

Ker valda ne boš vedno "v lupini" in jedel točno to, kar ti bo nekdo povedal, brez da bi razumel zakaj tako. No...če ti je to dovolj, potem razumem potrebo po osebnem trenerju, ampak sam se raje izobražujem na tem področju, da razumem zadeve

Mislim da ima jaka svetovanje on-line, preiskusi ga
wink-1.gif
 

THEDuke

Fizikalc
4. maj 2014
1.215
12
38
Dark Chest of Wonders
če ti čist iskreno povem, mam dejansko tok dela na dan z šihom in potem še after za šiht da se mi ne da študirat še tega, mi je lažje če mi nekdo pove in ga poslusam...
 

mobifrik99

Fizikalc
20. nov 2007
1.138
5
38
Čakaj zdej, bi rad, da bi bilo tako kot nekdaj, ali hočeš pridobit mišično maso, kot se iz zapisa meni zdi. V petih mesecih se ti seveda pozna na rokah, še posebej, če delaš brez nekega pravega načrta.

Če ti je cilj shujšati potem bi moral biti tvoj plan tak, da bi delal predvsem osnovne vaje, ki bi vključevale velike mišične skupine.

Pa še nekaj, nikoli več ne bo tako kot je bilo včasih, ko si lahko pojedel kar si želel, tudi, če bi se ponovno ukvarjal s športom, kot si se pred petimi leti. Tako pač je, presnova se z leti spremeni.
tongue-1.gif


Preveč si bral po forumih in delaš klasični program za maso po moje. S tem si še na dolgi poti do cilja, da shujšaš.
wink-1.gif


Če si se ukvarjal s športom in ti je cilj bolj shujšati kot pa pridobiti maso, potem bi ti priporočal, da pogledaš kaj bolj v smeri funkcionalnega treninga, fitnes kar izpusti. Ti bo veliko bolj zanimiva vadba, telo treniraš tako, da boš v nekaj mesecih spet dobil tiste občutke, kot si jih imel v času treniranja določenega športa..itak sam veš, da je tisti občutek, ko si na vrhuncu pripravljenosti top!
aplauz.gif
 
Nazadnje urejeno:

vidovitimilan

Zelenc'
13. jun 2014
11
0
1
Osebnega trenerja se ti ne splača meti, v veliki večini primerov so to neki kvazi fitnesrji ki imajo ravno toliko pojma kot vsi obiskovalci fitnesa in s tem mastno računajo. Na spletu imaš veliko gradiva samo prebrati je treba in v končni fazi treninrati. Itak dobiš že veliko vnaprej prirpavljenih programov, ki si jih prilagodiš po svojih željag ter nadaljuješ iz tega. Ščasoma ti bo postalo vse jasno od vadbe do prehrane.
 

feler

Fizikalc
21. jan 2008
1.700
12
38
Dober in ne kvazi (teh je polno tudi po fitnesih) osebni trener te bo prišel 400-500eur+ mesečno. Najbolje da sam naštudiraš, čeprav bo trajalo, jedilniki so po 100eur+, takšni kot se zagre in prilagojeni tebi in ne tisti splošni katere ponavadai talajo naokoli. Æe si lahko privoščiš trenerja ga vzemi, ne se iti pa neke polovičarske zadeve ker boš samo denar stran metal.