Okolju prijazni avtomobili

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.446
3.518
113
In zakaj imamo uporabniki dražjo elektriko čez dan kot pa ponoči, če so podnevi viški???

Naj dajo zastonj elektriko ko so viški, pa bom vklopil pomivalni stroj čez dan, pa dal vodo greti, pa vrgel na električni gril in ne na oglje??
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.665
6.614
113
Zato ker jo podnevi bolj rabis kot ponoci da sluzijo s tem. Al mislis da so elektro podjetje socialna podjetje in ne podjetja z namenom ustvarjanja dobicka?
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.446
3.518
113
Zato ker jo podnevi bolj rabis kot ponoci da sluzijo s tem. Al mislis da so elektro podjetje socialna podjetje in ne podjetja z namenom ustvarjanja dobicka?
Glede na trenutne razmere jo bolj rabiš ponoči kot čez dan
Screenshot_20240512_175206_Electricity Maps.jpg
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.726
1.633
113
Kje je meja, kaj je jajca in kaj ne?

Velikost baterije, hitrost polnjenja?

Namen uporabe. Za mesto so super, če imaš možnost filat doma seveda. Če ne je fail. Izven mesta pa to ne diram ni štapićem. Sem pogosto na ca. 600km dolgih poteh in mi še na kraj pameti ne pade da bi se zajebaval kje bom polnil, koliko krat moram it srat vmes od dolgčasa in basat sendviče, če polnilnica sploh dela, kak hitro polni, če lahko plačam s svojo aplikacijo, da je kdo pred mano... ebostavno ni teorije, pa če mi ga kdo šenka.

Saj ne rečem, enim vse to ni problem in naj si ga kupijo. Alergijo pa dobim, ko mi neka bruseljska gamad diktira kaj bom jaz kupil kot edino izbiro pod pretvezo, da bom s tem rešil svet
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.446
3.518
113
Namen uporabe. Za mesto so super, če imaš možnost filat doma seveda. Če ne je fail. Izven mesta pa to ne diram ni štapićem. Sem pogosto na ca. 600km dolgih poteh in mi še na kraj pameti ne pade da bi se zajebaval kje bom polnil, koliko krat moram it srat vmes od dolgčasa in basat sendviče, če polnilnica sploh dela, kak hitro polni, če lahko plačam s svojo aplikacijo, da je kdo pred mano... ebostavno ni teorije, pa če mi ga kdo šenka
Poln si predsodkov.
Ampak tako pač je.
Tudi na Tesli lahko polniš zadnje čase.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.726
1.633
113
Berem zadnjič delež prodanih evjev v slo prvo četrtletje...ca. 6%. Od tega verjetno ca. 70% na firmo. Ali prevedeno... živi bog jih noče. Epski, kolosalni fail. In potem se pojavljajo možganski trusti ki pravijo... prej kot slej bomo jih vsi vozili. Pri tem tempu nikoli.

Kaj naredit da se tempo spremeni? Fail je tu naredila v prvi vrsti politika. Ko ti nekdo omejuje, prepoveduje in vsiljuje na način, da ti s pešičo v želodec tišči evje, se ti želodec obrne. Iz inata boš naredil kontra, to je človeška narava
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.809
2.356
113
Pomurje
Namen uporabe. Za mesto so super, če imaš možnost filat doma seveda. Če ne je fail. Izven mesta pa to ne diram ni štapićem. Sem pogosto na ca. 600km dolgih poteh in mi še na kraj pameti ne pade da bi se zajebaval kje bom polnil, koliko krat moram it srat vmes od dolgčasa in basat sendviče, če polnilnica sploh dela, kak hitro polni, če lahko plačam s svojo aplikacijo, da je kdo pred mano... ebostavno ni teorije, pa če mi ga kdo šenka.

Na 630km dolgi poti na smučanje sem polnil 1x20min ob enem smo še jedli, 1x 15min spili kavo in 1x5min pritegnili noge.
Na koncu poti sem si zaradi tega stresa dal metek v čelo.
Še sedaj imam traume zaradi tega.
Aja, ker je bil velik del poti IG-L sem prišel s postanki vred isti čas na cilj kot z ICE.

Za trgovskega potnika v DE pa EV res ni.
Rajši hibrid
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.055
5.268
113
Nemci so z veseljem naredili zanič EVje, da sedaj govorijo kako so brezveze, če lahko malo po otročje razmišljam.

Zanič EVje delajo tudi Japonci, Francozi, korejci, se o kitajskih se pojavljajo novice da se ne prodajajo kaj veliko, americani... ostane še tesla, kjer pa šepa vse ostalo okoli pogonskega sklopa in baterij.

In potem smo tam kjer smo, kjer je edini smiselni ev model 3.