Olje iz LIDLa-menjava

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum
I

Izbrisan uporabnik #488

To je za Kameleona prava tema.

Lepo sem po "knjigi" nabavil pravo olje iz Lidla, 9,99 EUR 5L, pol litra pa mi je kolega dal
smile-1.gif


Po moje bo motor zaribal, a ne Kameleon?
evil.gif
Jutri bom videl, ko še filter dvignem, danes se naj odtoči v miru.






 

koliko

Guru
21. avg 2007
4.232
2.071
113
SV SLO
Dober posel. Kdo pa bo kupoval olje za 20 eur/l. Lidl za naftno družbo. Si predstavljaš kakšno ceno bi imeli za 1 liter goriva tam enih 50 centov po moje(če se nebi vmešavala država s trošarinami)
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Mene pa zanima, zakaj imajo ta olja te tretjerazredne viskoznosti, katera v 90% avtov sploh ne smes tociti. Zakaj nimajo 10w40 in 5w40???
 
I

Izbrisan uporabnik #488

je pa ravno za moj avto iz 1978
smile-1.gif
idealno, ker sintetike pa ne smem sipat
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Če ne bi vedel da si ljubitelj starih francoskih sirov....bi mislil da maš nek star V8 (glede na postavitev jermenov)
smile-1.gif


ČE ti paše........dandanes dobiš dosti boljša mineralna 15w40 ali pa 20w50 olja za iste pare (Api SG )......sicer ne vem kaj uporabijo kot oljno bazo....ampak ta iz Lidla si upam 102% trdit da je neko reciklirano odpadno olje
smile-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Mene pa zanima, zakaj imajo ta olja te tretjerazredne viskoznosti, katera v 90% avtov sploh ne smes tociti. Zakaj nimajo 10w40 in 5w40???

Zato ker 15w40 rabi najmanj kemije da ima lastnosti 15w40 olja... Manjši kot je razpon...lažje/cenejše je tako olje narest...dalj časa ostane v gradiaciji ker je manj kemije ki gre lahko v 3...krasne
smile-1.gif


In konckoncev...ker je iz odpadnega recikliranega motornega olja karkol drugega nerentabilno narest...

Dober je za take poceni Lidl varjante....pa za kako poceni olje za verige motornih žag
smile-1.gif
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Mene pa zanima, zakaj imajo ta olja te tretjerazredne viskoznosti, katera v 90% avtov sploh ne smes tociti. Zakaj nimajo 10w40 in 5w40???

Zato ker 15w40 rabi najmanj kemije da ima lastnosti 15w40 olja... Manjši kot je razpon...lažje/cenejše je tako olje narest...dalj časa ostane v gradiaciji ker je manj kemije ki gre lahko v 3...krasne
smile-1.gif


In konckoncev...ker je iz odpadnega recikliranega motornega olja karkol drugega nerentabilno narest...

Dober je za take poceni Lidl varjante....pa za kako poceni olje za verige motornih žag
smile-1.gif

No, zdej mi je jasno. Ker sem se vedno spraševal, kdo da fak kupi to olje. A tam v trgovini toliko kant na paleti, kot da bi bili pred trgovino vsi avti na tako olje.
rolleyes-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Če ne bi vedel da si ljubitelj starih francoskih sirov....bi mislil da maš nek star V8 (glede na postavitev jermenov)
smile-1.gif


ČE ti paše........dandanes dobiš dosti boljša mineralna 15w40 ali pa 20w50 olja za iste pare (Api SG )......sicer ne vem kaj uporabijo kot oljno bazo....ampak ta iz Lidla si upam 102% trdit da je neko reciklirano odpadno olje
smile-1.gif

Saj pa ni francoz, GM je
smile-1.gif
6 valjni

No katero boljše olje dobim?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Vecina olja danes je predelanega iz odpadnega. Mineralno olje je poceni ker je pac mineralno olje brez dodatkov in brez dodatne predelave. Cenejsi postopek izdelave.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Mene pa zanima, zakaj imajo ta olja te tretjerazredne viskoznosti, katera v 90% avtov sploh ne smes tociti. Zakaj nimajo 10w40 in 5w40???

Ker je to naravno olje brez dodatkov.

Bolj je viskozno bolj je "umetno".
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Bo zaribalo al ne bo
smile-1.gif


Oziroma ali je to olje iz Lidla boljše od tistega, ki so ga leta 1978 sipalo v ta avto... najbrž kvaliteta ni tako padla, prej obratno.
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Nevem zakaj bi zaribalo ce so stari mercedesi s tem oljem prevozili po milijon kilometrov.... taka.olja so pac primerna za starejse motorje z nizjo kompresijo. Ker nima dodatkov kot so detergent in topila ga je pac treba zamenjat prej kot sinteticnega.
Ce imas tako olje v avtu ga lahko izlijes ven iz motorja prefiltriras in nalijes nazaj v motor
smile-1.gif
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
ČE ti paše........dandanes dobiš dosti boljša mineralna 15w40 ali pa 20w50 olja za iste pare (Api SG )......sicer ne vem kaj uporabijo kot oljno bazo....ampak ta iz Lidla si upam 102% trdit da je neko reciklirano odpadno olje
smile-1.gif

Skoraj vsa olja so reciklirana verjetno tudi tisto za 20eur/liter.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Citat:
Uporabnik Cash pravi:
Mene pa zanima, zakaj imajo ta olja te tretjerazredne viskoznosti, katera v 90% avtov sploh ne smes tociti. Zakaj nimajo 10w40 in 5w40???

Ker je to naravno olje brez dodatkov.

Bolj je viskozno bolj je "umetno".

No mineralna olja so daleč od "brez dodatkov"...sploh kaka kamijonarska pa traktorska olja (slednja so poleg ATF olj ena bolj additiviranih)...

Že res da je API SF/CC..... Ampak to je še zmeram daleč od API SA/CA standarda iz 194x...ki je zgolj navadno mineralno olje brez dodatkov!
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.752
2.039
113
za šankom
ksz...

dokler olje ustreza standardom, ki so predpisana za določen motor je vseen ali je to olje za 2 €/l ali 25 €/l,je pa filing verjetno boljši ko veš da imaš v motorju olje za 25€ na liter
cool-1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Danes sem vlil not, menjal filter (malo je krajši, zanimivo, ampak tudi ustrezen) in zadeva špila, mašina lepo prede.



 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.943
8.990
113
EU
Sem tudi nabavil takrat ko je Lidl imel akcijo in znižal ceno olju.
Uporabljam za vse kosilnice. Dve poganja Hondin motor, prekopalnik pa Brigsov.
Olje je tako poceni, da ga lahko vsaki mesec zamenjam, ali ko malo barvo spremeni. Tako makine tečejo stalno z novim oljem
grims-1.gif