Obvestilo staršem o možnem streljanju na SLO OŠ

erikson

Guru
25. avg 2007
21.636
5.588
113
Uporabnika Slava_Rusiji so našli.


Osumljenec naj bi bil moški, star okoli 30 let, ki je doma v eni od vasi v murskosoboški občini. Po poročanju Vestnika so policisti pri njem že opravili hišno preiskavo.

Na PU Ljubljana so potrdili, da so ljubljanski in murskosoboški kriminalisti v tem tednu na območju PU Murska Sobota opravili posamezna preiskovalna dejanja v povezavi z zapisom na enem od spletnih portalov. Ob tem so dodali, da zaradi interesa preiskave več informacij o tem za zdaj ne morejo posredovati.

Po podatkih Vestnika je moški iz okolice Murske Sobote osumljen kaznivega dejanja zlorabe znamenj za pomoč in nevarnost po 309. členu kazenskega zakonika. Člen govori tudi o tem, da “kdor zlorabi znamenje za pomoč ali znamenje za nevarnost ali neutemeljeno kliče na pomoč ali lažno sporoči, da grozi nevarnost in s tem povzroči, da so državni organi ali druge pristojne organizacije ukrepale brez potrebe ali neupravičeno uporabile sredstva sistema zaščite, reševanja in pomoči, se kaznuje z zaporom do treh let”.
 
  • Všeč mi je
Reactions: nacek

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.058
5.176
113
Zakon je res tako spisan. Samo situacija je malenkost čudna. On ni uradno poklical 112 ali katero od uradnih institucij zadolženih za varnost in reševanje. Kvasenje po portalu 24ur, se pač ne more štet kot lažna prijava. Sicer pa naše krivosodje je zmožno vsega.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.783
253
113
to je blo glih sam tok, da bojo lahko rekl, da so neki naredil.

pa seveda malo v opomin koliko anonimnosti je na teh portalih, in da pac je treba vseeno malo premislit, preden kaj bleknes v navalu nejevolje.
 

LarryClay

Majstr
10. feb 2023
961
986
93
Na portalu 24 kur se moraš registrirat tudi s tulifonom. Torej je potem s sodnim nalogom sledljivosti konkretno veliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: gr69

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.058
5.176
113
Jaz bi že za 1500 let moral biti v čuzi, glede na to kake včasih napišem... Ampak nekaj so resne zadeve, nekaj pa je bluzenje po portalih.
 
  • Haha
Reactions: aljoman

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.702
1.034
113
Saj obstajajo predplačniške številke, ki so anonimne. Prav tako servisi za registracijo kjer na začasno številko prejmeš sms.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.999
1.116
113
www.adriamedia.si
Zakon je res tako spisan. Samo situacija je malenkost čudna. On ni uradno poklical 112 ali katero od uradnih institucij zadolženih za varnost in reševanje. Kvasenje po portalu 24ur, se pač ne more štet kot lažna prijava. Sicer pa naše krivosodje je zmožno vsega.
V teh časih se lahko in je prav da se. Upam, da faše polna tri leta. In nič ne bi bilo narobe, da se ga odškodninsko lotijo tisti, ki so zaradi tega imeli stroške ...
 
  • Objave ne odobravam
  • Wow
Reactions: Bakki33 in MrDaco

delavec44

Guru
17. dec 2012
1.702
1.034
113
Se vam ne zdi, da pretiravate? En bogi stavek, za katerega se na kilometre vidi, da je trol in so ga takoj zbrisali. Koliko hujšega je napisanega, pa ni nobenih problemov. Odgovarjati bi morali tisti, ki so naredili iz muhe slona. Če je tako pomembno, zakaj ga niso pa že takoj izsledili in zaslišali?
 

Vadim

Guru
2. jul 2020
4.099
5.325
113
Koliko hujšega je napisanega, pa ni nobenih problemov.

Se strinjam da je bil odziv katastrofalen, in ga bi morali že takoj po objavi poiskati na domu. Se pa ne spomnim da bi bile take grožnje stalnica pri nas. Je kdo na novico o atentatu na politika komentiral da se bo drugi teden isto pri nas zgodilo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.058
5.176
113
Zdaj ga bodo pa po prstih, češ kako škodo je naredil. A sami so krivi za nastalo škodo.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.108
3.588
113
Marlbor
Mesec pa pol so rabili da so ga našli?
Dobili so ga takoj. Mesec pa pol so rabili, da so našli nek člen, po katerem bi ga lahko kaznovali. Pa še po tem členu je v bistvu nekdo na policiji odgovoren, ker so sami naredili lažno obveščanje o nevarnosti, glede na objavljen stavek, ki bolj malo nakazuje na to ...
Spet se bo znašel kak propagande želen odvetnik, ki ga bo zastonj zastopal in bodo iz tega naredili še sodno farso, vse za reklamo.
 

crnobog

Guru
29. apr 2009
3.378
1.770
113
Se strinjam.
Nisem pravnik, pa sem vseeno precej prepričan da ni variante da ga po tem členu kakorkol obsodijo. BUTLI!

"Zloraba znamenj za pomoč in nevarnost...."
Odvetnik: Komtarji na 24ur niso znamenje za pomoč in nevarnost.
Sodnik: OK, adijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe